Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy tynk gipsowy do pralni?


FreeRunner

Recommended Posts

Tynki gipsowe nie powinny być nakładane w pomieszczeniach narażonych na długotrwałe zawilgocenie. Pod wpływem pary wodnej gips znacznie zmniejsza swoją wytrzymałość, a także pęcznieje co może prowadzić do pękania powłok malarskich. Pewną ochronę przed niekorzystnym wpływem wilgoci na tynki gipsowe zapewnia jego gruntowanie preparatami głęboko penetrującymi lub zastąpienie tynku czysto gipsowego tynkiem gipsowo-wapiennym. Nałożenie tynku gipsowego w pralni domowej nie jest wykluczone pod warunkiem, że zwiększona wilgotność będzie występowała krótkotwale, bez bezpośredniego kontaktu tynku z wodą, a pomieszczenie będzie dobrze wentylowane.

Rzeczywiście do łazienek stosuje się płyty g-k, ale o zmiejszonej nasiąkliwości o 10%. Na przykład prdukt Lafarge Gips Nida Woda
Link to postu
Witam
Zgadzam się z Redakcją tynk gipsowy nie nadaje się do pomieszczeń mokrych, a wykonawca dla swojej wygody chce wszędzie położyć takie same tynki bo zatrudnia lub ma ekipę do ich wykonania (dobro Inwestora tu nie ma dla niego znaczenia)

Tomasz chce położyć na tynk gipsowy folie w płynie i ma tu racje bo jak da tynk gipsowy to większego wyboru sobie nie zostawia, tylko po co ten tynk????
Przykładowo koszt tynku gipsowego na małą łazienkę ok. 6m2 to ok 600 (19zł/m2 z robocizną) + folia w płynie 800zł (bez robocizny), a wykonanie tynku wapienno cementoego to 500 zł z robocizną, a na wierzchu i tak będą kafelki icon_idea.gif
pozdrawiam
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...