Skocz do zawartości

odpływ wody z drenażu


Recommended Posts

Witajcie.
Mam przy ławie fundamentowej zrobiony drenaż opaskowy. Jest on zebrany do studni. W tej chwili poziom w niej jest tak wysoki, że rury od drenażu są jakieś 30cm pod lustrem wody. Moje pytanie: czy taką wodę powinienem wypompowywać, czy nie? Po wypompowaniu woda po około godzinie wraca do pierwotnego poziomu. Słyszałem opinię, że poziom wody w studni odpowiada prawdopodobnie poziomowi wody gruntowej i jej ciągłe wypompowywanie może doprowadzić do powiększania kanałów wodnych i podmywania gruntu.
Link do komentarza
Mam możliwość wypompowania.
Niestety problem jest głębszy....
Do tej studni miałem podłączoną również wodę deszczową z dachu domu. Po ostatnich ulewach woda gwałtownie się podnosiła. W tym samym czasie zauważyłem, że podłoga w dwóch pokojach obniżyła się o około 2cm. Pytanie co to spowodowało? Kiepski styropian czy woda z dachu, która nienaturalnie podniosła poziom wody w gruncie bo na pewno cofała się do drenarzui spowodowała dodatkowe zagęszczenie piachu w fundamentach? W tej chwili deszczówkę skierowałem w inne miejsce poza studnią... Tylko co z ta wodą z drenażu...
Link do komentarza
posadzka opada praktycznie z jednego powodu - złego zagęszczenia
tam nie płyną źródła, woda się przesącza i tyle, dąży do wyrównywania poziomów
jeżeli drenaż został poprawnie wykonany to nie zabiera ziemi,
co z wodą z drenażu? a zostać w studni nie może?
jaki jest jej poziom w stosunku do posadzki?
no i pokoje masz w piwnicy?
Link do komentarza


niestety, drenaz u Ciebie nawadnia /zamiast odwadniać/
piasek masz teraz najprawdopodobniej zageszczony prawidłowo /wczesniej był nieprawidłowo zageszczony/

czy pompować ... ?
syzyfowa praca ... dopuki lustro gruntowej się nie obnizy - wypompujesz 20 m dalej a ona przesiaknie i wróci spowrotem do gruntu

patowa sytuacja ... icon_confused.gif



Link do komentarza
Cytat

Niestety bez pompy ani rusz....
Tylko co lepsze - niech woda stoi, czy stale ją wypompowaywać.....





Czy czasami ta woda którą wypompowałeś nie wracała z powrotem do twojego drenażu? 


Na razie postaraj się żeby woda z dachu oraz posesji nie dostawała się do drenażu opaskowego ,

tylko spływała gdzieś dalej ,obserwuj poziom wody w studzience jeżeli będzie opadać to nic nie rób .  


Link do komentarza
Cytat

Witajcie.
Mam przy ławie fundamentowej zrobiony drenaż opaskowy. Jest on zebrany do studni. W tej chwili poziom w niej jest tak wysoki, że rury od drenażu są jakieś 30cm pod lustrem wody. Moje pytanie: czy taką wodę powinienem wypompowywać, czy nie? Po wypompowaniu woda po około godzinie wraca do pierwotnego poziomu. Słyszałem opinię, że poziom wody w studni odpowiada prawdopodobnie poziomowi wody gruntowej i jej ciągłe wypompowywanie może doprowadzić do powiększania kanałów wodnych i podmywania gruntu.




Zapytaj bobiczka mnie wszystko jasno i wyraźnie wytłumaczył.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...