Skocz do zawartości

koszt budowy


Recommended Posts

witam
wiem, że temat wałkowany non stop niemal ale każdy przypadek jest inny. A oto mój:
chcę najpóżniej we wrześniu zacząć budowe domu

http://www.z500.pl/projekt/z91.html

Pytanie jest takie czy wystarczy mi 250 tys do zamieszkania. nadmieniam, że działka jest już kupiona z innej puli, wszystkie opłaty typu notariusz, pozwolenia, projekt, adaptacja ( jest tego trochę) też z innej puli. to 250 tys jest tylko na budowę. w cenie musze mieć również przydomową oczyszczalnie. jest szansa by zamieszkać w tym domu za kwotę 250 tys?


Nie sugeruję się kosztorysem na stronie bowiem wszyscy wiemy, ze sa niemiarodajne. Edytowano przez andera11 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

... jest szansa by zamieszkać w tym domu za kwotę 250 tys?


Nie sugeruję się kosztorysem na stronie bowiem wszyscy wiemy, ze sa niemiarodajne.





powiem tak - jednym wystarczaja klamki niklowane i kawał linoleum na posadzce /choc bywało, widziałem tektury/
a inni chcą miec złote klamki i egzotyczny parkiet nakryty perskim dywanem

jednym wystarczy swiadectwo energetyczne kupione na allegro za 1oo zł
inni pasjonuja sie i gotowi są zapłacic za taki świstek nawet 1 5oo

itd.

jak wiec widzisz
to zależy ...

Link do komentarza
Myśle, że mniej więcej powinieneś liczyc tak minimum 2500 zl/m2 x 112.6 m2 = 281500 zl -bez liczenia oplat za przylacza pradu, wody itd. Uważam, że aby zmniejszyć koszty budowy na starcie najlatwiej byloby zrezygnowac z pokojów 2 i 3 bo to jest 28 m2 czyli 70 tys zl. Ucinajac z szerokosci te dwa pokoje oczywiscie pozbawiasz sie duzej liczby metrow ale warto zwrocic uwage na dosc spory kąt nachylenia dachu = 28 stopni. przy takim kącie te sama liczbe metrow a moze i wiecej wygospodarujesz z czasem na poddaszu jesli zaplanujesz podczas budowy odpowiedni strop. Koszt stropu drewnianego na pewno wyniesie duzo mniej niz 70tys. No i poddasza wcale nie musisz odrazu wykanczac czyli np. podloge zostawiasz sobie na potem, wykonczenie skosow plytami gk itp.
Link do komentarza
Jeżeli będzie duży wkład własnej robocizny ( lub pół - darmowej rodzinnej ) to myślę że ta kwota może się okazać wystarczająca by zamieszkać w własnym domku...
Być może trzeba będzie zrezygnować z wykończenia wszystkich pomieszczeń...
I
też zrezygnować droższych rozwiązań....

Myślę,że moze sie udać ...

i
trzymam kciuki,by sie udało
Link do komentarza
A zamierzasz robić strop lany czy bez stropu?
A chcesz kupić meble, nowe pralki, lodówki itd czy na razie nie?
A jesteś w stanie sam dużo zrobić?

Powiedzmy tak. Ja wydałam ok 320 tyś za domek 124 m2. Ale z poddaszem czyli doszedł strop 10 tyś i schody ze 6 tyś. Okno dachowe mam tylko jedno, to się nie liczy. Mam 2 łazienki - to kosztuje, choć w sumie nie tak dużo, bo na górną wydałam max z 7 tyś. Robocizna własna. Czyli z 320 zeszliśmy do poniżej 300. Co dalej? Nie kupowałam mebli, pralki, lodówkę dopiero później. Kuchnia kosztowała mnie max 8 tyś ze wszystkim. Zabudowa w połowie kupiona a pół to robota własna... Miałam taniego murarza, tanią dachókę (kupiona w 2006 roku, poczekała sobie na składzie). Kanaliza kosztowała mnie 16 tyś, więc twój POS więcej nie będzie. Czy zejdziesz do 250? Może się uda. Ja budowałam szybki, w pół roku po wbiciu szpadla była przeprowadzka. Jak będziesz wolniej, to poszukasz okazji.
Link do komentarza
Niedawno budowaliśmy klientowi bardzo podobny domek, chyba z 20 metrów więc ej miał. Facet wziął kredyt na 190 tysięcy. Stan surowy zamknięty z dachem kosztował go jakieś 170. Oczywiście pozostała cała masa rzeczy do zrobienia a media były już w działce. Facet mówił, że za te pozostałe 20 tysięcy chce zamieszkać, ale nie widziałem tego jakoś i zaproponowałem mu, żeby udał się do banku po kolejny kredyt hipoteczny na jakieś 50 tysięcy. W Twoim przypadku wszystko będzie możliwe, jeśli bedziesz pilnował każdej złotówki. Poświęć czas i staraj się być cały czas na budowie, pilnuj marnowanego materiału. Jeśli trafisz na jakąś firmę-drucik, to nawet na 350 się nie wybudujesz.
Link do komentarza
ja myślę, że jeśli :
- zrobisz cześć prac wykończeniowych sam ....
- nie będziesz szafował kasą tylko z umiarem i poszukasz najtańszej hurtowni w okolicy
- nie będziesz miał złotych klamek i marmurów
- wybudujesz systemem gospodarczym
- wykończeniówka ze średniej póki czyli kafelki za 50zł a nie 150zł

to dasz radę ..... icon_smile.gif
życzę powodzenia .....
Link do komentarza
Na obecnym etapie budowy jestem do przodu jakieś 155 tys. złotych - koszt robocizny w porównaniu z kumplem, który buduje dom o zbliżonej powierzchni również podpiwniczony.

I nie powiem ile kosztowały mnie tynki cementowo-wapienne icon_wink.gif



Ale ja jezdem kobita pracująca i żadnej pracy się ni boję icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Na obecnym etapie budowy jestem do przodu jakieś 155 tys. złotych - koszt robocizny w porównaniu z kumplem, który buduje dom o zbliżonej powierzchni również podpiwniczony.

I nie powiem ile kosztowały mnie tynki cementowo-wapienne icon_wink.gif



Ale ja jezdem kobita pracująca i żadnej pracy się ni boję icon_biggrin.gif




Ja przy tobie to się chowam icon_smile.gif więc nie będę mówił ile jestem do przodu bo okazało by się że jestem w plecy icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...