Skocz do zawartości

Błąd przy kryciu dachu


Gość

Recommended Posts

Błędem podczas budowy mojego domu był brak przerwy na szczycie dachu w folii paroprzepuszczalnej oraz brak dachówek wentylacyjnych na połaci dachu pokrytej dachówką cementową. Ten błąd spowodował, ze u szczytu dachu zbierała się para wodna, która skraplała się i częściowo zawilgociła docieplenie poddasza, a na krokwiach u szczytu pojawiła się biała pleśń. Błąd ten wykryłem dopiero po dwóch latach mieszkania w domu, gdy na płycie kgipsowej poddasza pojawiła się wilgotna plama.

Usunąłem gąsiory, wykonałem przerwę w folii paroprzepuszczalnej u szczytu dachu, ponadto uzupełniłem połać dachu o dachówki wentylacyjne. Problem zginął w ciągu kilku dni.
Link do komentarza
Dobra izolacja wodna ma wody nie wpuścić ale wodę wypuścić, czyli być w jedną stronę. Podobne błędy ale znacznie częsciej są popełniane przy izolacji fundamentów. Lepiki, abizole, papy pozimo między ścianą a fundamentem powodują to samo w ścianie! I taką rolę jak na dachu kalenica wentylowana, w fundamencie pełni mambrana kubełkowa, a wcześniej kamienne fundamenty.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...