Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Podłoga na gruncie - wykonanie

Recommended Posts

Podłogi na gruncie to konstrukcje stosowane niemal w każdym domu jednorodzinnym o konstrukcji murowanej. Wykonuje się je w pomieszczeniach piwnicznych, pokojach mieszkalnych przyziemia (w budynkach niepodpiwniczonych) oraz w garażach, magazynach itp.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/10558-podloga-na-gruncie

• 9 lata temu...
Gość gość
Wydaje mi się, że folia powinna być naciągnięta, pofalowana folia w którymś momencie się "zaciska" i tworzy pionową dylatację jastrychu, gdzie pojawiają się pęknięcia.
  • 3 tygodnie temu...
1 godzinę temu, zenek napisał:

Zależy z czego mozaika, na jakim podłożu, na jakim stropie.

W pokoju - to mozaika drewniana, parkietowa, klejona, być może jeszcze na subit.

8 godzin temu, Gość Beti napisał:

Czy mogę na mozajke położyć gumoleum

Można położyć, tylko trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na kantach odstających i ruszających się elementów mozaiki gumoleum będzie się przecierało i po jakimś czasie w tych miejscach wykładzina zmieni kolor i popęka.

Myślę, że dobrym wyjściem na przeczekanie czasu do poprawy finansowej sytuacji będzie położenie pod gumoleum płyty np. OSB o grubości 6 mm, z tym, że trzeba ustabilizować połączenia płyt.

Z tym wiążą się wydatki... dobrego gatunku, wytrzymałe "gumoleum" trochę kosztuje, ewentualna płyta OSB również, więc przy podsumowaniu kosztów lepszym rozwiązaniem może być położenie na mozaikę paneli podłogowych, które, w niezłych cenach, można dostać w promocjach. Jest to lepsze wyjście niż wykładzina, bo ta odcina dostęp powietrza i ewentualną możliwość szybszego odparowania jakiejś wilgoci ...

7 godzin temu, uroboros napisał:

Jest to lepsze wyjście niż wykładzina, bo ta odcina dostęp powietrza i ewentualną możliwość szybszego odparowania jakiejś wilgoci ...

Włąśnie o tę wilgoć mi chodziło. Nie wiadomo, jakie pomieszczenie jest pod spodem, ja zbudowana jest podłoga. Gumoleum może spowodować wilgoć i potem grzyb.

9 godzin temu, zenek napisał:

Zależy z czego mozaika, na jakim podłożu, na jakim stropie.

Dokładnie - wiele zależności. Należy sprawdzić gdzie może być więcej wilgoci - pod pomieszczeniem czy w pomieszczeniu, jaki jest układ izolacji (o ile jest) i stosownie do sytuacji, można zamknąć powierzchnię podłogi lub nie, bo zagrzybimy wnętrze podłogi.

• 1 rok temu...
Gość Bartek
Witam Bede w posiadaniu blizniaka w ktorym sa wybudowane juz sciany nosne jak i te dzialowe. Jak zabrac sie do wykonania podłogi na gruncie? O ile fachowiec moze podniesc cene za wykonanie bo zdaje sb sprawe zej est to utrudnienie w wykonaniu.
  • 4 tygodnie temu...
19 minut temu, retrofood napisał:

Może, tylko po co?

Pewnie po to, żeby było mniej roboty z wyciąganiem rurek i "zagłaskiwaniem" dołków po rurkach, które to "zagłaskiwanie" może doprowadzić do powstania nierówności na powierzchni wylewki betonowej...

Tylko, że zostawienie rurek i  skurcz betonu też może zamieszać...

• Dziękuję 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Otulina/izolacja nie zaszkodzi - rób w otulinie...  
    • Pytanko mam co do zdjęcia... Te rurki z wodą (pex z tego co widzę) nie powinny być w otulinie? Na rurce z zimną wodą będzie się woda przecież skraplać, a ciepła woda będzie niepotrzebnie stygła i grzała ściany... Chyba że o czymś nie wiem, bo hydraulikiem nie jestem... Pytam, bo będę na dniach robił instalację pexem właśnie... 
    • - Jeżeli chodzi o grzałkę, to w dobrze dobranej pompie ciepła, zgodnie z wytycznymi grzałka nie powinna się włączać więcej niż 5% w ciągu sezonu grzewczego, więc to niedużo w stosunku do całych rachunków za ogrzewanie. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowej stabilności, to w V strefie możesz również rozważyć gruntową pompę ciepła. - 8 lat to nie jest zły okres zwrotu, szczególnie że w domu raczej będziesz mieszkać dłużej, a nawet jeżeli nie, to zakup pompy ciepła podnosi wartość inwestycji przy ewentualnej sprzedaży.   - U nas aktualnie działa promocja, w której przy zakupie powietrznej pompy ciepła Vitocal 200-A lub Vitocal 222-A, oczyszczacz powietrza otrzymasz gratis. Zachęcam do sprawdzenia jeszcze innych ofert, bo to nic nie kosztuje. Zawsze warto szukać w swojej okolicy, żeby mieć łatwy dostęp do ewentualnego serwisu. Firmę wykonawczą, która działa w Twojej okolicy i pracuje na naszych urządzeniach możesz sprawdzić w naszej sieci sprzedaży wpisując adres lub kod pocztowy, a następnie niezobowiązująco poprosić o ofertę.
    • W termomodernizowanych domach oczywiście jest pole do popisu dla pomp ciepła ale tylko pod warunkiem całościowej termomodernizacji. Wstawienie pompy ciepła do dziurawego domu może puścić inwestora z torbami i tak się nie robi.     Kiedy się zwróci? Żeby odpowiedzieć na takie pytanie trzeba by było wziąć parametry danego budynku i najzwyczajniej to policzyć. Oczywiście w porównaniu z kosztami inwestycyjnymi dla innych źródeł ciepła.
    • Co byście polecili do zbierania wody z drenażu ławy piwnicy której dren znajduje się na głębokości 2m, teren gliniasty. Myslalem na początku o studni w kręgach wkopanej na 4-5 m ale nie mam pewności czy na tej głębokości bedzie dalej glina, czy grunt przepuszczalny. Bo jeśli glina to mam bufor dla wody równy dwóm kręgom czyli 2m3?? Troche malo. Wiec chyba lepiej sprawdzi się zbiornik, 10m3 którego wysokosc to ok 2 m wiec w dole o głębokości 4m będzie mógł być osadzony tak by dren wpływał od góry. Ale slyszalem że te betonowe zbiorniki potrafią być liche, nieszczelne, i sprawiać problemy po 5 latach. Koszt od 1tys do 2-3 tys. Pewniejsze natomiast są zbiorniki z żywicy czy specjalnych tworzyw ale ich koszt to ok 8 tys.    Inna opcja to zamówić koparkę by wykopała dół na 4 m by sprawdzić przepuszczalność gruntu. Jak będzie piach, to montować kręgi. Jak glina to poszerzyć dół dla zbiornika i zamawiać zbiornik  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...