Skocz do zawartości

Podłoga na gruncie - wykonanie


Recommended Posts

  • 9 lata temu...
Gość gość
Wydaje mi się, że folia powinna być naciągnięta, pofalowana folia w którymś momencie się "zaciska" i tworzy pionową dylatację jastrychu, gdzie pojawiają się pęknięcia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
1 godzinę temu, zenek napisał:

Zależy z czego mozaika, na jakim podłożu, na jakim stropie.

W pokoju - to mozaika drewniana, parkietowa, klejona, być może jeszcze na subit.

 

8 godzin temu, Gość Beti napisał:

Czy mogę na mozajke położyć gumoleum

Można położyć, tylko trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na kantach odstających i ruszających się elementów mozaiki gumoleum będzie się przecierało i po jakimś czasie w tych miejscach wykładzina zmieni kolor i popęka.

Myślę, że dobrym wyjściem na przeczekanie czasu do poprawy finansowej sytuacji będzie położenie pod gumoleum płyty np. OSB o grubości 6 mm, z tym, że trzeba ustabilizować połączenia płyt.

Z tym wiążą się wydatki... dobrego gatunku, wytrzymałe "gumoleum" trochę kosztuje, ewentualna płyta OSB również, więc przy podsumowaniu kosztów lepszym rozwiązaniem może być położenie na mozaikę paneli podłogowych, które, w niezłych cenach, można dostać w promocjach. Jest to lepsze wyjście niż wykładzina, bo ta odcina dostęp powietrza i ewentualną możliwość szybszego odparowania jakiejś wilgoci ...

Link do komentarza
7 godzin temu, uroboros napisał:

Jest to lepsze wyjście niż wykładzina, bo ta odcina dostęp powietrza i ewentualną możliwość szybszego odparowania jakiejś wilgoci ...

Włąśnie o tę wilgoć mi chodziło. Nie wiadomo, jakie pomieszczenie jest pod spodem, ja zbudowana jest podłoga. Gumoleum może spowodować wilgoć i potem grzyb.

Link do komentarza
9 godzin temu, zenek napisał:

Zależy z czego mozaika, na jakim podłożu, na jakim stropie.

Dokładnie - wiele zależności. Należy sprawdzić gdzie może być więcej wilgoci - pod pomieszczeniem czy w pomieszczeniu, jaki jest układ izolacji (o ile jest) i stosownie do sytuacji, można zamknąć powierzchnię podłogi lub nie, bo zagrzybimy wnętrze podłogi.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Bartek
Witam Bede w posiadaniu blizniaka w ktorym sa wybudowane juz sciany nosne jak i te dzialowe. Jak zabrac sie do wykonania podłogi na gruncie? O ile fachowiec moze podniesc cene za wykonanie bo zdaje sb sprawe zej est to utrudnienie w wykonaniu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Gość Łukasz
Witam. Stawiam dom z ogrzewaniem podłogowym. Zauważyłem w moim projekcie budowlanym, że architekt zapisał 15cm styrodur w plycie fundamentowej plus 8cm styropian w podłodze. Czy te łączne 23cm wystarczą na izolacje ? Pytam ponieważ doczytałem sie, że w podłodze zazwyczaj daje sie styropian 15 cm. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...