Skocz do zawartości

Dom z ogrzewaniem dynamicznym


Recommended Posts

Gość Robert
mysle ze mam podobnie jak pan chociaz jestem mlodszy,tez bardzo pociagaja mnie wszelkie ciekawe i praktyczne rozwiazania w domu.zbudowalem dom,tez do wszystkiego sam doszedlem.w domu i na podworku sam wymyslalem doslownie wszystko i uwazam ze jest jak mialo byc a jednak nazbieralo by sie tych rzeczy ktore zrobil bym inaczej i czesto tez mysle o nie poprawianie tego w tym domu(zreszta nie wszystko sie da juz zmienic)tylko wlasnie o budowie nastepnego.dynamiczne ogrzewanie jest potrzebne ale skupil bym sie tym razem na bardziej ekonomicznym ogrzewaniu i wogole funkcjonowaniu domu."krecą"mnie zrodla odnawialnej energi i mysle ze jest mozliwe zbudowac dom ktory nic z zewnatrz nie bedzie potrzebowal a bedzie mial cieplo i prąd.pewnie i tak skonczy sie na marzeniach,ale marzenia tez fajna rzecz :).
Link do komentarza
Cytat

mysle ze mam podobnie jak pan chociaz jestem mlodszy,tez bardzo pociagaja mnie wszelkie ciekawe i praktyczne rozwiazania w domu.zbudowalem dom,tez do wszystkiego sam doszedlem.w domu i na podworku sam wymyslalem doslownie wszystko i uwazam ze jest jak mialo byc a jednak nazbieralo by sie tych rzeczy ktore zrobil bym inaczej i czesto tez mysle o nie poprawianie tego w tym domu(zreszta nie wszystko sie da juz zmienic)tylko wlasnie o budowie nastepnego.dynamiczne ogrzewanie jest potrzebne ale skupil bym sie tym razem na bardziej ekonomicznym ogrzewaniu i wogole funkcjonowaniu domu."krecą"mnie zrodla odnawialnej energi i mysle ze jest mozliwe zbudowac dom ktory nic z zewnatrz nie bedzie potrzebowal a bedzie mial cieplo i prąd.pewnie i tak skonczy sie na marzeniach,ale marzenia tez fajna rzecz icon_smile.gif.


Marzenia... Dlaczego? Tylko należy zmienić podejście! Nie szukać kwadratowych jaj w energii odnawialnej, bo to drogie i złudne, a zmniejszyć potrzeby domu. Są pewne zasady budowania domów energooszczędnych -
1-Izolacja termiczna musi być umieszczona między ty co chcemy ogrzewać a tym co ogrzewać nie ma sensu
2-Zadaniem izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania
3-Ekonomiczna grubość izolacji to taka, przy której nieekonomiczne są centralne systemy ogrzewania
4-Zadaniem hydroizolacji jest by izolacja termiczna była sucha ( do 1% zawilgocenia)

Gdy dom ma bardzo małe zapotrzebowanie a przy tym jest zdrowy i komfortowy, znalezienie źródła odnawialnego jest dużo prostsze, albo jak się popatrzy na rachunki... nieopłacalne.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...