Skocz do zawartości

kocioł z podajnikiem retortowym a instalacja zamknięta


Recommended Posts

Szukam producentów kotłów z podajnikiem retortowym, którzy stosują w swoich piecach wewnętrzne wężownice schładzające wraz z zaworami otwierającymi dopływ zimnej wody w razie wzrostu ciśnienia.
Chodzi mi głównie o zgodność z przepisami naszego kochanego ustawodawcy, abym mógł taki piec zastosować w układzie zamkniętym.
Link do komentarza
Przepisy przepisami, a taki kocioł w zamkniętej instalacji bez dodatkowych zabezpieczeń to potencjalnie bomba. Tak czy inaczej nie jestem entuzjastą tego rozwiązania - z tego co wiem w kotle na p. stałe często dochodzi do stosunkowo dużąych wzrostów ciśnieni (jeśli instalacja jest zamknięta), a to rozszczelnia spawy.
Teraz takich kotłów jest już sporo, ma je w ofercie Junkers, z tego co pamiętam także HEF, od dobrych paru lat sprzedaje je także Atmos. Podejrzewam, że po zmianie przepisów w zeszłym roku pewnie ma takie kotły każda większa firma.
Link do komentarza
Witam
Posiadamy 2 typy kotłów z podajnikiem, na węgiel groszek,oraz miał (zastępczo można spalać wszystkie paliwa).
Kocioł żeliwny Intercon-Dakon (grupa BOSCH),oraz kocioł Comfort S-Junkers (grupa BOSCH).Kotły mogą być wyposażone w spiralę schładzającą(zapobiegającą przegżaniu kotła).
Kotły oraz spirala schładzająca posiadają certyfikaty ciśnieniowe ,kotły posiadają certyfikaty emisyjne.Maksymalne ciśnienie wody 4 bary.

pozdrawiam
Marek Podolski
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...