Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Błąd wykonawcy przy ocieleplaniu

Recommended Posts

Gość
Budynek ma już kilka lat, ale elewacja wykonana została dopiero 3 lata temu metodą lekką mokrą (styropian + tynk cienkowarstwowy mineralny). Wykonawca zamiast „zatopić” siatkę zbrojeniową w zaprawie klejowej na całej powierzchni styropianu przykleił ją na placki (tak jak do klejenia płyt styropianowych do muru). Dodatkowo nie zamocował listwy startowej na cokole. Skutek: już po 2 latach zaczęły pojawiać się miejscowo pęcherze powietrza pod tynkiem, a w chwili obecnej na wysokości cokołu tynk z siatką zbrojąca odkleja się całymi fragmentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba będzie chyba zerwać to "ocieplenie" i prace wykonać od nowa. Tym razem skorzystasz chyba ze sprawdzonego wykonawcy z referencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuje reklamować takie partactwo
Jak znasz adres wykonawcy to postaraj się odzyskać pieniądze za wykonana fuszerkę
Lepiej niech nie poprawiają bo znowu zniszczą materiał i ty będziesz mi ł znowu kłopoty
Możesz jeszcze zatrudnić dobrego fachowca wsiąść od niego rachunek i w sądzie cywilnym dochodzić odszkodowania od poprzedniego wykonawcy – ale nie proponuję takiego rozwiązania. Droga bardzo długa o korzyść żadna – proces skończys ei po kilku latach a ty stracisz zdrowie i ewentualne pieniądze na adwokata

Ponieważ problematyka źle wykonanych elewacji jest dla mnie bardzo interesująca proszę o nadsyłanie na forum błędów popełnionych podczas ociepleń najlepiej ze zdjęciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Siatkę na placki??
Chyba niemozliwe,pierwszy raz slysze aby ktoś zrobił tak kardynalny błąd icon_confused.gif:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polska myśl budowlano - wykonawcza nie zna granic bezmyślności
Od ponad 10 lat napisano i pisze się dalej wiele artykułów na ten temat a wykonawstwo zaskakuje nas co raz to „ciekawszymi” błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Musisz te rośliny jakoś odseparować, poczytaj w sieci jak to zrobić, sama nie wiem, bo szczerze powiedziawszy, nie miałam nigdy takiego problemu, co do pomalowania to poradziłabym Ci pomalować impregnatem luxdecor NJORD ,on pięknie tworzy powłokę satynową, podkreślającą rysunek słojów. Pamiętaj też o tym,żeby ładnie odtłuścić powierzchnię i oszlifuj ja zanim zaczniesz impregnować.
  • Czy wiesz, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być przez myśliwych zgłoszone do urzędu gminy i co najmniej 9 dni przed datą polowania miejsce oraz termin jego rozpoczęcia i zakończenia muszą być podane w formie obwieszczenia na stronie internetowej urzędu gminy? Czy wiesz, że każdy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, na którym będzie odbywać się takie polowanie, może zgłosić do wójta sprzeciw wobec tego polowania, jeśli miałoby ono zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi, np. pracujących w polu, zbierających grzyby albo spacerujących po lesie? Czy wiesz, że organizator polowania obowiązany jest oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi? ➊ SPRAWDŹ czy w Twojej gminie w najbliższym czasie odbędą się jakieś polowania zbiorowe. Jeśli nie możesz znaleźć obwieszczenia na stronie urzędu gminy, ZADAJ to pytanie emailem.
   ➋ ZGŁOŚ SPRZECIW wobec zaplanowanego na Twoim terenie polowania zbiorowego.
   ➌ POWIADOM POLICJĘ jeśli polowanie nie jest oznakowane tablicami ostrzegawczymi lub odbywa się w odległości mniejszej niż 500 m od trwającego zebrania publicznego lub w odległości mniejszej niż 150m od zabudowań mieszkalnych lub jest wykonywane w obecności dzieci do 18 roku życia (np. dzieci biorą udział w nagance).    
  • Obecnie na rynku najlepszym rozwiązaniem wydają się być markizy zewnętrzne Fakro. Temat dość stary, ale warto by nie skupiać się tylko na samych roletach, bo to rozwiązanie kompletnie odbierające dostęp w domu do światła. A markizy mają tę zaletę, że światło wpuszczają. I są łatwe w samodzielnym montażu.
  • Zwróć uwagę, że ta sypialnia/pokój ma dodatkowo garderobę więc po co większa ma być ta sypialnia. Otwarta komunikacja sprawia optycznie że pomieszczenia są większe bo nie ograniczają  ich żadne ścianki działowe. Tam masz podaną p.u. i powierzchnię po podłodze, pokoje mają po podłodze prawie 45 m2 a p.u. prawie 15 m2. Co do wysokości  to wokół obrysu dachu biegnie linia przerywana oznacza ona ściankę (tzw ślepą ściankę kolankową) a przy niej łóżka tak więc wysokość musi być coś około 1 m więc wystarczająca aby nie kolidowało z łóżkiem. Natomiast co do łazienki to tam jest wanna narożna a nie prysznic.
 • Popularne tematy

×