Skocz do zawartości

Kabina prysznicowa bez brodzika


Recommended Posts

Decyzję o natrysku bez brodzika najlepiej podejmij jeszcze na etapie projektu domu. W takiej łazience trzeba bowiem zostawić odpowiedniej wysokości zapas na wszystkie warstwy podłogi i spadek, aby po wykonaniu natrysku podłoga łazienki była na tym samym poziomie co podłoga innych pomieszczeń.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/11386-kabina-prysznicowa-bez-brodzika

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Mazir
Ja jednak wole bardziej standardowe rozwiązania. Dla mnie najlepszym sposobem są płaskie brodziki, sa nowoczesna i stylowe. Jednak według mnie łatwiej jest je utrzymać w czystości niż same kafle... Ja mam brodzik z odlewu mineralnego i nie miałem jeszcze lepszego. Jakoś bardziej to do mnie przemawia, niż "bezbrodzikowe" rozwiazązanie ;)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Brodziki są generalnie cięższe w czyszczeniu niz zwykle kabiny, ale niektorzy je wola bo 'niby' woda sie nie wylewa. W kazdym razie ja mam kabine w wersji parawanu. zrobilem podlege pod katem lekkim ku srodkowi kabiny, tak ze woda scieka do kratki ale nie jest niewygodnie, bo stopy stoja prawie ze plasko. Polecam to w malych lazienkach;)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość glazurnik
brodzik niski profil radze 1.pewniejszy czesto z brodzikiem z plytek sa problemy typu odpływ za wysoko wychodzi z połogi potem kombinacje z uzskaniem spadów 2.taniej brodzik kosz kabiny z brdzikem takim ładnym do oka od 1500zl wtedy latwo gladko robota idzie a z plytek odplywy drogie koszt robocizny w moim przypadku to 500 zl min.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Kabiny prysznicowe bez brodzika, lub z brodzikiem z płytek ( jak kto woli ).
Brodziki z płytek, raz mniej, raz bardziej, ale zawsze to kiepski pomysł. Wcześniej czy później przeciekają, płytki się wycierają i są idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Nie da się zastąpić brodzika prysznicowego w formie tradycyjnej.
Problem zaczyna się dopiero, kiedy chcemy brodzik wielkogabarytowy, lub nietypowy, o różnych kątach, z wycięciami itp. Ale teraz nie ma problemu, bo można zamówić brodziki na wymiar, np w systemie Luxum.
Link do komentarza
przez miesiąc szukaliśmy rozwiązań odpływu z prysznica. ceny tego co jest na rynku to jakaś kpina. towar wart 30 zł sprzedają za ponad 300 a ludzie głupi pakują kasę za kawałek plastiku i wygiętą blaszkę.. Ale Polak potrafi. Kolega kupił w sklepie syfon do brodzika za 21 zł, klej podobny do silikonu i wyszedł z tego odpływ punktowy, który nie przecieknie nigdy. Polecam rozwiązanie, pięknie, skutecznie, funkcjonuje już prawie 3 lata.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość Ania
Użytkuję odpływ liniowy (dokładnie ten z wklejaną kafelką) od jakichś 5 lat w łazience na 3 piętrze w kamienicy z lat 40. i jestem bardzo zadowolona. Przyłożyliśmy się wprawdzie mocno do uszczelnień (przekraczając nawet zalecenia producenta) i odpowiednich spadków, zastosowaliśmy też porządne materiały, dzięki temu problemów ani my, ani sąsiedzi pod nami nie mamy żadnych. Prysznic zabudowaliśmy w wąskiej i dość długiej wnęce 69x112cm, do której (nawet gdybyśmy chcieli) ciężko byłoby dopasować odpowiedni brodzik. Takie rozwiązanie, wg mnie, prezentuje się w naszej łazience dużo lepiej niż "biała duża płyta" brodzika, a w utrzymaniu też jest dużo wygodniejsze, bo sprzątam po prostu całą podłogę razem z brodzikiem. Jeśli ktoś ma odpowiednio gruby strop, to szczerze polecam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość stach
Z wyrzucaniem nie będzie dużo roboty, o tak, heeej siup i brodzik wyrzucony ....
Więcej roboty będzie z jego wykuciem i odłączeniem, a robota zacznie się dopiero potem... bo gdzie się po tym wykuwaniu wykąpać???

A tak na poważnie - jak planujesz taką kabinę bezbrodzikową, musisz zorientować się, jak masz wykonany odpływ wody, czy da się ewentualnie przerobić pion tak, aby odpływ umocować poniżej poziomu podłogi i to na takiej głębokości, aby dało się zamontować kratkę ściekową, czy odpływ liniowy.

Nie piszesz nic o swoim mieszkaniu - w bloku, w swoim domku - nie piszesz jak masz teraz ten brodzik zamontowany i zabudowany, a chcesz abyśmy od wróża Macieja dowiedzieli się o co Ci chodzi i napisali ile będzie z tym pracy
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
urzadzam wlasnie lazienke, kupilam w Leroy we Wroclawiu na Bielanach kabine prysznicowa,ktora moze byc lub nie z brodzikiem, na wywieszce pisalo 90x90x190 ,po rozpakowaniu okazalo sie ,ze kabina ma 87x87? brakuje mi po 3 cm z kazdej strony, jak to jest z tymi wymiarami?co robic?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Lina
W tym temacie polecam brodzik podpłytkowy marki Steigner. Mamy model Mineral PLUS, który przykryliśmy taką samą mozaiką jak ściany. Woda spływa bez problemów, a mozaika nie pęka pod ciężarem męża, a chłop trochę waży ;)
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość emetytka
Właśnie szukam rozwiązania mam małą łazienkę szukam brodzika średniej wysokości z siedziskiem ale o nie typowym wymiarze czyli muszę mieć 120 cm ściana na szer. gdyż mam tam baterię na drugiej ścianie może być 70 cm ale po drugiej stronie mam umywalkę czyli musiała być szer. do 50 cm lub 45 inaczej nie dostanę się do umywalki. Pasowałby brodzik ze ścinanymi bokami prostymi nie półokrągły. Szkoda ,że nie ma takich nietypowych brodzików też z siedziskiem . Są w kwadracie ,prostokącie ,półokrągłe wszystkie ładne ale cóż z tego jak nie pasuje. Na pewno jest wiele takich jak ja ,którzy mają problem z dobraniem właśnie prostych nietypowych brodzików. Może któraś z Firm będzie miała pomysł, rozwiązanie na też ważny problem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...