Skocz do zawartości

kuchenny gadżet na parapetówkę


Proton

Recommended Posts

Zastanawiam się nad jakimś kuchennym gadżetem na parapetówkę. To chyba powinno być coś do domu prawda? Myślicie że raczej coś ładnego, ale nie koniecznie praktycznego, czy może raczej jakieś agd? Możemy poszaleć, bo prezent będzie ściepkowy. Zaproponujecie mi coś?
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się nad jakimś kuchennym gadżetem na parapetówkę. To chyba powinno być coś do domu prawda? Myślicie że raczej coś ładnego, ale nie koniecznie praktycznego, czy może raczej jakieś agd? Możemy poszaleć, bo prezent będzie ściepkowy. Zaproponujecie mi coś?


Może najlepiej zapytac wprost co by chcieli dostać? Co by się przydało? Ale myślę, że raczej coś ładnego niż praktycznego. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Mysle, ze najlepiej dac po prostu... kase. A jesli krepujecie sie (chociaz chyba niepotrzebnie) to kupcie bon upominkowy w Duce albo w innym takim sklepie. Ja na swojej parapetowce dostalam kase, z ktorej sie bardzo ucieszylam (bo sie jej w ogole nie spodziewalam) i kupilam za to super materac, ktory byl mi najbardziej potrzebny oraz od jednej kolezanki... wyciskarke do owocow, dzieki czemu mam dwie. icon_smile.gif Nic sie nie stalo, ale czasami mozna sie idealnie wstrzelic w cos, co obdarowanemu nie odpowiada albo co juz ma, a na etapie przeprowadzki kazdy grosz sie liczy...
Link do komentarza
Moim zdaniem, w domu (w kuchni) zawsze się przyda gadżet „pomocny” np.
- elektryczna „pieprzniczka” i (lub) solniczka,
- dobry i najlepiej fikuśny korkociąg,
- wspomniany blender,
- dobre nożyce kuchenne (do drobiu i nie tylko ),
- zestawy do przypraw,
- zestaw obieraków i „ozdobników” do warzyw i owoców.

Link do komentarza
No pewnie i taki prezent ucieszyłby posiadaczy nowego mieszkania, ale ja bym jednak dała coś co jednak by posłużyło dłużej, niż jeden wieczór:) Tak sobie pomyślałam, że może do takiego płynnego upominku, można by dokupić np. kieliszki - praktyczny prezent i pewnie by się podczas takiej imprezy przydał. Bardzo fajne kieliszki widziałam na myin.pl - oryginalne bardzo i takie nietypowe. Chyba pomysł dobry?
Link do komentarza
Cytat

No pewnie i taki prezent ucieszyłby posiadaczy nowego mieszkania, ale ja bym jednak dała coś co jednak by posłużyło dłużej, niż jeden wieczór:) Tak sobie pomyślałam, że może do takiego płynnego upominku, można by dokupić np. kieliszki - praktyczny prezent i pewnie by się podczas takiej imprezy przydał. Bardzo fajne kieliszki widziałam na myin.pl - oryginalne bardzo i takie nietypowe. Chyba pomysł dobry?




w tym ustępie masz kupę racji icon_wink.gif

pomysł, uważam, że bardzo dobry

(jak do mnie przyjedziecie to proszę o kieliszki, do wina, wódki, obojętnie icon_smile.gif)
Link do komentarza
to zalezy za ile ma byc prezent:) Mnie większosc gości pytało czego mi potrzeba. Ale bardzo bylam zadowolona z:
-kompletu obiadowego na 12 osób (kochani rodzice!) Takiego ze wszystkim nawet z kubeczkami do jajek. W małej kuchni w bloku miałam zbieraninę niewielu talerzy bo nic się nie mieściło...
- ekspresu ciśnieniowego (jeszcze bardziej kochani rodzice!)- byl moim marzeniem
- a z takich bardziej uniwersalnych- dwa bardzo ladne komplety pościeli dopasowane kolorem do sypialni, dwa ładne komplety puchatych ręczników (przyda sie chyba kazdemu..)
- zawsze przydaje się szkło bo sie tłucze, szklanki, lampki do wina itp
-komplet sztućców na 12 osób (tesciowa:)
Przepiękne storczyki....
Ja wolałam czasem dostać prezent niż kasę. Platności bylo tyle, że jakby dostała pare stówek od rodziców, popłynełyby na niezaplaconą kostkę itp. A prezenty mam- dostałam i już, sąicon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Moja udręką są kubki do kawy, herbaty. Niby jest ich pełna szafka, ale jak jest impreza i jednocześnie muszę podać 20 herbat, to niestety prawie każdy z innej parafii, jak to mówią icon_sad.gif Będąc na 3 parapetówkach zawsze kupuje po 20 kubków( pytam jedynie o kolor), a jak za mało to zawsze można dokupić http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40131768



Niezle te kubki, a szczegolnie cena. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ekspres cisnieniowy dobry, chociaz bez wodotryskow mozna kupic juz za 400 zl. A co jak ktos juz ma albo kawy nie pija? icon_rolleyes.gif


Dobry ekspres ciśnieniowy to jest z młynkiem i pojemnikiem do zrzucania fusów. Jest szansa, że się wszyscy goście ciepłej kawy napiją. Miałam taki za 400. Zanim zrobiłam czwartą, pierwsza była już zimna.
Link do komentarza
Cytat

Dobry ekspres ciśnieniowy to jest z młynkiem i pojemnikiem do zrzucania fusów. Jest szansa, że się wszyscy goście ciepłej kawy napiją. Miałam taki za 400. Zanim zrobiłam czwartą, pierwsza była już zimna.



To prawda, ale ja np. mam swoja maszynke za 400 i oczywiscie nie pogardzilabym zadnym prezentem, ale szczerze mowiac jesli ktos chcialby mi dac prezent za 2 tys. to wolalabym, zeby byl uzgodniony ze mna (powiedzmy... wybrany z listy).
Link do komentarza
Cytat

Dobry ekspres ciśnieniowy to jest z młynkiem i pojemnikiem do zrzucania fusów. Jest szansa, że się wszyscy goście ciepłej kawy napiją. Miałam taki za 400. Zanim zrobiłam czwartą, pierwsza była już zimna.


no za 400 to chyba jakis wschodni
bez młynka juz taki na poziomie przyzwoitopsci to koszt 800-1200zł
Link do komentarza
Cytat

To prawda, ale ja np. mam swoja maszynke za 400 i oczywiscie nie pogardzilabym zadnym prezentem, ale szczerze mowiac jesli ktos chcialby mi dac prezent za 2 tys. to wolalabym, zeby byl uzgodniony ze mna (powiedzmy... wybrany z listy).


Oczywiście, że trzeba uzgodnić. Najlepiej wogóle zapytać co by chcieli dostać (jak wcześniej napisałam).
Link do komentarza
Cytat

no za 400 to chyba jakis wschodni
bez młynka juz taki na poziomie przyzwoitopsci to koszt 800-1200zł


Nie, są tańsze. Mój kosztował 700 i były to dwa ekspresy ciśnieniowy i przelewowy w zestawie.Wytrząsanie tych fusów doprowadzało mnie do szału. Teraz tylko przycisk nacisąć. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Jak na parapetówkę to taki prezent trochę za drogi icon_smile.gif No chyba że na prawdę trochę osób się złoży - albo bardzo lubimy gospodarza domu icon_smile.gif)
Ja ostatnio znajomej kupiłam dzbanek do czekolady http://www.stylowazastawa.pl/produkt/1192/...OCOLATIERE.html
Ale myślałam jeszcze nad kieliszkami ;] tego nigdy za mało.
Z gadżetów znalazłam kiedyś odkurzacz kuchenny do okruszków - taki mały icon_smile.gif
Link do komentarza
moj ekspres- bez młynka ale naparwde na codzień wystarcza jesli się nie robi bardzo dużo kaw bo kawa bardzo dobra- kosztował 550 zł. http://www.electro.pl/produkt-ZELMER_Ekspr..._content=182600
Brak obrazka
(i to jak sami wiecie sprawdzony dobry producent bynajmniej nie chińszczyzna:)
Ale naparwdę zgadzam się jeśli decydujemy się kupić komuś droższy prezent- może nawet nie za 2 tys bo to już chyba rzadkośc takie prezenty:) ale nawet za kilkaset zł warto uzgodnić co ta osoba sobie wymarzyła i co jest jej potrzebne.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jak już chcecie kupić jakiś sprzęt, to jednak najlepiej zapytać co się przyda. A ja nie możecie wprost to dobrze byłoby zaaranżować taką rozmowę, dzięki której dowiecie się czego potrzeba icon_wink.gif
Ja bym dodał ze swojej perspektywy jeszcze kilka pomysłów: toster albo porządna patelnia do grillowania, myślę, że to są bardzo przydatne sprzęty tak jak blender, który już wcześniej wspomnieliście icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ja ostatnio znajomej kupiłam dzbanek do czekolady http://www.stylowazastawa.pl/produkt/1192/...OCOLATIERE.html



super prezent, elegancki i dla nas jak znalazł praktyczny

A na parapetówkę najlepiej zapytać co jest potrzebne, chyba że się kogoś zna na tyle dobrze, że każdy prezent będzie trafny. Blender, mikser, szklanki, kubki - praktyczne prezenty i na pewno zostaną wykorzystane. Moja koleżanka z pracy, co prawda nie an parapetówkę, ale na urodziny chciała mopa, takiego: http://allegro.pl/item1049393824_mop_obrot...it_tv_shop.html
Link do komentarza
Cytat

Teraz widzę, ze temat powinien brzmieć "co chciałbyś dostać". Byłby bardziej miarodajny.


Faktycznie tak powinien brzmieć icon_smile.gif. A jak już o tym mowa, to ostatnio robiłam parapetówkę w swoim nowym, choć ciągle jeszcze wynajmowanym mieszkaniu i żałuję, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby obdarować mnie jakimś kuchennym gadżetem. Ostatnio przeszukując różne strony w internecie natknęłam się na oryginalne solniczki i pieprzniczki: http://www.myin.pl/solniczki-i-pieprzniczki,184,c.html. Jeśli będę wybierać się na parapetówkę z pewnością zakupię jakiś niesztandarowy komplet na stół - niedrogi, a ciekawy prezent.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przeważnie tak jest- masz rację ale istnieje taki "żelazny " zestaw prezentów, które są uniwersalne i zawsze mile widziane. Na przykład taki czajnik http://www.moderni.pl/towar-522-czajnik_ra...on_ec8230_.html nawet jak są dwa to nic nie szkodzi, bo zawsze jest dobrze mieć jeden w zapasie:) Nie wyobrażam natomiast sobie przyjścia do kogoś na parapetówkę z pieniędzmi, no chyba,że ta osoba o to poprosiła
Link do komentarza
zawsze można kupić kartę podarunkową z jakieś firmy lub z banku do wykorzystania pieniędzy na dowolny cel.

Cytat

Mi najbardziej podoba się opcja z ekspresem do kawy( wcale nie ukrywam,że chciałabym taki dostać). Jesli składacie się w więcej osób to można pomyśleć o jakimś porządnym modelu, na przykład takim http://www.inplusagd.pl/show.php?id=33866 jesli jednak jest was raptem dwójka lub trójka to lepiej pomyśleć o zestawie naczyń lub garnków




Jestem pod wrażeniem.... nawet nie jest zbyt drogi. Czy jego się podłącza bezpośrednio do rury z wodą ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...