Skocz do zawartości

Gusta i guściki na polu krytyki


Recommended Posts

Cytat

Tak to knot bez smaku ale to moje zdanie  icon_smile.gif


Przypomniałeś mi jakże fajne określenie z czasu studiów: knot icon_biggrin.gif W opozycji był wypas. Wtedy życie było proste. Projekty dzieliły się tylko na knoty i wypasy...
W praktyce doszła cena i teraz sztuką jest robienie wypasów za "sknoconą" kasę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Kupią.
Panowie w szarych kiepskich garniturach siedząc przy stole toast wódeczką wznosząc "za zdrowie pań" łokcie szeroko na bok będą wystawiać i śmiać się głośno, gdy panie gospodynie kolejne sałatki stawiając kicać będą dokoła i ręce załamywać w towarzyskiej dyskusji " oj, ten mój to straszny jest". One też na szaro-buro. A dzieciory ołówkiem kółko na ścianie narysują - czyli przejdą dookoła stołu.
Sorki, tak mi przyszło, bo to koszmarek jest.
Link do komentarza
widywalam lepsze. U nas na prowincji gdzieniegdzie trendy jest miec salon w wieży. Jak poszlam do mojej bardzo sympatycznej architekt ktora raczej tak lubi jak ja prosto i nie nawymyślane powiedzialam patrząc jej poważnie w oczy:
"Pani Malgosiu i musi mi pani przerobic gracjana- musi byc salon w wieży. I druga wieża z drugiej strony żeby bylo wie pani tak porządnie"
Pani Malgosia nie znala nas dobrze. Nie zapomnę paniki w jej oczach. Do końca nie wiedziala czy napewno robię sobie jaja:)
Link do komentarza
Cytat

Przynajmniej ma przemyślaną kolorystykę a ten z ogłoszenia to kakofonia koloru i materiałów. Trudno stwierdzić co miałoby do siebie pasować. Sama stolarka to 4 kolory: okna w orzech, drzwi w machoń, połaciówki ciemny brązik i ten pomarańcz na bramie. Ściany - biel i ta żółć. Dach jakby w kolorze drzwi. Całość dopełnia tęczowy podjazd. A schody wejściowe obowiązkowo musiały być inne... aha... srebrzyste zwieńczenie wieżyczki icon_biggrin.gif
Liczymy... kolorów (nie licząc tęczy) 10... o 7 za dużo icon_biggrin.gif
Ja już wiem czyj jest ten dom... wszystko wskazuje, że inwestor ma dostęp do resztek materiałów, czyli albo budowlaniec albo pracownik hurtowni materiałów - tak typuję...
PeZet nie zgodzę się z profilem właściciela, który opisałeś. Nie mogę sobie wyobrazić takich stonowanych osóbek w tak kolorowym pałacu. Ja typuję róż koszulę u inwestora i białe kozaczki u "krystyny" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

aha... srebrzyste zwieńczenie wieżyczki



zacząlem się trwożyć, że tylko ja widzę cudną iglicę.

jest jeszcze cmentarne ogrodzenie zupelnie z dupy jeżeli chodzi o resztę. Calość dość konsekwentnie utrzymana w konwencji wieś tańczy wieś śpiewa. Za spójność archotektoniczną niskie chapeau bas
Link do komentarza
Cytat

ale to ku przyozdobieniu? czy ma to jakąs funkcję uzytkową? Bo jak patrzę na resztę chaty to zaczynam wątpić w ludzi




NIe wiem....
Ale mnie to nie razi ...
Ot wtopiło sie w krajobraz...

bardziej rażą mnie zapuszczone domostwa
brud
i chamstwo...
A jak ktoś ma taki gust a nie inny,nie moja rzecz...

A betonowe ogrodzenia w całej Polsce są spotykane .... a mi konkretnie się nie podobają...
Link do komentarza
Cytat

Chociaż nie wszystkie te ogrodzenia są koszmarne ...
(...)
Jakby jeszcze potraktował to jakąś fajną farbą w naturalnych kolorach,to jeszcze mogłabym to przełknąć ...


Oj wszystkie, bez wyjątku... te także. A farba, odpryskująca z czasem, raczej nie poprawi wyglądu. Te betonowe płoty są zakałą polskich ogrodzeń i już.
Link do komentarza
Cytat

Chociaż nie wszystkie te ogrodzenia są koszmarne ...
np. to

foto2.jpg


foto1.jpg

Jakby jeszcze potraktował to jakąś fajną farbą w naturalnych kolorach,to jeszcze mogłabym to przełknąć ...



to farbą w naturalnych kolorach? IMHO nie ma ratunku dla betonu udającego kamień ani wlaściwie dla niczego co udaje coś innego (druga wersja poniżej jakiegokolwiek komentarza)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...