Skocz do zawartości

szczelność komina- problemy po deszczach- wazne!


Recommended Posts

Jedyną usterką jaka ujawniła się w naszym domu po roku był komin- nie wytrzymał próby szczelności jaką były ostatnie koszmarne ulewy. Przeciekło, odeszła nam farba przy kominie w sypialni i pokazały się plamy wilgoci.
Komin w naszym przypadku będzie poprawiony w ramach gwarancji na dom ale nasza firma daje trzyletnią gwarancję na wszystkie wykonane prace - pomimo że był tak szczerze to wykonany zgodnie z projektem....(czytajcie dokładnie umowy i ustalacie warunki gwarancji z wykonawcami bo można być potem niemile zaskoczonym... koleżanka za naprawę komina po tych deszczach zapłaciła 4 tysiące...)
Wiem że ma być zafugowany, pokryty jakąś masą uszczelniającą (postaram się dowiedzieć szczegółów, firma czeka tylko żeby przestało lać i dało się wejść na dach)
Z tego co wiem u wielu moich znajomych po tegorocznych niespotykanych deszczach pojawiły się probmey ze szczelnością kominów, tylko na mojej ulicy dwoje sąsiadów ma te same problemy!
Skąd to się bierze i jak temu zapobiegać?
Link do komentarza
u nas leci z rury gazowej. Rura jest w kominie wentylacyjnym, ma grzybek na sobie a przy większej ulewie cieknie do pieca. Już silikonowaliśmy i nic.
W zasadzie to jedyna usterka, sama się dziwię. Ale część poprawiał mąż na bieżąco, np zapłytkowane rewizje w łazience!
Link do komentarza
U mnie anlaogicznie - komin przeciekł ..... zacieki na ścianie w pokoju przylegającym , zawilgocona wełna w tych miejscach.
Uszczelnienie komina naprawiane było już raz - jak widać , bez rezultatu ....
Majster obwinia moją decyzję żeby wybudować go z cegły dziurawki .
Ja sądzę , że jest to wina nieprawidłowej obróbki blacharskiej komina i niedostatecznego uszczelnienia.
Nie wiem czy jest sens prosić Go znowu o poprawkę - bo skoro raz poprawiał i nie zrobił tego prawidłowo, mam podstawy żeby przypuszczać, że nie potrafi zrobić tego jak należy.

Gawel ostatnio mi pisał o produktach firmy Sika - ponoć się sprawdzają, link:
http://www.google.pl/url?sa=t&source=w...gMGSRHwUhKsbP-g

Może się skuszę i spróbuję za pomocą męża uszczelnić ten komin icon_rolleyes.gif .
Link do komentarza
Cytat

Komin powinien mieć dobre wykończenie z blachy w miejscu styku z połacią!




Mój systemowy obłożony pełną cegłą klinkierową i bardzo dobrze wykończony. Podczas ostatnich ulew nie było kropli wody na strychu, ani na ścianie komina poniżej cegły klinkierowej.

Zdjęcie obróbki w mojej galerii
Link do komentarza
to jest hehehe określenie pana majstra:)
Wydaje mi się że chodzi o to że nie ma być tylko zaprawa między cegłami tylko fuga, na gładko, żeby nie było wglebień pomiędzy warstwami cegiel. Ale jesteśmy na forum ekspertów więc może jakis ekspert nam wyjaśni kominologiczne dylematy:)
U nas komin poprawiony. Nie lało mocno od tej pory więc nie powiem wam czy skutecznie:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...