Skocz do zawartości

Moja droga-czy aby napewno???


Recommended Posts

Remontuje domek parterowy(pomieszczenia bylego warsztatu ślusarskiego) i mam pewien dylemat,a mianowicie pomiedzy moim budynkiem a budynkiem sasiada przebiega droga,którą owy sąsiad dojezdza do domu( to jego jedyna mozliwosc dostania sie do domu),przechodzi tez tędy pełno ludzi,jest to droga gminna(jej koncowy odcinek) z tzw. szutru i płyt betonowych.Problem w tym ze moje okna sa po stronie drogi i kazdy moze podejsc i "zapukac" mi w okno,co moze w przyszlosci byc uciązliwe.Droga o której pisze jest moją wlasnością-czy moge (mam na mysli prawnie) zagrodzic ta droge a równoczesnie dojazd sasiadowi do domu???-Co mowia przepisy prawne na ten temat?? icon_idea.gif
Pozdrawiam Tom
Link do komentarza
Proszę o uściślenie podanych informacji
Podane zostało, iż sporna droga ma kategorię drogi gminnej – w takiej sytuacji nie ma możliwości ograniczenia dostępu do drogi publicznej

Z drugiej zaś strony podano iż droga jest własnością pytającego
W takim przypadku mam pytanie
Czy sąsiad wyraża zgodę na ogrodzenie wjazdu
W takiej sytuacji jest możliwość zamknięcia drogi wewnętrznej i udostępnienie jej wyłącznie sąsiadowi dla którego jest to jedyna możliwość dojazdu, a najprawdopodobniej który posiada sądownie przyrzeczona „drogę konieczną”
Link do komentarza
W ksiedze wieczystej zapisaną mam droge-i jest to moja własność(nie sa zapisane zadne uzytecznosci).
Co do sąsiada to pytam "na przyszlosc" poniewaz jest to bardzo "upierdliwy" typ człowieka.Sąsiad RACZEJ nie ma nic zapisane bo zdziwił sie jak powiedziałem ze droga po której jedzie do domu jest moja własnością-dodał ze to tak ZAWSZE było.
Moim zdaniem ktos walnął "byka" dzielac działki,bo nie uwzględnił dojazdu sasiadowi.
W załączniku przesyłam mapke-moj budynek to nr 14,naprzeciw bud. gospodarczy sasiada(pomiedzy owa droga).Sasiad o ktorym mowa ma bud. nr 12.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
...to jest polskie prawo,niby mój teren,ale jak przyjdzie co do czego to nie mam nic do powiedzenia bo z tego co piszecie sądownie moga wyznaczyc(zostawic) ten przejazd.Chciałbym jeszcze zapytac o kwestie postawienia płotu-powiedzmy ze zostawie tyle miejsca aby sąsiad mógł przejechac autem a, pozostałą czesc ogrodze zeby mi do okien nie podchodzili-czy na to musze miec zezwolenie?Zaznaczam ze to wszystko na moim terenie.
Link do komentarza
Podana sytuacja jest dość prosta – płot wewnątrz działki nie wymaga pozwolenia na budowę i można go postawić w dowolnym miejscu
Jedynym ograniczeniem jest wysokość do 2,20 oraz zapewnienie dostępu sąsiadowi do działki
Uważam że obecna droga jest szersza i nie będzie problemu z postawieniem płotu uniemożliwiającym bezpośrednie zaglądanie do okna
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...