Skocz do zawartości

szlamowanie komina


Recommended Posts

Witam. Jak to bywa ze starymi kominami tak i u mnie jest on nieszczelny.Ma ponad 20 lat i jest z cegly.Palone bylo wszystkim. Postanowilem odciac sie od niego calkowicie. Zamurowalem wywietrzniki bo z luftu ktory mial byc wytwietrznikiem wydobywal sie dym. Kupilem czujniki czadu.Teraz sie zastanawiam czy to wystarczy.Teoretycznie powinno byc ok.Zewnetrzne sciany komina albo sa w plytkach albo gladz.Nie widac zadnych pekniec.Czujniki nie piszcza.A ze w srodku miedzy luftami moze przechodzic dym to juz nie powinno mnie w sumie martwic bo od komina dom jest juz odciety. Teraz pale wylacznie ekogroszkiem. Mysle jeszcze nad szlamowaniem. Dla komfortu psychicznego.Robil ktos cos takiego ? Jakies namiary na ekipe specjalizujaca sie w tym ? Jestem z okolic Plocka Edytowano przez arturrro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Jak to bywa ze starymi kominami tak i u mnie jest on nieszczelny.Ma ponad 20 lat i jest z cegly.Palone bylo wszystkim. Postanowilem odciac sie od niego calkowicie. Zamurowalem wywietrzniki bo z luftu ktory mial byc wytwietrznikiem wydobywal sie dym. Kupilem czujniki czadu.Teraz sie zastanawiam czy to wystarczy.Teoretycznie powinno byc ok.Zewnetrzne sciany komina albo sa w plytkach albo gladz.Nie widac zadnych pekniec.Czujniki nie piszcza.A ze w srodku miedzy luftami moze przechodzic dym to juz nie powinno mnie w sumie martwic bo od komina dom jest juz odciety. Teraz pale wylacznie ekogroszkiem. Mysle jeszcze nad szlamowaniem. Dla komfortu psychicznego.Robil ktos cos takiego ? Jakies namiary na ekipe specjalizujaca sie w tym ? Jestem z okolic Plocka



Nie gwarantuję, że to będzie dobry kontakt (to znaczy nie gwarantuję, że celny, ale o rzetelności człowieka jestem przekonany, jak się podejmie to znaczy że potrafi, jak nie potrafi - choć wątpię - to powie od razu, że kontakt niecelny): Mariusz Pachulski, nazwy firmy nie znam, 517 49 49 44.
Acha, bardzo proszę jednak o potraktowanie mojego wpisu jako prywatnego a nie służbowego. nie Schiedel poleca (nie mam na forum konta prywatnego) tylko ja personalnie
Link do komentarza
A ja polecam firmę która robi na materiale jedynym przez kominiarza aprobowanym.
Jest,
Wiem, bo w mieszkaniu robiłem.
Kwestia podstawowa - jak daleko.
Bo jak w bloku wysokim do parteru t kosztownie.
Al jak na ostatnim piętrze - da się niedrogo.
Scheidla system, zgadza się.
Taniej niż wkład.
A najważniejsze - że przekrój może być mniejszy, nie da się wkładu wepchnąć wtedy pozostaje właśnie ten sposób
Link do komentarza
Cytat

Czym się sugerujesz polecając firmę do tak odpowiedzialnego zadania? A co jeśli im nie pójdzie, Schiedel'owi poleci opinia..?


Jeśli tak jest sprawa stawiana to jednak muszę bardziej zdecydowanie napisać:
Schiedel nie jest gwarantem prawidłowości wykonania prac budowlanych lub remontowych nawet przy użyciu materiałów firmowych Schiedel, o ile praca nie jest wykonywana przy bezpośrednim nadzorze sprawowanym przez serwisanta lub przedstawiciela techniczno-handlowego Schiedel.
Link do komentarza
Cytat

Czym się sugerujesz polecając firmę do tak odpowiedzialnego zadania?



Sugeruję się kilkuletnią współpracą z poleconym człowiekiem. Od razu potwierdzam wszystkim, że mariusz jest moim kolegą, więc dla jednych to może być naganianie a dla innych człowiek/firma z polecenia forumowicza. Prowadzi salon kominkowy i usługi remontowe na RÓŻNYCH kominach (nie tylko ceramicznych). Rejon prac to najczęściej okolice Warszawy, Ostrołęki, Płocka ale czasem też trochę dalej. Dawno się z nim nie widziałem. nie wiem jak zdolnych ma pracowników i w jakim stopniu przeszkoleni są najmłodsi stażem, ale ponieważ Mariusz osobiście też się pracą fizyczną zajmuje to mogę napisać, ze do niego miałbym zaufanie gdybym potrzebował dać komuś zlecenie. tyle, że do Opola to jednak ma za daleko:-)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dzięki za złośliwość ... może kiedyś Ci przejdzie.

Nie zawsze też można szlamować.
Natomiast autor wniosku nie wspomniał, że próbował pomyśleć o wkładzie. Czasami jest to tańsze i lepsze rozwiązanie.
Na szlamowanie nie każdy fachowiec da gwarancję. Ta usługa zanika.
Link do komentarza
Cytat

Szlamowanie zastępuje wsad, nigdy wsad szlamowanie. To powszechna wiedza. Szlamowanie jest rozwiązaniem ostatecznym.



Kolejny raz mijasz się z prawdą.

To wiedza ze szkoły powszechnej ?

Wiesz co to jest wsad do komina ? Wiesz jak działa ?



P.S. "kwintesencja odpowiedzialności" - kto i dlaczego tak napisał ?
Link do komentarza
Cytat

A co jeśli dwa przewody schodzą się w jeden i komin tak naprawdę nie jest prosty na całej długości? Też można szlamować?


To byłby bardzo dziwny przypadek...chyba, że to dwa kanały wentylacyjne. Odbiegając od mojego zaskoczenia (pomijając na jakiej zasadzie to zostało zrobione i jak działa) szlamowanie można wykonać, z tym, że wszystkie otwory W OBU KANAŁACH należy zamknąć na czas wykonywania prac. A co do tego, że kanały nie są proste to profesjonalny wykonawca takich robót i tak najpierw "przejeżdża na sucho" cały komin przed faktycznym szlamowaniem (żeby sprawdzić czy kanał będzie drożny dla tego elementu piankowo-gumowego który dociska masę do ścianki kanału).
Link do komentarza
Cytat

To byłby bardzo dziwny przypadek...chyba, że to dwa kanały wentylacyjne. Odbiegając od mojego zaskoczenia (pomijając na jakiej zasadzie to zostało zrobione i jak działa) szlamowanie można wykonać, z tym, że wszystkie otwory W OBU KANAŁACH należy zamknąć na czas wykonywania prac. A co do tego, że kanały nie są proste to profesjonalny wykonawca takich robót i tak najpierw "przejeżdża na sucho" cały komin przed faktycznym szlamowaniem (żeby sprawdzić czy kanał będzie drożny dla tego elementu piankowo-gumowego który dociska masę do ścianki kanału).



Rzeczywiście to jest dziwny przypadek ale tak jest. Sprawdził to już mój kumpel który zajmuj się wkładami kominowymi. Myślę, że jest to zwykła wygoda murarza, który kiedyś stawiał ten komin\ i lepiej mu było z dwóch kanałów pociągnąć jeden od poziomu pierwszego stropu.
A czy ktoś z Was zna wykonawców szlamowania z terenu Małopolski??
Link do komentarza
Cytat

Rzeczywiście to jest dziwny przypadek ale tak jest. Sprawdził to już mój kumpel który zajmuj się wkładami kominowymi. Myślę, że jest to zwykła wygoda murarza, który kiedyś stawiał ten komin\ i lepiej mu było z dwóch kanałów pociągnąć jeden od poziomu pierwszego stropu.
A czy ktoś z Was zna wykonawców szlamowania z terenu Małopolski??


Najbliższy jakiego znam jest z Sosnowca. To blisko Małopolski zachodniej, ale daleko od wschodniej części tej krainy.
Link do komentarza
Cytat

A jakiś namiar na tego gościa z Sosnowca??


Nie pamiętam nazwy firmy, ale nazwisko Krzysztof Jędrzejak, tel. 600591206. Nie jest to autoryzowany wykonawca Schiedla w takim typowym znaczeniu tego określenia, ponieważ nie prowadzimy tego typu certyfikacji (Schiedel nie jest gwarantem prawidłowości wykonania robót przez firmy budowlane), ale zdziwiłbym się gdyby się kiedyś okazało, że "spieprzył" jakąś robotę. Zdarzało nam się zlecać tej firmie naprawy naszych kominów "zepsutych" poprzez wadliwy montaż przez innych wykonawców.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dość popularnym sposobem na uszczelnienie komina, ale tylko wentylacyjnego, jest rękaw aluminiowy.
Metoda szybka, skuteczna i tania.


Cytat

To byłby bardzo dziwny przypadek...chyba, że to dwa kanały wentylacyjne. Odbiegając od mojego zaskoczenia (pomijając na jakiej zasadzie to zostało zrobione i jak działa)...



Na taki komin mówi się "portki" Jest to bardzo popularne kiedyś rozwiązanie w tzw. zaborze pruskim. Jest tego jeszcze bardzo dużo. Niemiec to budował, a jak wiadomo - im się ufa.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Co innego teoria, co innego praktyczne wykonanie. Jestem ciekaw, które rozwiązanie wybrałbyś, kiedy miałbyś własnymi ręcami je wykonać na wysokim, stromym dachy bez wyłazu i podestu do stawania.


Witam -pokaż mi ten dach bez możliwości wejścia,jak tam wchodzi kominiarz chyba ma skrzydła ?Szlamowanie można wykonać zwykłą zaprawą betonowa taką do wylewek tylko nie wiem jak długo to wytrzyma ja robiłem tak 4 lata temu u kuzynki na razie jest ok w tym roku we własnym domu (wrzesień ,w sobotę czyściłem komin wiadro sadzy tynk cały nic nie stadło 4 worki zaprawy
Link do komentarza
Cytat

Witam -pokaż mi ten dach bez możliwości wejścia,jak tam wchodzi kominiarz chyba ma skrzydła ?Szlamowanie można wykonać zwykłą zaprawą betonowa taką do wylewek tylko nie wiem jak długo to wytrzyma ja robiłem tak 4 lata temu u kuzynki na razie jest ok w tym roku we własnym domu (wrzesień ,w sobotę czyściłem komin wiadro sadzy tynk cały nic nie stadło 4 worki zaprawy



Pięknie, winszuję. A po dachach się rozejrzyj, bo to mało..?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Sugeruję się kilkuletnią współpracą z poleconym człowiekiem. Od razu potwierdzam wszystkim, że mariusz jest moim kolegą, więc dla jednych to może być naganianie a dla innych człowiek/firma z polecenia forumowicza. Prowadzi salon kominkowy i usługi remontowe na RÓŻNYCH kominach (nie tylko ceramicznych). Rejon prac to najczęściej okolice Warszawy, Ostrołęki, Płocka ale czasem też trochę dalej. Dawno się z nim nie widziałem. nie wiem jak zdolnych ma pracowników i w jakim stopniu przeszkoleni są najmłodsi stażem, ale ponieważ Mariusz osobiście też się pracą fizyczną zajmuje to mogę napisać, ze do niego miałbym zaufanie gdybym potrzebował dać komuś zlecenie. tyle, że do Opola to jednak ma za daleko:-)



Absolutnie odradzam Mariusza [nazwisko usunięte przez moderatora] komukolwiek! To kłamca i oszust!
Też został mi polecony jako dobry fachowiec (były pracownik Schiedela jeśli się nie mylę). Niestety zdecydowałem się powierzyć mu montaż kominów i dodatkowo zawierzyłem jego "fachowym" poradom. [nazwisko usunięte przez moderatora] wykonał montaż kominów, jednak okazało się, że ciekną. Nie ma zacieków po całym kominie, tylko pojawia się poniżej dachu plama. Dodam, że komin Schiedla został obklejony wełną na to siatka, klej oraz tynk mozaikowy (to właśnie polecał [nazwisko usunięte przez moderatora] jako najlepsze rozwiązanie, pierwotnie chciałem zrobić klinkier). Źle zrobione zostały kratki, wewnątrz wełna nie jest zabezpieczona klejem i gdy deszcz zacina to przelatuje przez kratki i wełna nasiąka. Po wielu godzinach ciągłego deszczu na poddaszu pojawia się plama.
I teraz opis "fachowości i solidności" [nazwisko usunięte przez moderatora]:
1. Przed przystąpieniem do montażu [nazwisko usunięte przez moderatora] zapewnia, że wewnątrz kratki zabezpieczy klejem, na wypadek zacinającego deszczu.
2. Po pojawieniu się plam dzwonie, że coś jest źle. Pytam o kratki i potwierdza, że zabezpieczył, ale przyjedzie i sprawdzi co jest źle(początek grudnia 2011).
3. Nie przyjechał. Przestał odbierać telefony, nie odpisuje na maile.
4. Mam jego adres, jadę do jego domu (po Świętach Bożego Narodzenia). Okazuje się, że nie było go w kraju i nie odbierał telefonów, a komputer mu wybuchł, wiec do maila też nie miał dostępu.... Dobra, ma przyjechać i sprawdzić.
5. Cały czas przekłada terminy, przestaje odbierać telefony.
6. Kontaktuję się z jednym z pracowników Schiedela, który go polecał z prośbą o interwencje. Po tej interwencji już znowu odbiera moje telefony.
7. Wielokrotnie przekłada terminy, albo po prostu nie pojawia się w umówionym terminie. Odsyła mnie do swojego kolegi dekarza, który ma sprawdzić czy czasem nie jest to wina obróbki dekarskiej, który też się nie pojawia.
8. Przysyła swojego kolegę od kominów (ma na jego koszt poprawić), który przyjechał popatrzył z daleka (oczywiście na dach nie wejdzie) i stwierdził że pewnie obróbka. Potem dzwoni i odsyła znowu do [nazwisko usunięte przez moderatora].
9. Znowu [nazwisko usunięte przez moderatora] przekłada terminy, ale nastał wyjątkowy dzień i przyjechał z dekarzem. Pechowo tego dnia mnie nie było, ale na szczęście jest sąsiad. [nazwisko usunięte przez moderatora] wchodzi na dach i razem z dekarzem stwierdzają, że to wina obróbki czapki kominiarskiej. Kratki są dobrze zrobione. Mają przysłać zdjęcia na potwierdzenie tego (z kawiarenki internetowej, bo u niego komputery wybuchają). Zdjęć oczywiście nie dostałem bo podobno "źle wyszły" (jakby dzisiejsze aparaty nie mały funkcji podglądu...).
10. Skoro zła obróbka, to dzwonie do DachLuxu. Przysyłają swojego dekarza. Wchodzi sprawdza i mówi, że to wina kratek. Nie ma kleju, jak deszcz zacina to wełna nasiąka. Tym razem mam zdjęcia, które potwierdzają, że [nazwisko usunięte przez moderatora] wielokrotnie kłamał.
11. Sprawę będę kierował do Sądu oraz opiszę na wszystkich forach budowlanych.

Podsumowanie:
[nazwisko usunięte przez moderatora] wielokrotnie kłamał, nie odbierał telefonów, olewał terminy, nawet jak przyjechał i wiedział, że kratki są źle zrobione to nie poprawił tego.
Żeby nie było wątpliwości, że to ta sama osoba:
[Dane osobowe usunięte przez moderatora]
NIE POLECAM!!! KŁAMCA I KRĘTACZ!!!

Załączam zdjęcia kratek.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Tak można szlamować witam wszystkich czytam i pozwoliłem się zarejestrować i wypowiedzieć wypowiem sie jako fachowiec ponieważ się tym zajmuje zawodowo i od razu zaznaczam wkładanie rury do komina to grzech ponieważ zawęża i stanowi to problem jeśli można to szlamowanie jeśli już komin jest za mały to ewentualnie dać ruły zajmuję się tym 8 lat jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania proszę pisać.Co do masy to tylko SKD.
Link do komentarza
Cytat

Tak można szlamować witam wszystkich czytam i pozwoliłem się zarejestrować i wypowiedzieć wypowiem sie jako fachowiec ponieważ się tym zajmuje zawodowo i od razu zaznaczam wkładanie rury do komina to grzech ponieważ zawęża i stanowi to problem jeśli można to szlamowanie jeśli już komin jest za mały to ewentualnie dać ruły zajmuję się tym 8 lat jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania proszę pisać.Co do masy to tylko SKD.


Fajnie,że wpadłeś a jeszcze fajniej jakbyś bardziej wyraziście pisał,no wiesz jak fachowiec.
Link do komentarza
Cytat

Wiem wiem przepraszam bardzo za to staram się i będę się starał icon_smile.gif Proszę mimo to traktować mnie profesjonalnie jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pytać po to jest forum żeby sobie pomagać


Tak będzie ,nie inaczej icon_biggrin.gif
Witamy w klubie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Wiem wiem przepraszam bardzo za to staram się i będę się starał icon_smile.gif Proszę mimo to traktować mnie profesjonalnie jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pytać po to jest forum żeby sobie pomagać



Witam!!!
Mieszkam w starym bloku,na I piętrze. Piec na eko zamontowałem w piwnicy, oczywiście po wszystkich zezwoleniach.Przy próbie odpalenia pieca okazało się , ze u sąsiadki z dołu czuć dymem. Planuję szlamowanie komina. Komin jest wybudowany na zasadzie portek więc wkład kominowy całkowicie odpada. W jakich okolicach wykonuje Pan swoje usługi i na jakim materiałach Pan pracuje???
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...