Skocz do zawartości

Jaka blachodachówka??????????????????????


Recommended Posts

Cytat

Niestety z prozaicznego powodu cięcia kosztów robocizna przy kładzeniu blacho-dachówki jest tańsza




To pozorne oszczędności bo zanim trzeba będzie remontować dach pokryty dachówką ,to co najmniej 2 raz będzie zmieniana już blacho-dachówka na dachu .

Reasumując robocizna przy kładzeniu blacho-dachówki jest droższa ,oraz materiał też jest droższy od dachówki . icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

To pozorne oszczędności bo zanim trzeba będzie remontować dach pokryty dachówką ,to co najmniej 2 raz będzie zmieniana już blacho-dachówka na dachu .

Reasumując robocizna przy kładzeniu blacho-dachówki jest droższa ,oraz materiał też jest droższy od dachówki . icon_sad.gif


Ma to znaczenie glownie dla mlodziezy, ewentualnie dla potencjalnych spadkobiercow.
Link do komentarza
Cytat

Zostawic? - spytaj dzieci co chcialyby dostac.
Obligacje, gotowka - tak. Zabytki - nie:-(



Ty jesteś "doroślejszy" od dzieci i powinieneś wiedzieć że obligacje czy gotówka po przespanej nocy może drastycznie stracić swoją wartość. Nieruchomość to pieniądze dobrze zainwestowane.

Chyba nie wybudowałeś domu za byle jak usypanym wałem i chodzisz dokarmiać bobry .
Link do komentarza
Cytat

ja też zostawiam rodziców samych na starych sdmieciach i wiem ze nie ma co liczyc ze to zostanie dla potomności. stawiam dla siebie tu i teraz




Pamiętaj że jak przeżyjesz pokrycie dachu to będziesz musiała zainwestować ponownie .

Czy jesteś pewna że jak będziesz starszą osobą to będzie Ciebie stać na taki wydatek a na leki itd...?
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Pamiętaj że jak przeżyjesz pokrycie dachu to będziesz musiała zainwestować ponownie .

Czy jesteś pewna że jak będziesz starszą osobą to będzie Ciebie stać na taki wydatek a na leki itd...?


na dzień dzisiejszy nie stać mnie na dachówkę albo mieszkać na swoim albo nie wybieram mieszkać Edytowano przez mazureczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

na dzień dzisiejszy nie stać mnie na dachówkę albo mieszkać na swoim albo nie wybieram mieszkać



Kup tylko dachówkę podstawową i gąsiory ,zobaczysz ze to wcale nie jest wielka kasa , z tego też da się zrobić porządny dach .Detale są najdroższe i nabijają cenę.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Kup tylko dachówkę podstawową i gąsiory ,zobaczysz ze to wcale nie jest wielka kasa , z tego też da się zrobić porządny dach .Detale są najdroższe i nabijają cenę.


ja nie twierdze ze dachówka jest droga tylko jej położenie i to 2 krotnie przynajmniej w naszym rejonie koszt 75-80 zł za metr kw Edytowano przez mazureczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Też zaplanowałam robiąc kosztorys dachówkę ceramiczną. Więźba przygotowana jak pod dachówkę.

Jednak w trakcie budowy zmieniła się sytuacja rodzinna i konieczność cięcia kosztów (nie sprzedaję mieszkania jak było zaplanowane). Została więc blachodachówka (Rukki), która i tak mnie przeżyje, a spadkobiercy i tak sami zdecydują jaki zechcą dom.

Niekoniecznie będzie dla nich atrakcyjny ten, który buduję dla siebie. Jak nie jest atrakcyjny dla mnie ten, w którym mieszka moja mama. Absolutnie nie odpowiada moim potrzebom i nie chciałam w nim mieszkać.

Z pewnością bardziej odpowiadałaby mi dachówka, ale w życiu dokonujemy wyborów, które uważamy za słuszne. Ważniejsze dla mnie jest aby dziecko miało samodzielne mieszkanie teraz niż dom z pięknym dachem w odległej przyszłości.

Kompletny dach: więźba, blacha, rynny + robocizna (sporo własnej) bez podbitki, kosztował ok. 23 tys. Za takie pieniądze o dachówce można pomarzyć.

Życzę trafnych wyborów.
Link do komentarza
Cytat

co sądzicie o blacho dachówce FINCO STAL???????????poradźcie



Panowie proszę o opinie o blacho dachówce FINCO STAL! Bo mam propozycję zrobienie na tej blasze a nie wiem czy jest dobra czy przeciętne czy badziewie? Dekarz mi mówił że jest dobra i ja zachwala ale chcę poznać opienie o jej?


Link do komentarza
Cytat

Panowie proszę o opinie o blacho dachówce FINCO STAL! Bo mam propozycję zrobienie na tej blasze a nie wiem czy jest dobra czy przeciętne czy badziewie? Dekarz mi mówił że jest dobra i ja zachwala ale chcę poznać opienie o jej?


decyzja zapadła dekarz kładzie finco stal za kilka lat napisze czy to był trafny wybór icon_wink.gif OBY!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Pamiętam z różnych dyskusji, że Finco ma dobrą opinię. Wypowiedzi starsze i aktualne osób mających Finco po 3 latach - brak zastrzeżeń.
Podobno należy do f-my Pruszyński. Dają 20 lat gwarancji. Mówi się, że jest twarda. Nadal nie wiem, czy to dobrze, czy źle.

http://www.google.pl/search?q=site%3Aforum.muratordom.pl+Finco+stal&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
W projekcie który wybraliśmy (Szumiace topole - wariant II) jest blacha, architekt zasugerował nam użycie blachy tytanowo - cynkowej, podobno wytrzymuje sporo lat (w domach po 20 latach jeszcze nic się nie działo) - może ktoś ma u siebie takową blachę?
My myśleliśmy o dachówce, oczywiście ceramicznej - chcemy wybrać się do sklepów pooglądać, popytać i zobaczymy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...