Skocz do zawartości

kwiaty na balkonach:)


Recommended Posts

Ja wprawdzie nie mam jeszcze zagospodarowanego balkonu, ale mam projekt i rosliny beda takie: bluszcz "Thordale", jałowiec płożący "Limeglow", berberys "Tiny gold", nemezja "Kumquat" i "Pineapple", Trzmielina Fortune'a "Emerald'n'Gold", winobluszcz trojklapowy, wiciokrzew pomorski "Graham Thomas" oraz w donicach wysokich wezownica gwinejska "Laurentii".
Link do komentarza
Na balkony bardzo polecam jednoroczną Lobelię przylądkową. Osiąga 10–25 cm wysokości i tworzy regularne przewieszające się kępki drobnych niebieskich kwiatuszków. Liście są drobne i wydłużone, lekko błyszczące. W zależności od odmiany spotyka się też kwiaty barwy białej, różowej i wielu odcieni niebieskiego. Lobelia kwitnie obficie od początku VI do późnej jesieni. Należy podlewać ją nawozem płynnym, przeznaczonym do roślin kwitnących.

W ogrodach lobelia ma zastosowanie jako roślina obwódkowa oraz sadzi się ją w grupach roślin jednorocznych. Na rabatach wysadza się w rozstawie 15 x15 cm. Przekwitające rośliny można w sierpniu przyciąć, dobrze podlać i zasilić nawozami co doprowadzi do ponownego kwitnienia.

Lobelie wymagają gleby średnio żyznej, lekko wilgotnej i słonecznego stanowiska. Należy pilnować, aby gleba, w której rośnie lobelia, nigdy się nie przesuszyła. Z drugiej strony nie lubią też stojącej wody, dlatego gdy sadzimy ją w doniczkach nie wolno zapomnieć o dobrym drenażu. Zbyt silne opady niszczą też delikatne kwiaty.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...