Skocz do zawartości

Podział działki a MPZP


tom_9

Recommended Posts

Witam,
Jakiś czas temu kupiliśmy z żoną ok 5500 m2 ziemi rolnej /VI kl./. W 2007 r. gmina poinformowała nas, że bedzie robiła MPZP i że powinniśmy przynieś plan podziału i na 99 % bedzie to teren przeznaczony pod bud. jednorodzinne. Podzieliliśmy działke na 4 mniejsze /każda ok . 1400 m2/. Jest 2010 i pracuje jeszcze urbanista, ale już wiemy że możemy mieć prawdopodobnioe tylko 2 działki, bo podobno najmniejsze działki na tym terenie bedą mniały ok 1800 m2. Mam pytanie jaki jest sposób żeby jednak zrobić mniejsze działki, w gminie powiedzieli ze są możliwości ale powiedzieli to tak ogólnie zeby nie za duzo powiedzieć / coś o budowie i odzieleniu, współwasności itp/. Proszę o pomoc, i czy robić to zanim wejdzie MPZP czy już po?
Aha jeszcze jeden wątek, mamy według wstepnego planu wyznaczone dwie drogi 1) poszerzenie drogi gminnej - czy gmina oddaje za ten metraz pieniadze? i 2) wyznaczony jakis przejazd - tylko gmina mówi,że nie musimy sie na to zgadzac. Prosze o informacje jak to sie zwykle odbywa.

dziękuję z góry za odp
pozdrawiam
tom
Link do komentarza
Przed uchwaleniem planu macie wplyw na jego ksztalt. Mozecie skladac wnioski, uwagi, mozecie go wreszcie zaskarzyc.
Jak juz bedzie prawomocny to juz bedzie po herbacie i wtedy rzeczywiscie jedyna droga do podzialu dzialek na mniejsze niz przewidziane w planie to zbudowac na dzialce 2 domy a nastepnie podzielic. Bowiem podzial dzialki ze wzgledu na koniecznosc podzialu wspolwlasnosci jest (prawie) zawsze mozliwy.
Link do komentarza
przed MPZP obroni się tylko ostateczna decyzja - pozowlenie na budowę
tego raczej nie zrobisz (na 4 działki)
pozostaje podział na dostosowany do zapisów planu
lub j.w. Kol. ja14 napisał, choć niekoniecznie może się to udać (np uzyskanie PnB na taki układ)
jak gmina wyznacza, zabierając część działki to musi odkupić, problem jest zazwyczaj za ile, bo nie będą chcieli liczyć jak za m2 terenu pod zabudowę
w każdym bądź razie, możesz składać własne wnioski/uwagi do planu, nawet przed jego wyłożeniem, możesz się zapoznać z projektem, oprotestować po wyłożeniu, ale plan może być uchwalony, uwagi przyjęte lub nie
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Witam,

powrócę do mojego pytania. Przyznam się, że sprawę ze względów osobistych trochę zaniedbałem. A sprawa stoi w miejscu. Byłem niedawno w gminie i powiedziano mi nieśmiało miedzy zdaniami że MPZP może i być robiony następne 5 lat, bo gmina nie ma na to pieniedzy. Tak jak pisałem wczesniej chcemy z żona podzielic dziłake na mniejsze zeby miec poprostu na budowe na swojej. Jak najłatwiej to zrobić?. W gminie mi mówią ze nie moge mniec mniejszych niż 2000m2 a wszysscy rolnicy w okolicy dzielą pola na dziłaki mniejsze niż 1500m2. Co powinienem zrobić żeby podzilić tak jak oni?
Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...