Skocz do zawartości

Propozycje dla redakcji "Budujemy Dom" w wersji papierowej


Recommended Posts

Ja bym proponowała jakiś dział poświęcony poradom jak coś dobrego wykonać tanim kosztem,samemu naprawić czy odnowić za niewielkie pieniążki...

Nie każdy ma możliwość finansową wynajęcia firmy,niektórzy lubią majsterkować a jeszcze inni by po prostu o tym poczytali...

Jakieś dobre,sprawdzone rady dla budujących..
Link do komentarza
Nie wiem jak jest z dostępnością pisma ' budujemy dom" w innych rejonach Polski,ale jak rok temu ,czy nawet niedawno próbowałam nabyć to czasopismo,to niestety nie jest osiągalne na terenie Jasła i okolic.

Kioskarze nawet nie słyszeli o takiej gazetce budowlanej.

Nie mam pojęcia jaki jest nakład tego pisma ... ale może warto byłoby go zwiększyć by docierało do większej ilości potencjalnych odbiorców ...
Link do komentarza
Myślę, że dwa razy do roku przydałby się dodatek ogrodniczy. Np. w styczniu na okres wiosenno-letni i w lipcu na okres jesienno-zimowy.

Niektórym się wydaje, że to wcześnie, ale o pewnych rzeczach do zrobienia w ogrodzie i z roślinami trzeba myśleć i rozplanować troszkę wcześniej...
Link do komentarza
Cytat

...Niektórym się wydaje, że to wcześnie, ale o pewnych rzeczach do zrobienia w ogrodzie i z roślinami trzeba myśleć i rozplanować troszkę wcześniej...



O to to !

Popieram dwiema ręcami icon_biggrin.gif

Np. takie drzewka (krzewy)przesadzać wtedy i tam , bo tak ...tamto przycinać wtedy i tak - bo tak...

Czasami pogoda spłata mega figla i po ptokach - trza zaś czekać z czymś ...za rok...

Pzdr
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że dwa razy do roku przydałby się dodatek ogrodniczy. Np. w styczniu na okres wiosenno-letni i w lipcu na okres jesienno-zimowy.

Niektórym się wydaje, że to wcześnie, ale o pewnych rzeczach do zrobienia w ogrodzie i z roślinami trzeba myśleć i rozplanować troszkę wcześniej...


Moim zdaniem to doskonały pomysł. Na początek wystarczyłby nawet jeden taki dodatek.
Link do komentarza
Taka rzetelna recenzja prześwietlająca wszystkie parametry danych produktów , różnych marek przydałaby sie dla każdego produktu:
czy to jest pompa ciepła
czy....
kocioł CO
czy.....
folie dachowe...

I to potrzebne by były dane cenowe,jakościowe,gwarancyjne i .... wszystko co potrzebne jest by dokonywać dobrych i mądrych wyborów ....

A później można byłoby na forum podyskutować z ekspertami na produkty oceniane w wydaniu gazetowym...
tak jak teraz z ekspertem Schiedel - systemy kominowe ..
Link do komentarza
Cytat

Taka rzetelna recenzja prześwietlająca wszystkie parametry danych produktów , różnych marek przydałaby sie dla każdego produktu:
czy to jest pompa ciepła
czy....
kocioł CO
czy.....
folie dachowe...

I to potrzebne by były dane cenowe,jakościowe,gwarancyjne i .... wszystko co potrzebne jest by dokonywać dobrych i mądrych wyborów ....

A później można byłoby na forum podyskutować z ekspertami na produkty oceniane w wydaniu gazetowym...
tak jak teraz z ekspertem Schiedel - systemy kominowe ..


Idea piękna! Ale moim zdaniem utopijna!!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja proponuję cykl bardziej zaawansowanych artykułów zrób to sam, np. instalacja wod-kan, wentylacja mechaniczna, instalacja CO, opisujące bardziej szczegóły wykonania.


Tak, np. p.t. "Trudne zadania." Dział dotyczący konkretnych rozwiązań, nie ogólnie, nie kompleksowo, tylko szczegółowo - opis jednego detalu, problemu. Np., trzymając się tematu c.o.: artykuł omawiałby jeden aspekt instalacji kotłowni - montaż pompy obiegowej.
- Zawór bezpieczeństwa - gdzie montować, a gdzie nie...
- Opis osprzętu rozdzielacza podłogówki wodnej.
- Jak wymienić wyłącznik schodowy - czyli jak w istniejącej instalacji oświetlenia klatki schodowej znaleźć przewód zasilający w przełączniku.
- Jak naprawić pękniętą rurę kanalizacyjną - w domu, w którym już się mieszka.
- Jak osadzić gniazdko w ocieplonej elewacji.

Poparte ilustracjami rozwiązania wraz z opisaniem zalet i wad przedstawianych rozwiązań, ilustracja błędnych rozwiązań. W BD są ładne rysunki poglądowe (odręczne???), nie ma zatem potrzeby fotografowania baboli, bo można je narysować.

Link do komentarza
Faktycznie - artykuł i fotorelacja z trudno rozwiązywalnych spraw budowlano-prawnych + opinie ekspertów to taki dzisiejszy "gorący news"
Czytany z wypiekami na twarzy.
Błędy urzędnicze, powodzianie, katastrofy budowlane, tragedie - chwytliwe i w periodykach codziennych niestety skutecznie powodujące wzrost nakładu -icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Poparte ilustracjami rozwiązania wraz z opisaniem zalet i wad przedstawianych rozwiązań, ilustracja błędnych rozwiązań. W BD są ładne rysunki poglądowe (odręczne???), nie ma zatem potrzeby fotografowania baboli, bo można je narysować.


Zdjęcia byłyby jednak lepsze, bo pokazywałyby, że opisywane problemy nie są wydumane, tylko prawdziwe!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
A ja mam gorącą prośbę do redakcji o napisanie artykułu o żelbetonowym stropie poddasza taki z lanymi skosami. Chodzi mi głównie o to jak to termo izolować?

W żadnym z periodyków o budowie domu, dostępnym w kiosku o tym ani słowa nie ma od co najmniej roku kiedy to kupuję prasy dużo. A przecież w pewnych regionach kraju wg. mojej wiedzy ten rodzaj stropów to nawet 1/3 wszystkich konstrukcji w okolicy.

Ciągle tylko piszecie o karton gipsach... Pokażcie, że jest alternatywa! Możliwość użycia np. styropianu.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

A ja mam gorącą prośbę do redakcji o napisanie artykułu o żelbetonowym stropie poddasza taki z lanymi skosami. Chodzi mi głównie o to jak to termo izolować?

W żadnym z periodyków o budowie domu, dostępnym w kiosku o tym ani słowa nie ma od co najmniej roku kiedy to kupuję prasy dużo. A przecież w pewnych regionach kraju wg. mojej wiedzy ten rodzaj stropów to nawet 1/3 wszystkich konstrukcji w okolicy.

Ciągle tylko piszecie o karton gipsach... Pokażcie, że jest alternatywa! Możliwość użycia np. styropianu.

Pozdrawiam.


Witam, propozycje przekazałem do redaktora naczelnego "Budujemy Dom".

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
To ja bym jeszcze poprosił odnieść się ewentualnie w temacie artykułu do kwestii

https://forum.budujemydom.pl/Styropian-a-im...wie-t17501.html

https://forum.budujemydom.pl/Jak-wybudowac-...dom-t16009.html

Jednocześnie dodam, że u konkurencji na m... na forum w dziale - Dachy, wątek - Robią mi trumnę. Toczy się, wielostronicowa, bardzo ożywiona dyskusja, niestety, chyba raczej coś jak BD o "mniemamologi" Dlatego będę pewnie nie tylko ja zainteresowany poczytaniem o tym problemie wykonawczym, o którym jakoś, aż dziw bierze nikt do tej pory nie napisał.

Dziękuję i Pozdrawiam.
Kleks
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A ja mam gorącą prośbę do redakcji o napisanie artykułu o żelbetonowym stropie poddasza taki z lanymi skosami. Chodzi mi głównie o to jak to termo izolować?

W żadnym z periodyków o budowie domu, dostępnym w kiosku o tym ani słowa nie ma od co najmniej roku kiedy to kupuję prasy dużo. A przecież w pewnych regionach kraju wg. mojej wiedzy ten rodzaj stropów to nawet 1/3 wszystkich konstrukcji w okolicy.

Ciągle tylko piszecie o karton gipsach... Pokażcie, że jest alternatywa! Możliwość użycia np. styropianu.

Pozdrawiam.



Faktycznie dobry temat!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dział DiY
Ciesielstwo. Trójkątna lukarna.
Szukałem kiedyś informacji jak zrobić zacios w belce koszowej podpartej na murłacie i na płatwi. Nigdzie tego nie znalazłem, byłem m.in. w bibliotece COiB. Prawdę mówiąc, nie dotarłem na polibudę...
Tyle płaszczyzn tam się przenika, że oczopląsu można dostać, a z tego co wiem takie zaciosy cieśle robią wg jakiegoś wzornika, który sami sobie montują. I choć postawiłem ten dach i zaciosy porobiłem, to nadal nie wiem jak to zrobić.
Może zatem dział poświęcony trickom? Sposobom.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Kochani mnie brakuje takiego Top rankingu.
Zebrać np. 10 najbardziej popularnych produktów danego asortymentu i zrobić rzetelne porównanie
jakościowe i cenowe (tabelarycznie) i wybrać najlepszy wg. jakichś kryteriów.
--
Wydaje mi się, że jedną z ważniejszych rzeczy jest pokazanie przede wszystkim różnic pomiędzy danymi produktami
(wykonanie, przeznaczenie, materiał z jakiego wykonane itp) Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jest taki dział w gazecie NASI EKSPERCI, INSTALACJE, ARCHITEKTURA I WNĘTRZ (odpowiednio strony z numeru 10/2013 - 180-181, 182-183, 184-185). Proponuję by w dobie dążenia do energooszczędności budynków rozpatrywać konkretne przypadki opłacalności i czasu zwrotu z inwestycji w konkretne rozwiązania energooszczędne w istniejących i nowych budynkach.
Sam ostatnio dla swojego domu wybudowanego w latach 2005-2006 przeprowadziłem analizę opłacalności:
- dodatkowego ocieplenia styropianem
- wymiany okien na energooszczędne
- założenia wentylacji z odzyskiem ciepła
- instalacji solarnej do cwu
- wody i kanalizacji (niestety mam aktualnie studnię i szambo)

Doszedłem do ciekawych wniosków, ale ja to potrafię sobie obliczyć sam, a wiele osób nie potrafi znaleźć rozwiązań, które będą opłacalne i do tego, z punktu widzenia przyszłych oszczędności, optymalne. Przygotowałem arkusz kalkulacyjny w którym można zmieniać parametry wejściowe i obserwować zmiany wyjściowe.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...