Skocz do zawartości

nietypowo o kotach


Recommended Posts

Mam po sąsiedzku duzo kotów które upodobały sobie moja kanapę (stoi na tarasie pod dachem) i nic by sie nie stało gdyby nie to że koty znaczą teren i namietnie przesiadują zostawiając po sobie "gniazdko" z kociej sierści...
juz bym jakoś przezyła sierść , ale zapach mnie zabija

czy ma ktoś pomysł jak sie pzbyć niechcianych lokatorów , zniechęcić do przychodzenia?

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam po sąsiedzku duzo kotów które upodobały sobie moja kanapę (stoi na tarasie pod dachem) i nic by sie nie stało gdyby nie to że koty znaczą teren i namietnie przesiadują zostawiając po sobie "gniazdko" z kociej sierści...
juz bym jakoś przezyła sierść , ale zapach mnie zabija

czy ma ktoś pomysł jak sie pzbyć niechcianych lokatorów , zniechęcić do przychodzenia?

pozdrawiam



Zapraszam tu jest trochę do poczytania icon_smile.gif

https://forum.budujemydom.pl/1-t10570.html&st=0%5C
Link do komentarza
Cytat

Mam po sąsiedzku duzo kotów które upodobały sobie moja kanapę (stoi na tarasie pod dachem) i nic by sie nie stało gdyby nie to że koty znaczą teren i namietnie przesiadują zostawiając po sobie "gniazdko" z kociej sierści...
juz bym jakoś przezyła sierść , ale zapach mnie zabija

czy ma ktoś pomysł jak sie pzbyć niechcianych lokatorów , zniechęcić do przychodzenia?

pozdrawiam



mam podobnie.
Sąsiadka (starsza - przyjaciółka) kocha koty ma ich co niemiara.
Zimą spały w dostawczaku moim - właziły dołem po silnikiem - 8 raz spał bo miałem takie miejsce że się potrafiły wśliznąć.
Pod tarasem na kanapie i fotelach nocują.
Ja mam sposób taki - dezodorant albo "perfum" za 5zeta i sikam.
Sikam polewam fotele i kanapę + auto - i odchodzą nie nocując.
Na razie im pozwalam bo jeszcze nie prałem (leje i leje i dupa z siedzenia pod tarasem)
Ale jak popiorę wszystko i zrobie porządek - sikam i "perfumuję " raz w tygodniu.
Skuteczne żeby nie leżały i nie spały
A tak ogólnie to je lubię, dokarmiam, i cieszę się że nie mam gryzoni -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A czasem w pobliżu nie ma kocimiętki
Koty bowiem, zwabione jej zapachem, tarzają w niej, gdyż zapach wprawia je w rozkoszny nastrój,bowiem ma łagodne działanie halucynogenne.

Może to zwabia koty w pobliże waszego tarasu .....


one nie wąchają i nie wybredzają.
Leżą, śpią pod tarasem bo nie pada - w aucie zimą nie mrozi i nie sypie - też pasuje -icon_smile.gif

Link do komentarza
A więc zadomowiły sie na dobre.......

naturalnym wrogiem kotów jest pies,może wystarczyłoby mieć w ogrodzie psiaka nielubiącego tych zwierzaków,albo chociaż nagrać takie ujadanie psa i puszczać raz na jakichś czas

Gdzieś słyszałam by teren zaadoptowany przez kociaki spryskiwać rozcieńczonym octem.... podobno nie cierpią tego zapachu i się wyniosą...
Link do komentarza
Cytat

A więc zadomowiły sie na dobre.......

naturalnym wrogiem kotów jest pies,może wystarczyłoby mieć w ogrodzie psiaka nielubiącego tych zwierzaków,albo chociaż nagrać takie ujadanie psa i puszczać raz na jakichś czas

Gdzieś słyszałam by teren zaadoptowany przez kociaki spryskiwać rozcieńczonym octem.... podobno nie cierpią tego zapachu i się wyniosą...



no na 100% nie kupię psa po to aby odstraszał koty]
A co do octu - faktycznie.
Odstraszy koty, gości i teściów na obiedzie jak zasiądą w polanym octem fotelu -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

mam podobnie.
Sąsiadka (starsza - przyjaciółka) kocha koty ma ich co niemiara.
Zimą spały w dostawczaku moim - właziły dołem po silnikiem - 8 raz spał bo miałem takie miejsce że się potrafiły wśliznąć.
Pod tarasem na kanapie i fotelach nocują.
Ja mam sposób taki - dezodorant albo "perfum" za 5zeta i sikam.
Sikam polewam fotele i kanapę + auto - i odchodzą nie nocując.
Na razie im pozwalam bo jeszcze nie prałem (leje i leje i dupa z siedzenia pod tarasem)
Ale jak popiorę wszystko i zrobie porządek - sikam i "perfumuję " raz w tygodniu.
Skuteczne żeby nie leżały i nie spały
A tak ogólnie to je lubię, dokarmiam, i cieszę się że nie mam gryzoni -icon_smile.gif




a czy daje sie wysiedziec na kanapie tak mocno spryskanej "zapachem"?
ja też nie mam nic przeciw kotom, moga sobie przyłazić ale żeby nie zostawiały zapachu , to mój nawiększy problem...
a mieszanka kota z poslednimi zapachami moze być porażająca icon_smile.gif

ale spróbować nie zawadzi icon_smile.gif

pozdr. i dzieki za rady
Link do komentarza
Dodatkowo słyszałem żeby jeszcze takie wiatraczki klekocące z odpustu nabyć i żeby klekotały.
Koty nie cierpią w czasie odpoczynku stukania, pukania i drażnienia uszu.
No ale tutaj nie ma pewności że wiatr zawsze dmucha a i jak za głosno bedzie to domownicy moga sie oburzyć.
Ale te psikanie nie czuć bo ono wywietrzeje dla nosa ludzkiego.
Koci drażni
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Można też złapać koty i zawieźć do weterynarza, jeśli są bezpańskie, to powinien je wykastrować za darmo, a wykastrowane koty nie znaczą terenu. Jeśli natomiast mają właściciela i wiemy kim on jest, to chyba najlepiej z nim porozmawiać, może sam zdecyduje się na kastrację pupili.

Link do komentarza
54 minuty temu, Irene napisał:

Można też złapać koty i zawieźć do weterynarza, jeśli są bezpańskie, to powinien je wCytujykastrować za darmo, a wykastrowane koty nie znaczą terenu. Jeśli natomiast mają właściciela i wiemy kim on jest, to chyba najlepiej z nim porozmawiać, może sam zdecyduje się na kastrację pupili.

Złap kota bezpańskiego, na pewno ci się uda za pierwszym podejściem ... :D

Link do komentarza
5 godzin temu, Irene napisał:

Można też złapać koty i zawieźć do weterynarza, jeśli są bezpańskie, to powinien je wykastrować za darmo, a wykastrowane koty nie znaczą terenu. Jeśli natomiast mają właściciela i wiemy kim on jest, to chyba najlepiej z nim porozmawiać, może sam zdecyduje się na kastrację pupili.

A nie lepiej z kotem porozmawiać i przekonać go do kastracji, na pewno by sie zgodził.

Koleżanko, bezpańskimi kotami i psami bynajmniej u mnie zajmuje sie gmina, a do weterynarza to każdy może iść z własnym kotem czy psem i powiedzieć że jest bezpański, na pewno weterynarz zrobi usługę za darmo:D

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...