Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
interio

nietypowo o kotach

Recommended Posts

Mam po sąsiedzku duzo kotów które upodobały sobie moja kanapę (stoi na tarasie pod dachem) i nic by sie nie stało gdyby nie to że koty znaczą teren i namietnie przesiadują zostawiając po sobie "gniazdko" z kociej sierści...
juz bym jakoś przezyła sierść , ale zapach mnie zabija

czy ma ktoś pomysł jak sie pzbyć niechcianych lokatorów , zniechęcić do przychodzenia?

pozdrawiam

Cytat

Mam po sąsiedzku duzo kotów które upodobały sobie moja kanapę (stoi na tarasie pod dachem) i nic by sie nie stało gdyby nie to że koty znaczą teren i namietnie przesiadują zostawiając po sobie "gniazdko" z kociej sierści...

czy ma ktoś pomysł jak sie pzbyć niechcianych lokatorów , zniechęcić do przychodzenia?

pozdrawiam

Zapraszam tu jest trochę do poczytania icon_smile.gif

https://forum.budujemydom.pl/1-t10570.html&st=0%5C

Cytat

pozdrawiam

mam podobnie.
Sąsiadka (starsza - przyjaciółka) kocha koty ma ich co niemiara.
Zimą spały w dostawczaku moim - właziły dołem po silnikiem - 8 raz spał bo miałem takie miejsce że się potrafiły wśliznąć.
Pod tarasem na kanapie i fotelach nocują.
Ja mam sposób taki - dezodorant albo "perfum" za 5zeta i sikam.
Sikam polewam fotele i kanapę + auto - i odchodzą nie nocując.
Na razie im pozwalam bo jeszcze nie prałem (leje i leje i dupa z siedzenia pod tarasem)
Ale jak popiorę wszystko i zrobie porządek - sikam i "perfumuję " raz w tygodniu.
Skuteczne żeby nie leżały i nie spały
A tak ogólnie to je lubię, dokarmiam, i cieszę się że nie mam gryzoni -icon_smile.gif

A czasem w pobliżu nie ma kocimiętki
Koty bowiem, zwabione jej zapachem, tarzają w niej, gdyż zapach wprawia je w rozkoszny nastrój,bowiem ma łagodne działanie halucynogenne.

Może to zwabia koty w pobliże waszego tarasu .....

Cytat

A czasem w pobliżu nie ma kocimiętki
Koty bowiem, zwabione jej zapachem, tarzają w niej, gdyż zapach wprawia je w rozkoszny nastrój,bowiem ma łagodne działanie halucynogenne.

Może to zwabia koty w pobliże waszego tarasu .....

one nie wąchają i nie wybredzają.
Leżą, śpią pod tarasem bo nie pada - w aucie zimą nie mrozi i nie sypie - też pasuje -icon_smile.gif

A więc zadomowiły sie na dobre.......

naturalnym wrogiem kotów jest pies,może wystarczyłoby mieć w ogrodzie psiaka nielubiącego tych zwierzaków,albo chociaż nagrać takie ujadanie psa i puszczać raz na jakichś czas

Gdzieś słyszałam by teren zaadoptowany przez kociaki spryskiwać rozcieńczonym octem.... podobno nie cierpią tego zapachu i się wyniosą...

Cytat

A więc zadomowiły sie na dobre.......

naturalnym wrogiem kotów jest pies,może wystarczyłoby mieć w ogrodzie psiaka nielubiącego tych zwierzaków,albo chociaż nagrać takie ujadanie psa i puszczać raz na jakichś czas

Gdzieś słyszałam by teren zaadoptowany przez kociaki spryskiwać rozcieńczonym octem.... podobno nie cierpią tego zapachu i się wyniosą...

no na 100% nie kupię psa po to aby odstraszał koty]
A co do octu - faktycznie.
Odstraszy koty, gości i teściów na obiedzie jak zasiądą w polanym octem fotelu -icon_smile.gif

Pies nie ( nagranie głosu psa też nie ? )
Ocet nie....
Polubić kotki wypada.....

Są jeszcze jakieś odstraszacze w zoologicznym,ale to ponoć pic na wodę....

Cytat

Pies nie ( nagranie głosu psa też nie ? )
Ocet nie....
Polubić kotki wypada.....

pisałem przecież jak ja odstraszam.
Nagranie? szczekania??????
A skąd masz takie CD i kiedy je odtwarzasz?

Prosze....

http://www.youtube.com/watch?v=ETdFt54lMJk

http://www.youtube.com/watch?v=7nV1IcyPGrc

http://w114.wrzuta.pl/film/5z4E5tpYu9r/mov08346

To tylko marne przykłady....
A psy są naturalnymi wrogami kotów,więc można popróbować...
a nóż pomoże

W podobny sposób odstrasza sie gołębie,puszczając odgłosy ptaków drapieżnych...

Cytat

mam podobnie.
Sąsiadka (starsza - przyjaciółka) kocha koty ma ich co niemiara.
Zimą spały w dostawczaku moim - właziły dołem po silnikiem - 8 raz spał bo miałem takie miejsce że się potrafiły wśliznąć.
Pod tarasem na kanapie i fotelach nocują.
Ja mam sposób taki - dezodorant albo "perfum" za 5zeta i sikam.
Sikam polewam fotele i kanapę + auto - i odchodzą nie nocując.
Na razie im pozwalam bo jeszcze nie prałem (leje i leje i dupa z siedzenia pod tarasem)
Ale jak popiorę wszystko i zrobie porządek - sikam i "perfumuję " raz w tygodniu.
Skuteczne żeby nie leżały i nie spały
A tak ogólnie to je lubię, dokarmiam, i cieszę się że nie mam gryzoni -icon_smile.gif

a czy daje sie wysiedziec na kanapie tak mocno spryskanej "zapachem"?
ja też nie mam nic przeciw kotom, moga sobie przyłazić ale żeby nie zostawiały zapachu , to mój nawiększy problem...
a mieszanka kota z poslednimi zapachami moze być porażająca icon_smile.gif

ale spróbować nie zawadzi icon_smile.gif

pozdr. i dzieki za rady

Dodatkowo słyszałem żeby jeszcze takie wiatraczki klekocące z odpustu nabyć i żeby klekotały.
Koty nie cierpią w czasie odpoczynku stukania, pukania i drażnienia uszu.
No ale tutaj nie ma pewności że wiatr zawsze dmucha a i jak za głosno bedzie to domownicy moga sie oburzyć.
Ale te psikanie nie czuć bo ono wywietrzeje dla nosa ludzkiego.
Koci drażni

Można też złapać koty i zawieźć do weterynarza, jeśli są bezpańskie, to powinien je wykastrować za darmo, a wykastrowane koty nie znaczą terenu. Jeśli natomiast mają właściciela i wiemy kim on jest, to chyba najlepiej z nim porozmawiać, może sam zdecyduje się na kastrację pupili.

54 minuty temu, Irene napisał:

Można też złapać koty i zawieźć do weterynarza, jeśli są bezpańskie, to powinien je wCytujykastrować za darmo, a wykastrowane koty nie znaczą terenu. Jeśli natomiast mają właściciela i wiemy kim on jest, to chyba najlepiej z nim porozmawiać, może sam zdecyduje się na kastrację pupili.

Złap kota bezpańskiego, na pewno ci się uda za pierwszym podejściem ... :D

• Lubię to 1
  • Haha 1

5 godzin temu, Irene napisał:

Można też złapać koty i zawieźć do weterynarza, jeśli są bezpańskie, to powinien je wykastrować za darmo, a wykastrowane koty nie znaczą terenu. Jeśli natomiast mają właściciela i wiemy kim on jest, to chyba najlepiej z nim porozmawiać, może sam zdecyduje się na kastrację pupili.

A nie lepiej z kotem porozmawiać i przekonać go do kastracji, na pewno by sie zgodził.

Koleżanko, bezpańskimi kotami i psami bynajmniej u mnie zajmuje sie gmina, a do weterynarza to każdy może iść z własnym kotem czy psem i powiedzieć że jest bezpański, na pewno weterynarz zrobi usługę za darmo:D

1 godzinę temu, Elfir napisał:

U mnie srają na żwir, w kępy bylin.

Jak dorwę sierściucha to mu zrobię lodowatą kąpiel.

Kurna, jeszcze mu robić za to przyjemność...

Myślę, że też spróbowałabym poruszyć temat z sąsiadką najpierw....może to nie będzie łatwa rozmowa, ale jest osobą odpowiedzialną za zwierzaki, więc może skłoniłaby się ku kastracji albo sama zaproponowała inne rozwiązanie.

20 minut temu, Marzenka84 napisał:

może skłoniłaby się ku kastracji albo sama zaproponowała inne rozwiązanie.

Albo odpowiedziała jak mnie:

- weź se tego kota i rób z nim co chcesz.

Osobiście polecam... wysmarowanie kanapy cytryną - koty tego zapachu nienawidzą - po kilku dniach powinny przestać się interesować tą miejscówką :)

A ktoś kiedyś nie zostawił jedzenia/nie dokarmił kotów, że tak lubią Was odwiedzać? chyba, że ta kanapa taka mega wygodna! Swoją drogą, jak kociaki zaznaczyły teren, to wątpię, żeby kanapa nadawała się jeszcze do użytku... Smrodu kocich sików nie da się zniwelować....

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nieruchomości w tej chwili lepiej trzymają wartość niż lokata bankowa. Możesz zrobić sondaż i wystawic działke na sprzedaż zobaczysz jaki bedzie odzew. W negocjacjach zawsze wygrywa ten kto ma mniej do stracenia a ty nie masz nic do stracenia. Jezeli ewentualna kwota w znaczącym stopniu przybliży cię do planowanego domu to podejmiesz decyzję i sprzedasz. Jeżeli nie to taka działka nie generuje żadnych kosztów oprócz podatku gruntowego co jest symboliczną kwotą. Wdzierżaw działkę sąsiadowi i podatek będzies zmiał z głowy . To jest bezobsługowa i bezczynszowa nieruchomośc to nie mieszkanie w bloku nie rozumiem w czym masz problem
    • Niestety, nikt Ci na to nie odpowie. Tylko Ty wiesz gdzie to jest i tylko Ty jesteś w stanie zorientować się na miejscu jaki popyt jest na ziemię w tej okolicy. Bo to zależy jaka klasa gleby. Jeśli kiepska, to tylko "przeróbka na działki budowlane może coś dać. Ale bez inwestycji to będzie nadaremne. Jeśli chciałbyś podzielić całość na działki budowlane, to: 1. Winny mieć wielkość 10 - 15 arów co najmniej. Mniejsze są bez sensu daleko od miasta. 2. Musi istnieć do nich droga, żadnej służebności przejazdu! Droga o szerokości minimum 5 metrów. 3. Muszą zostać doprowadzone media, czyli energia, woda, kanaliza, gaz, inne jakie we wsi są. Nikt nie kupi działki, do której sąsiad nie pozwoli przeciągnąć kabla czy rury!   Teraz zastanów się. Jeśli klasa ziemi jest nie niższa niz III, to działek budowlanych z niej nie zrobisz, musisz sprzedać rolną. Jeśli klasa ziemi gorsza - żeby zarobić musisz wcześniej zainwestować. Nie tylko w geodetę.
    • Dzięki, oczywiście cieszę się - lepiej mieć niż nie mieć   Właśnie moim głównym dylematem jest czy nie lepiej byłoby mi to sprzedać. Ja na 99% się tam nie wprowadzę, a trzymać dla ew. przyszłych dzieci (których też z żoną nie planujemy w tej chwili a nawet jeśli będą to nie wiadomo czy za 25-30 lat też będą tam chciały zamieszkać).    Tylko szczerze mówiąc nie wiem, czy takie działki na wsiach się sprzedają a jeśli tak to za ile. Odkładamy teraz na swój dom więc każda złotówka jest ważna, ale jeśli miałyby to być jakieś śmieszne pieniądze i więcej zabawy niż zysku to sam nie wiem, może lepiej nic z tym na razie nie robić.
    • Witam,   W mojej baterii termostatycznej jest problem z zakamienianiem. Woda jest miejska. Po około 3-4 miesiącach od nowości bateria nie osiągała pełnej temperatury wody. Termostat obniżał temperaturę tak na około 30°C. Czyli chłodną. Przyjechał Pan serwisant i na gwarancji wymienił na nowy termostat. Pocieszył mnie, że owszem, wymieni na gwarancji, bo firma Invena przewidziała takie sytuacje, jest to ukłon w stronę klienta, ale raczej to jest pierwszy i ostatni raz. Pan w sklepie w którym kupiłem baterie doradził mi, żebym moczył raz w miesiącu termostat w occie. Dziś termostat wykręciłem, śladów kamienia nie było widać. Ale zapobiegawczo wrzuciłem do octu na około 10 minut. Śmiszna ogólnie sytuacja, ale pytanie co o tym myślicie?   Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka    
    • Cieszyć się i świętować:)) Uaktualnić księgę wieczystą i zgłosić deklaracje podatkową w gminie i tyle. Można komuś wydzierżawić jeżeli to łąka aby było zadbane i skoszone lub uprawione i tyle. Jak będziesz miał pomysł to cos z tym zrobisz spokojnie. a poza tym gratuluje!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...