Skocz do zawartości

dach koszt?


Recommended Posts

@Witam dostałam wycene na 18.000 pln za dach ok 180 m kw. dwuspadowy i dwiema lukarnami. Wykonanie kompleksowe z rynnami, robocizna oknem oraz wylazem dachowym. Podkreslam iz dach juz jest pelnodeskowany pokryty papa. Nie mam pojecia czy to jest dobra cena? czy mam poszukac jeszcze tanszej wyceny?
Link do komentarza
Cytat

@Witam dostałam wycene na 18.000 pln za dach ok 180 m kw. dwuspadowy i dwiema lukarnami. Wykonanie kompleksowe z rynnami, robocizna oknem oraz wylazem dachowym. Podkreslam iz dach juz jest pelnodeskowany pokryty papa. Nie mam pojecia czy to jest dobra cena? czy mam poszukac jeszcze tanszej wyceny?


Według mnie bardzo drogo. Ja zapłacę 13tys, za dach 227m. Właściwie dwa dachy, mały nad garażem i duży nad domem z jedną lukarną dwa okna dachowe i dwa wylazy. W prawdzie bez deskowania, ale z wykonaniem więźby. A tu rozumiem, że za samo położenie dachówki?
Link do komentarza
Cytat

Jak można odpowiadać na pytanie i pisać, że to drogo... skoro nie wiadomo czym ma być pokryty ten dach icon_rolleyes.gif


Dachówka jest pokryciem najbardziej popularnym, i takie dachy najczęściej mają forumowicze, dlatego założyłam, że chodzi o dachówkę. Być może się mylę.
A który rodzaj pokrycia jest według ciebie bardziej pracochłonny?
Link do komentarza
Cytat

Dachówka jest pokryciem najbardziej popularnym, i takie dachy najczęściej mają forumowicze, dlatego założyłam, że chodzi o dachówkę. Być może się mylę.
A który rodzaj pokrycia jest według ciebie bardziej pracochłonny?


Autor zaznaczył, że więźba jest w pełni odeskowana, więc może chodzić o gont. Zresztą zapytanie jest mało skonkretyzowane. Czy to tylko robocizna, czy z materiałem - jeśli tak to z jakim?
Wszyskiego można się spodziewać. Niedawno oglądałam dachówkę, której cena wynosiła 500zł/m2... więc nie można nic zakładać icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Autor zaznaczył, że więźba jest w pełni odeskowana, więc może chodzić o gont. Zresztą zapytanie jest mało skonkretyzowane. Czy to tylko robocizna, czy z materiałem - jeśli tak to z jakim?
Wszyskiego można się spodziewać. Niedawno oglądałam dachówkę, której cena wynosiła 500zł/m2... więc nie można nic zakładać icon_wink.gif


Autor zaznaczył również, że chodzi o wykonanie kompleksowe z rynnami, robocizną okien i wyłazu dachowego. Był dość szczegółowy, więc jeśli w grę wchodziłby materiał, myślę że wspomiałby o tym.
Myślę, że tradycyjnie chciałaś "wbić szpilkę" w mój post.
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że tradycyjnie chciałaś "wbić szpilkę" w mój post.


Hahahah icon_biggrin.gif uśmiałam się "po pachy"... bo niby czemu miałabym Ci coś wytykać? Po prostu stwierdziłam (i nie ja jedna), że zapytanie jest mało konkretne a w związku z tym nie można odpowiedzieć czy to mało czy dużo icon_smile.gif
Link do komentarza
18.000 to jest za materialy wszystkie i robocizne, i podobna nawet nie musze jednego gwozdzia kupic dodatkowo! Zauwazylam ze jak jest tania blacha to odbijaja sobie na wykonaniu badz czyms innym. Za pelne beskowanie dachu material + robota zaplacilam 1200, a tu 2200 za pare lat czy tam czegos co im bedzie potrzebne. :

Moja wycena:

blacha-3800
obrobki-2300
akcesoria dachowe-530
laty impreg.-2200
okno + wylaz-2200
orynnowie-1200
robocizna-5400

a teraz co myslicie?, jestem na etapie podlog scian i dachu takze juz gotowka sie powoli konczy i trzeba pozadnie ja liczyc!
Link do komentarza
Jak na warunki panujące w mojej okolicy, jest to sensowna propozycja.
Blacha ( liczę 180 m dachu) wychodzi jakieś 21 zł/m - czyli niespecjalnie drogo. Robocizna 30 zł/m - u nas (łódzkie, ale bardziej wieś) to jest normalna cena. Okno+wyłaz dość drogo - ale może to kawał porządnego okna.

W mojej ocenie, jeśli to sprawdzona ekipa, możesz się zaczynać dogadywać.
Link do komentarza
Cytat

Animusie. Czyli wiesz lepiej od fachowców budujących Ci dom jakich materiałów użyć ? No ale Ty jesteś jedyny , reszcie trzeba doradzać. Jan.



No ja akurat wiem icon_smile.gif

To nie musi dotyczyć wszystkich " fachowców" są pewnie i uczciwi

Zdarzają się też porządni inwestorzy ,którzy zapłacą odpowiednio więcej żeby wziąć profesjonalnego dobrego fachowca wtedy on nie będzie się spieszył tylko zrobi porządnie swoją pracę .

Prosty mechanizm- "Polak potrafi"

Inwestor np."złotówa" ostro targuje się żeby pochwalić się wszystkim jak to on tanio wyrwał wykonawcę ,fachowiec musi jednak z czegoś żyć więc wdraża plan "B"
.............. daje mniejszą cenę robocizny żeby zadowolić inwertora ,nieświadomy i szczęśliwy inwertor zapłaci cześć robocizny w materiale .
,fachowiec razem ze znajomym sprzedawcom z hurtowni ,sprzedają tańszy gorszy materiał po droższej cenie laikowi inwestorowi a zyskiem dzielą się .
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

oferta cenowo dobra - jakościowo icon_smile.gif któż to wie, sprzedaję blachę tylko ruukki, wiem że nie będe miał nigdy problemu, jest droższa o 10zł na metrze ale jest bardzo dobra icon_smile.gif
Pozdrawiam



Też uważam że najtanisza blaszka na dach sie nie nadaję, wystarczy spojrzeć na kilkuletnie dachy z pruszyńskiego, blachy wogóle się nie składają, tracą kolor i odbarwiają sie, a co do wykonastwa do dachu to zalecam wziąść ekipę tylko z polecenia, Jestem z tej branży i naprawdę się nasłuchałem o cięknących dachach i ekipach które się pojawiały i znikały. Ludzie później przychodzą i płaczą bo wszystko pozalewane. Widziałem ekipy które nie wiedziały co to jest taśma kalenicowa, lub grzebień z kratką icon_razz.gif:P
Trzeba się spytać czy ekipa wystawia PISEMNIE min 3 lata gwar.
Także namawiam na znalezienie ekipy poleconej
Link do komentarza
Jestem właścicielem firmy zajmujacej się kryciem dachów. Cena to główny czyn
nik na który patrzą potencjalni klienci a moim zdaniem bardzo zdradliwy. Popatrzcie państwo co ta niska cena oferuje? tylko trzech panów którzy " sklecą" dach zmienią numer telefonu i tyle ich odpowiedzialności? czy dadzą profesjonalną ekipę z porządnym sprzętem zarejstrowaną ubezpieczona z aktualnymi badaniami itd. ponadto gwarancję fakture i profesjonalną usługę. Bywali w mojej karierze inwestorzy którzy trzy razy a nawet cztery wykonywali dach "TANIO" zanim podjeli decyzję o zatrudnieniu fachowców. Nie uważam się za idealnego pracodawcę również popełniałem błędy ale nigdy nie zostawiłem inwestora zmieniając numer telefonu choć dużo mnie to kosztowało wstydu i pieniędzy. Prosze o ocenę mojej firmy www.firma-danbud.home.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

moj wykonawca za położenie dachówki 200m,obsadzenie 3 okien dachowych,założenie rynien, oblachowanie i postawienie krokwi ustalił ze mną na kwotę 13,500 -umowa już podpisana w życie wejdzie w czerwcu 2011 więc myślę że cena jest ok;0 jak dla mnie


Cena dostepna (przystepna) icon_smile.gif Jaka dachowka kryjesz? Piszac postawienie krokwi to mialas na mysli wiezbe dachowa?
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Cena dostepna (przystepna) :smile: Jaka dachowka kryjesz? Piszac postawienie krokwi to mialas na mysli wiezbe dachowa?



Witam tak miałam na myśli więźbę dachowąicon_smile.gif a kryje dachówką firmy" Erlus" jest to dachówka niemiecka
Pozdrawiam

Cytat

Jeśli materiał dobry, to myślę że opłaca się


WITAM
Materiał musi być dobry bo sama go wybierałam i kupowałam a jaki bedzie to się okaże pozdrawiam:)
Link do komentarza
Cytat

Witam tak miałam na myśli więźbę dachowąicon_smile.gif a kryje dachówką firmy" Erlus" jest to dachówka niemiecka
Pozdrawiam


WITAM
Materiał musi być dobry bo sama go wybierałam i kupowałam a jaki bedzie to się okaże pozdrawiam:)


To jeszcze dach nie przykryty? Patrząc na ostatni wpis z lutego tego roku sądziłem,że już dawno domek przykryty.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam o szacunkową wycenę remontu dachu
dach 150m2 jednospadowy 3 kominy wykonany z płyt betonowych trzeba go zrzucić i zrobić nowy w jego miejsce na gotowo
z czego drewno ocieplenia plus pokrycie cos na lata
rejon sląsk czy mozecie mi mniej wiecej oszacowac koszt

dach na lata a nie do ponownego remontu po paru latach Edytowano przez waski101 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...