Skocz do zawartości

W szafie


Hanula

Recommended Posts

Witam,
nie wiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam pytanie ale szafa to jednak mebel wiec spróbuje tu icon_smile.gif
Chce zamówić szafę przesuwaną do sypialni. Szafa będzie dość duża bo prawie 250cm szerokości. W związku z taką ilością miejsca chce dobrze zaplanować środek szafy, ale nie mam bardzo pomysłu ani doświadczenia co powinno oprócz rurki na wieszaki w niej być. Może podzielicie się swoimi rozwiązaniami?icon_smile.gif
Link do komentarza
No więc
Zależy jakiego rodzaju masz większość ubrań i czy coś poza nimi będziesz tam trzymać. Polecam rozwiązanie kilkoma co najmniej półkami, jakiś pawlacz, szuflady (choć ja ich nie mam w wyposażeniu). Jeśli większość rzeczy które masz są wiszące to lepiej dać np cztery drążki (po dwa po lewej i prawej) a po środku np cztery/pięć półek plus dwie szuflady.

Jeśli w Twojej garderobie przeważać będą ubrania składane to odwrotne proporcje. Polecam również zamontować pawlacz - zawsze się przyda np na walizki czy rzadko używane ubrania. icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość stach
Jest parę spraw ważnych dla późniejszego użytkowania szafy, na które powinien zwrócić Twoją uwagę przyjmujący zamówienie sprzedawca, czy projektant szafy. Czasami jednak zdarza się, że ten projektant jest początkującym, niedoświadczonym projektantem i nie przewidzi tego, czy tamtego i dlatego Ty musisz z pewnych spraw zdawać sobie sprawę.

Sprawa pierwsza - głębokość szafy: szafy meblowe mają przeważnie ok. 60 cm głębokości ze względu na rozmiar wieszanych na ramiączkach kurtek, palt, futer icon_biggrin.gif i pewnie taką głębokość chciałoby się zamówić. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że systemy przesuwnych drzwi zajmują 9, 10 cm z głębokości szafy, dlatego trzeba przewidzieć miejsce na 65 - 70 cm. Przy płytszych szafach - np. 50 cm ubrania też się zmieszczą icon_sad.gif , ale pędą nieco przymięte i zgniecione... Dlatego, przy braku miejsca na tak głęboką szafę, można wziąć pod uwagę "grzędy" wysuwane, na których ramiączka wiesza się w poprzek szafy.

Sprawa druga - szerokość przesuwanych skrzydeł drzwiowych: Przy szerokości szafy - jak piszesz - 250 cm wystarczyłoby troje drzwi po ok. 85 cm. Ale przy zamiarze zastosowania szuflad mogą wystąpić problemy z takim podziałem wnętrza szafy, aby te szuflady były dostępne o dawały się otwierać icon_eek.gif Dlatego korzystniejsze byłoby zastosowanie czterech skrzydeł po ok. 63 cm - wtedy można te skrzydła tak ustawić, że dostępne będą wszystkie miejsca w szafie.

Sprawa trzecia - długość ubrań wieszanych na ramiączkach: jeśli masz zwyczaj wieszania, lub nasz zamiar wieszać koszule, sweterki, bluzki, pomyśl o zamocowaniu grzędy górnej na wysokości ok. 180 - 200 cm, a pod nią, w połowie wysokości, czyli 95 - 100 cm dolnej. Długie płaszcze zgrupuj z jednej strony wnęki w szafie, krótsze - kurtki, polary - z drugiej strony - uzyskasz wtedy pod tymi krótszymi dodatkowe miejsce na odkurzacz, buty, pudełka.

Sprawa czwarta - nie sprawdzają się półki rozmieszczone równo po np. 30 cm, chociaż może ładniej wyglądają icon_biggrin.gif . Powinna być możliwość zmiany rozmieszczenia półek - nie powinno leżeć na sobie więcej niż np. 3 sweterki, 5, 6 koszul, czy ręczników - żle wyjąć tę rzecz ze środka... Część ubrań możesz trzymać w pudełkach (bielizna, skarpetki) wtedy inna wysokość będzie potrzebna.

Jak coś jeszcze mi się przypomni, to dopiszę icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Dzięki wielkie za odp. icon_smile.gif bardzo przydatne ifno.
Szafa mi będzie służyć jako garderoba, ale pewnie będę do niej wrzucać wszystko icon_smile.gif Mój mąż ma strasznie dużo spodni i koszul, krawatów też dość sporo.. U mnie znów problem z butami :]
ifra napisałaś 'po dwa drążki' - nie bardzo rozumiem icon_smile.gif
Odkurzacz też planuje trzymać w szafie, ale nie wiem czy to dobry pomysł.. raz że zajmie dużo miejsca, dwa że jednak odkurzaczowi towarzyszy kurz ;]
Link do komentarza
Cytat

Dzięki wielkie za odp. icon_smile.gif bardzo przydatne ifno.
Szafa mi będzie służyć jako garderoba, ale pewnie będę do niej wrzucać wszystko icon_smile.gif Mój mąż ma strasznie dużo spodni i koszul, krawatów też dość sporo.. U mnie znów problem z butami :]
ifra napisałaś 'po dwa drążki' - nie bardzo rozumiem icon_smile.gif
Odkurzacz też planuje trzymać w szafie, ale nie wiem czy to dobry pomysł.. raz że zajmie dużo miejsca, dwa że jednak odkurzaczowi towarzyszy kurz ;]



miałam na myśli, ze pod pawlaczem umieszczasz wysoko jeden drążek na ubrania wiszące a pod nim następny. icon_smile.gif Żeby były łącznie cztery drążki - dwa z lewej i dwa z prawej. Po prostu jeden pod drugim umieścić w odpowiednim odstępie - żeby koszule czy inne ubrania swobodnie wisiały. Moja mama ma u siebie takie rozwiązanie i naprawdę duuuużo ubrań można w ten sposób powiesić. cool.gif
Ja tak miałam pierwotnie w projekcie (tj jeden pod drugim) ale zrezygnowałam bo stwierdziłam, że więcej mam ubrań składanych icon_wink.gif

Co do odkurzacza to ja bym spokojnie w szafie go schowała icon_smile.gif można teraz takie fajne malutkie zgrabne odkurzacze kupić więc z miejscem nie powinno być problemu. Ale zależy co tam nawkładasz, bo może się okazać, że Ci się nie zmieści bo masz np 300 par butów :biggrin:
Link do komentarza
No właśnie takie szafy sa najlepsze, do tego można dokupić kosze, wieszaki jakieś szuflady i naprawdę sporo się w nich zmieści. Najlepiej mieć na taka szafę osobne pomieszczenie, taka garderobę, wtedy nie ma problemów z upychaniem ubrań po kątach, wszystko jest na swoim miejscu i zaoszczędza się sporo miejsca w całym domu, bo nie trzeba już kupować dodatkowych szaf.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie takie szafy sa najlepsze, do tego można dokupić kosze, wieszaki jakieś szuflady i naprawdę sporo się w nich zmieści. Najlepiej mieć na taka szafę osobne pomieszczenie, taka garderobę, wtedy nie ma problemów z upychaniem ubrań po kątach, wszystko jest na swoim miejscu i zaoszczędza się sporo miejsca w całym domu, bo nie trzeba już kupować dodatkowych szaf.


Takie szafy faktycznie są najlepsze, pod warunkiem, że ma się miejsce na taką wielką szafę, a właściwie wielką garderobę icon_rolleyes.gif Można sobie takie kosze dokupować... Tylko, jeśli miejsca niewiele, to takie wynalazki okazują się mniej przydatne - taki kosz siatkowy jest mniej wydajny, bo jego konstrukcja, system zawieszania zajmuje czasami i 25% miejsca icon_rolleyes.gif - wtedy bardziej opłaca się zrobić zwykłe półki, na których ustawiamy pudełka, czy koszyki plastikowe (na bieliznę, skarpetki)... Przy planowaniu układu półek i wieszaków w swoich szafach warto wziąć to pod uwagę.
Link do komentarza
ja też tak planowałam, jak robiłam szafę w przedpokoju. Pan od zabudowy pokazywał różne cuda, np całe wnętrze pawlacza na wysięgniku, można zdjąć na dół nie wchodząc na stołek. Wysuwane drążki na wieszaki. Dolne szuflady o takiej wytrzymałości prowadnic, że można z nich zrobić schodki do wchodzenia na górę.
A POTEM PODAŁ CENY.
I mam najprostsze drążki i zwykłe szuflady.
te bajery kosztują majątek! Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ja też tak planowałam, jak robiłam szafę w przedpokoju. Pan od zabudowy pokazywał różne cuda, np całe wnętrze pawlacza na wysięgniku, można zdjąć na dół nie wchodząc na stołek. Wysuwane drążki na wieszaki. Dolne szuflady o takiej wytrzymałości prowadnic, że można z nich zrobić schodki do wchodzenia na górę.
A POTEM PODAŁ CENY.
I mam najprostsze drążki i zwykłe szuflady.
te bajery kosztują majątek!



Jeśli chodzi o akcesoria tej firmy proponowanej przez Magg to znalazłam uchwyty na żelazko i odkurzacz z podaną ceną 12zł. sztuka - także to akurat niewiele, a przyznam przydatne. Cen tych koszy, stojaków pokazanych nie znalazłam ale to pewnie zależy od wielkości..
Moja szafa będzie dość duża i choć garderobą nie jest to zamówię sobie takie cuda icon_smile.gif Miałam kiedyś kosze ale jakieś materiałowe..wszędzie mi się przemieszczały i robiły jeszcze większy bałagan icon_smile.gif także teraz spróbuje czegoś na stałe. Mam nadzieje że ceny mnie nie powalą..
Link do komentarza
Cytat

Cholewcia jasna icon_smile.gif Wpadłem zerknąć sobie, poczytać... o szafach

czytam i czytam i nagle patrzę i widzę zdjęcie szafy garderobianej którą wczoraj montowałem icon_smile.gif tylko nie oryginalną ale wszystkie koszyki wieszaki są jak na obrazku i normalnie identyczne ułożenie icon_smile.gif

Szok


To może podaj ile kosztuje taka półka z uchwytami na buty icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

To może podaj ile kosztuje taka półka z uchwytami na buty icon_rolleyes.gif



Dokładnie ci nie powiem ile półka na buty bo siostra kupowała wyposażenie tej szafy. Wyposażenie jest z Ikei a półki i szafki i cały szkielet docinaliśmy na zamówienie. Tak jak mówię nie jest to oryginalna tylko płyty docinane pod wymiar. I złożona tak jak na rysunku. Ale dla porównania podam ceny. W Ikei jedna szafka to koszt około 600 zł x 3 albo 4 więc troszkę to wychodzi. My zapłaciliśmy za wszystko 490 zł icon_smile.gif Wyposażenie szaf z Ikei 500 zł więc troszkę zaoszczędziłem dzięki siostrze icon_smile.gif



Link do komentarza
Ale to nie jest taka szafa zamykana drzwiami? tylko otwarta garderoba? No gratuluje fajnej zabudowy icon_wink.gif Mam nadzieje ze i moja będzie tak funkcjonalna. Ja jeszcze nie wybrałam nawet firmy która mi szafę zamontuje. Dobrze by było żeby właśnie od razu sami zamontowali takie kosze..
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
nie wiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam pytanie ale szafa to jednak mebel wiec spróbuje tu icon_smile.gif
Chce zamówić szafę przesuwaną do sypialni. Szafa będzie dość duża bo prawie 250cm szerokości. W związku z taką ilością miejsca chce dobrze zaplanować środek szafy, ale nie mam bardzo pomysłu ani doświadczenia co powinno oprócz rurki na wieszaki w niej być. Może podzielicie się swoimi rozwiązaniami?icon_smile.gif




jak rurka na wieszak to koniecznie taka :

Brak obrazka
http://www.topmet.pl/Sklep/1398_1194_wg-za...l-led-oval.aspx
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Uwzględnij szuflady na skarpetki, tych jest mnóstwo! Przynajmniej 3 na bieliznę etc, no i miejsce na paski, czy krawaty tego jest bardzo dużo ( ja już nie mogę pomieścić swoich i męza) jakąś większa półkę na torebki, może torby podróżne , walizkę? W mojej szafie sa dwie walizki i kołdra.
Zrobiłam listę rzeczy, które mam zmieścić w szafie i pod tym kątem opracowałam projekt, w efekcie wyszła bardziej garderoba wnękowa ale to już inna kwestia ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...