Skocz do zawartości

Rębarka do drzewa


Recommended Posts

A więc tak: Posiadam kawałek pola na którym rośnie dużo drzew owocowych i to głównie do nich będzie on potrzebny(jabłonie, czereśnie, wiśnie, grusze) + ewentualine nieliczne iglaki (sosna i świerk). Drzew jest +/- 50 icon_smile.gificon_smile.gif to do nich ma być właśnie to urządzenie, gdyż na wiosnę i jesień jest za dużo pracy przy przycinaniu
Link do komentarza
polecałabym zębatkowy rozdrabniacz i samoczynne wciąganie

Ale dobra rozdrabniarka powinna mieć :

- bieg wsteczny, bez tego biegu gdy sie zapcha to trzeba rozkręcać

- możliwość regulacji długości pociętych kawałków

- łatwy dostęp do ostrzenia noży

- dobrą stabilizację przy pracy

U mnie w rodzinie mająt Comet ( chyba ALH 2500 - ale nie jestem pewna ) i pracuje fajnie,także u różnych ludzi,gdyż często jest pożyczana
Link do komentarza
Tak,jak pisałam post wcześniej to jest COMET ALH 2500 ,ale on ma czyli ślimak zgniatający, jak w maszynce do mięsa -i w tym przypadku drewno jest miażdżone,idealnie nadaje sie do kompostowania,ale gdyby pan chciał tym pociętym materiałem palić w piecu to nie bardzo ten model sie nadaje.

Wtedy trzeba poszukać coś co ma tylko noże ( ale cienkie gałązki mogą nie być pokawałkowane )
Niektóre też mają pojemniki na rozdrobniony materiał,co jest wygodniejsze w przenoszeniu pociętej miazgi....
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 lata temu...
Cześć wszystkim. Jestem serwisantem takich urządzeń. Jest jeszcze trzeci, rozdrabniarki elektryczne, ale pomijam ich temat bo z doświadczenia wiem że to wyrzucenie pieniędzy w błoto. A więc rozdrabniarka BearCat (to ta pierwsza), moc silnika 8 KM, średnica gałęzi do 5 cm. Jest to profesjonalna rozdrabniarka do prac ogrodniczych, ale jeśli masz dużo gałęzi, wydajność jej nie będzie zadowalająca, poza tym sprzęt jeśli nie zrobisz kilku ulepszeń będzie awaryjny. tzn przy szybkim opuszczaniu noży pękają paski (zdarza się to bardzo często, więc najlepiej dospawać blokady tak żeby pasek się nie zsuwał i problem z głowy). Ostrzenie noży maksymalnie co drugą pracę tego urządzenia. Uwaga odradzam użytku do jakiegokolwiek drzewa iglastego lub tuj !!!, ponieważ bęben się ciągle zapycha. Tego rodzaju sprzęt polecam dla niewymagających. Jeśli chodzi o Caravaggi (to druga roz) to już inny kaliber rozdrabniarek. Tego rodzaju rozdrabniarki są już dużo mocniejsze i wytrzymalsze, oraz maja dużo większą wydajność. Ale jeśli chodzi o rozdrabniarki nie ważne ile za nią zapłacisz jeśli nie będziesz używał jej umiejętnie, uszkodzisz ją. W tym przypadku jak i w poprzednim jeśli będziesz rozdrabniał drzewo iglaste lub otworzysz maksymalnie przepustowość kosza, silnik odpowiadający za wyrzucanie może sobie nie dawać rady co może doprowadzić do pęknięcia wału i po silniku (wiem z doświadczenia :kwasny: ). Pamiętaj żeby nie narażać jakiejkolwiek rozdrabniarki na uszkodzenie najlepiej żeby gałęzie były wcześniej przygotowane, suche. Nie wkładaj kilku na raz, zmieli jedną wkładasz drugą. Mam nadzieję że chociaż trochę ci pomogłem. Pozdr icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...