Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Sytem KAN-therm opinie


Recommended Posts

Witam
Buduję domek jednorodzinny ok 120m2 teraz jestem na etapie wyboru systemu do budowy centralnego ogrzewania. Jeden z wykonawców polecił mi bardzo system KAN-therm. Teraz mam pytanie czy ktoś już robił centralne w tym systemie, ewentualnie czy jest to dobry system czy warto sobie tym zawracać głowę.Z góry dziękuję za pomoc.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
System KAN-therm to obecnie cały multisystem który zawiera w swojej ofercie kilka wariantów materiałowych. Wszystkie systemy przeznaczone są do wykonywania wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych a także instalacji przemysłowych oraz specjalnego przeznaczenia.

Wśród tych wariantów materiałowych wyróznic można:
- System KAN-therm Push w skład kórego wchodzą rury wykonane z polietylenu PE-RT lub PE-Xc oraz kształtki tworzywowe PPSU i mosiężne.
- System KAN-therm Press w skład którego wchodzą rury z tzw. alminiową wkładką PE-RT/Al/PE-RT oraz kształtki tworzywowe i mosieżne
- System KAN-therm PP w skład którego wchodzą rury u kształtki wykonane z polipropylenu PP-R
- System KAN-therm Steel w skład którego wchodzą rury i kształtki stalowe czarne zewnętrznie ocynkowane łączone w technologii Press
- System KAN-therm Inox w skład którego wchodzą rury i kształtki ze stali nierdzewnej łączone w technologii Press
- System Ogrzewania Podłogowego
- System KAN-therm Steel & Inox Sprinkler - jako system przeciwpożarowy, tryskaczowy.

Centrala firmy znajduje się w Polsce (w Białymstoku), jest to typowo polski producent, z bardzo rozwiniętym zapleczem dystrybucyjnym - posiada swoje oddziały w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Niemczech oraz współpracuje poprzez tzw. partnerów handlowych na całym świecie. Nawet takie kraje jak Mongolia znają system KAN - realizowane są tam duże obiekty wielorodzinne układane w technologii KAN-therm. Ogólnie mówiąc system jest rozpoznawalny w krajach unii europejskiej oraz wielu krajach z poza unii.

Kilka przykładowych realizacji można obejrzeć na stronie internetowej firmy KAN:

Dla budownictwa jednorodzinnego polecane są zazwyczaj dwa główne systemy - system KAN-therm Push lub system KAN-therm Press oraz system Ogrzewania Podłogowego.

System jest sprawdzony, certyfikowany poprzez europejskie jednostki certyfikujące takie jak: DVGW, KIWA, KOMO, SKZ oraz wiele innych.

Na uwagę zasługuje fakt że firma posiada bardzo mocno rozbudowane własne laboratorium badawcze które umożliwia ciągłe udoskonalanie elementów poszczególnych systemów - jest to laboratorium wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia (praktycznie takich urządzeń nie posiadają nawet niezależne europejskie jednostki certyfikujące które badają systemy pod kątem ich jakości i wytrzymałości).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAN to dobra firma. I dosyć znana. Ale niektórzy przedstawiciele... Ciężko się dogadać! Właściwie liczba mnoga jest nie na miejscu. Poprawka zatem - z jednym za żadne skarby nie mogłem się dogadać! To co mówił jednego dnia kompletnie nie zgadzało się z tym co mówił tydzień później!!!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykonałem wiele instalacji w systemie firmy KAN i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem. Wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. System Steel wyśmienicie sprawdza się w instalacjach solankowych dolnego zródła przy montażu pomp ciepła. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem. Mam zadowolonego klienta, i ja śpię spokojnie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 1. Nigdy nie wiesz, czy wentylacja jest wystarczająca, a powietrze wewnątrz, żeby było zdatne do oddychania, musi mieć odpowiednią wilgoć. Stąd nawilżacze powietrza szczególnie w zimie  2. Wigoć ma to do siebie, że łatwiej wnika i zalega, niż odchodzi. Szpary za lustrem są idealne do zalegania - i jeśli ściana nie będzie odpowiednio ciepła - pozostanie tam. Poza tym może wnikać z obszarów obok lustra. 3. Dlatego np. jeśli sie wykładało płycinami drewnianymi ściany  (oczywiście te ściany były "zimniejsze", niż teraz), to tak je instalowano - by zostawiać możliwość wentylowania szczelin między płyciną i ścianą. Wtedy często to nie wystarczalo - teraz przy ocieplonych domach - i tak bym to zastosował  Przy okazji: 4. Już pisałem kiedyś, że były badania kilkanaście lat temu na Politechnice katowickiej które wykazaly, że ok. 3 % wilgoci wewnętrznej wnika w ściany zewnętrzne  - mimo wentylowania pomieszczeń - co rodzi pewne kłopoty jej samoistnego usuniecia w wypadku np długich okresów deszczowych wiosną i latem. W czasie suchych takich pór następuje całkowite wyschnięcie ściany.
  • Do oddawania wilgoci na zewnątrz służy wentylacja. Ściana nie będzie musiała niewiele oddawać, szczególnie kiedy nie będzie miała skąd i jak brać. Przedmiotowe lustra mogą być idealną barierą dla wnikania wilgoci w ścianę, bez obawy o wilgoć, grzyb itd, oby miała ona odpowiednią izolację termiczną. Takie lustra podobnie jak meble dostawione do ściany mogą się przyczynić do powstawania wilgoci ale tylko w sytuacji kiedy słabo działa wentylacja lub ściany są nieocieplone.
  • Przecież tak nie napisałem. Staram sie pisać precyzyjnie    Wilgoć i grzyb to następstwo wnikania wilgoci do ściany.  Tynku, jeśli to jest wilgoć wewnętrzna, albo całej ściany, jeśli to jest wilgoć zewnętrzna. Gdyby ściana nie miała zdolności przyjęcia tej "wody" (czyli była nieprzepuszczalna przynajmniej w części albo w całości) - nie byłoby grzyba ani wilgoci. Woda skroplona by spłynęła po powierzchni ściany, jak po szkle - i zgłowy.   Powodem roszenia ściany są oczywiście różnice temperatury (pomieszczenia i ściany). A powodem przenikania wilgoci do środka z zewnątrz jest zdolność nasiąkania ściany.  Gdyby ściana nie była nasiąkliwa - wilgoć z zewnątrz nie przeniknęłaby przez nią.   W ten sposób mamy co najmniej dwa powody wilgoci i grzyba na wewnętrznej stronie muru.   A "oddychanie" to jest wtedy kiedy ściana jest w stanie oddać to wilgoć w sprzyjających warunkach temperatur czy ruchu powietrza.   Czyli chyba się zgadzamy?        
  • Sprawdzałem te skóry, innych do testów nie posiadałem. Wystarczy rozłożyć pod łóżko ewentualnie rozłożyć pod materacem. Dobrze zdawały rezultat także przy liniach geopatycznych.  Jeśli rozłożyłem jakąś sztuczna skóre niestety nie pomagało.  Kolejne doświadczenia pokazały że odpromiennik można wykonać z różnego rodzaju kształtów. Np niektóre kształty ułożone na brzegu żyły wodnej potrafiły przekierować te niekorzystne (promieniowanie) w inną stronę.  W kolejnych testach będę sprawdzał czy skóry nie powodują odbicia w dół... W tedy nie można byłoby stosować tego rozwiązania gdy pod nami w tym miejscu ktoś śpi... Dam znać po testach.  Kiedyś zastanawiałem się dlaczego u Pana Kulczyka w posiadłości też w sypialniach są skóry. Ciekawe czy jest to powiązane z tematem czy po prostu tak Państwu K się podobało. 
  • Od kiedy wprowadziliśmy się do naszego nowego domu mieliśmy problem z temperaturą w sypialni. Sypialnie mamy na poddaszu i nie mieliśmy pomysłu jak osłonić okna dachowe, przez które bardzo nagrzewało się pomieszczenie. Tu z pomocą przyszła nam firma Blueberry Group ze Świętochłowic. Zdecydowaliśmy się na rolety zaciemniające z powłoką termiczną (takie sreberko). Od razu poczuliśmy różnicę w temperaturze, a zaciemniający w 100% materiał sprawił, że w końcu zacząłem się wysypiać po nockach.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...