Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zmiana projektu..


Recommended Posts

Jestem nowa na tym forum. Polanuje budowe domu, ale mam pewien problem. Mam działkę na której jest juz nakreslony dom i sa wszystkie uzgodnienia. Chcialabym jednak zmienic plan. Czy jest to mozliwe? czy trzeba jednak załatwiać wszystko od nowa i ponosic wszystkie koszta od nowa?
Link to postu
Cytat

Jestem nowa na tym forum. Polanuje budowe domu, ale mam pewien problem. Mam działkę na której jest juz nakreslony dom i sa wszystkie uzgodnienia. Chcialabym jednak zmienic plan. Czy jest to mozliwe? czy trzeba jednak załatwiać wszystko od nowa i ponosic wszystkie koszta od nowa?


Czy kupiłas działkę z projektem i pozwoleniem na budowę?
Link to postu
Cytat

Nie. To dzialka rodziców, i tam jest juz na tej działce nakreślony dom ktory mi sie nie podoba i teraz jest problem bo nie wiemy czy mozna zmienic projekt bez wiekszych kosztów czy trzeba wszystkie papierki załatwiac od nowa?Czy ten dom zaznaczony jest na mapie do celów projektowych czy gdzieś w innej dokumentacji w Urzędzie? Według mnie w Urzędzie może być naniesiona tylko budowla już istniejąca a rozumiem że Twoja działka jest pusta.
Ja jestem w trakcie budowy i mój dom jest naniesiony tylko w projekcie zagospodarowania ten z koleji kosztował mnie 1300 zł. Jeżeli masz podobną sytuację to projekt zagospodarowania trzeba zmienić i musisz to dogadać z architektem.
Link to postu
Jeśli jest wydane pozwolenie na budowę – a dominiewam, że tak jest, to konieczna jest cała procedura od początku (albo prawie cała) z uzyskaniem nowego pozwolenia, gdy zmiany są istotne – czyli:
- zmiana dotyczy sposoby zagospodarowania działki,
- zmieniona została kubatura budynku,
- zmieniona została powierzchnia zabudowy,
- zmieniona została długość, szerokość, bądź wysokość budynku,
- zmieniona została ilość kondygnacji.

Wprowadzone zmiany muszą być zgodne z WZ lub MPZP.
Link to postu
Cytat

tzn dom jest nakreślony na dzialce i we wszystkich mapkach widnieje ze tam ma byc. Ale budowa jeszcze nie rozpoczęta. Wiec jak myslicie co teraz trzeba zrobic i jakie to koszta by ten projet zmienic na calkiem inny?


Kupić/zlecić nowy projekt i rozpocząć procedurę pozwolenia na budowę dla nowego projektu
Link to postu
Cytat

czyli jednak wszystko od nowa. Czyli jakies 15tys zł. musze sie jeszcze zastanowic ale ten obecne nakreslony dom jest duzy i drogi w budowie a ja chce maly domek.Jakie 15 tys. ? Skąd taka suma ?

Link to postu
Cytat

czyli jednak wszystko od nowa. Czyli jakies 15tys zł. musze sie jeszcze zastanowic ale ten obecne nakreslony dom jest duzy i drogi w budowie a ja chce maly domek.Ja też nie łapie skąd taka suma. Pozwolenie na budowę o ile pamiętam jest bezpłatne. icon_rolleyes.gif
Link to postu
Cytat

ale chodzi mi o uzgodnienia typu woda gaz i takie tam..to tez trzeba od nowa czy tylko pozwolenie na budowe?Z całą pewnością tu nic nie musisz zmieniać o ile nie zmienił się adres, inwestor lub warunki przyłącza (to samo zapotrzebowanie na moc lub wodę).
Link to postu
Cytat

ale chodzi mi o uzgodnienia typu woda gaz i takie tam..to tez trzeba od nowa czy tylko pozwolenie na budowe?


przyłacza jeśli już są to są, jeśli nie ma to warunki przyłaczenia zostają bez zmian. Zmieni się plan zagospodarowania terenu pod nowy projekt a co za tym idzie rozprowadzenie instalacji zalicznikowych. W moim powiecie należy to uzgadniać na zudzie. Czyli troche biegania i papierkow. No i złożenie projektu do pozwolenia na budowę
Link to postu
Cytat

ale chodzi mi o uzgodnienia typu woda gaz i takie tam..to tez trzeba od nowa czy tylko pozwolenie na budowe?Najdroższy będzie nowy projekt + ew.adaptacje ...
...dalej geodeta - tez nie mało ...
Reszta to wiecej latania niz kosztow ...
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
dopytaj się dokładnie w urzedzie gminy, bo w mojej nie trzeba od nowa załatwiac pozwolenia na budowę, dokonuje sie tylko zmiany projektu, szczegółów niestety nie znam , zapytałam tylko tak z ciekawości urzędnika , co bedzie jak zajdzie konieczność zmiany projektu. Pozdrawiam
Link to postu
Niestety, trzeba.
Pozwolenie na budowę jest DECYZJĄ administracyjną. Projekt jest załącznikiem do DECYZJI i stanowi z nią całość.
Zmiana projektu, to zmiana załącznika, a więc i DECYZJI. Czyli należy unieważnić poprzednią decyzję i wydać nową.
Odnośnie przyłączy to trudno powiedzieć, jest szansa, ze się obejdzie, ale nie na pewno.
I nie kasa jest tu najwazniejsza ale czas. Wszystkie terminy biegną od nowa, czyli zaczynają się dopiero od cofnięcia i uniewaznienia poprzedniego pozwolenia
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
1. czy decyzja PnB jest wydana dla Was? czy kogoś innego?
2. czy dom wg projektu, który Wam odpowiada spełnia warunki decyzji WZ lub MPZP
3. czy PnB jest wciąż ważne, informacja jest/powinna być w decyzji(2 lub 3lata, zależy z którego roku wydania)

ad. 1 jeśli tak, to przy założeniu że 2. i 3. też tak, występujecie o zmianę pozwolenia w zakresie projektu budynku, wszelkie media jeśli są podłączone to nie trzeba od nowa, koszt to:
- nowy projekt (u nas jakieś 3000-4000tys, już z adaptacją)
- mapa do celów projektowych, jeśli już stara (ważna ok 1roku zwykle)
2. lub 3. nie, to trzeba zaczynać wszystko od nowa
jeśli 1. nie a 2. i 3. tak, to trzeba najpierw przenieść PnB na siebie a później je zmienić

przynajmniej u nas tak to działa
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...