Skocz do zawartości

Wielka woda


Recommended Posts

Fala powodziowa zbliża się do Włocławka. Wszyscy tu mieszkający mamy nadzieję, że nic złego się nie wydarzy jednak wiemy, że takiego zrzutu wody jeszcze tu nie było. Tak czy inaczej od początku istnienia zaporty takiej próby jeszcze nie było. Na razie zrzut jest na poziomie 3 000 m3 na sekundę docelowo ma być 8 000.


Bardzo współczuję ludziom dotkniętym kataklizmem powodzi. Trzymajcie się.

Link do komentarza
Cytat

Fala powodziowa zbliża się do Włocławka. Wszyscy tu mieszkający mamy nadzieję, że nic złego się nie wydarzy jednak wiemy, że takiego zrzutu wody jeszcze tu nie było. Tak czy inaczej od początku istnienia zaporty takiej próby jeszcze nie było. Na razie zrzut jest na poziomie 3 000 m3 na sekundę docelowo ma być 8 000.
[url="https://forum.budujemydom.pl/index.php?autocom=gallery&req=si&img=6700"]
Bardzo współczuję ludziom dotkniętym kataklizmem powodzi. Trzymajcie się.



Te powodzie to tragedia współczuję ludziom dobrze że lato przed nami może uda się uratować i wysuszyć cześć tych domów .
Link do komentarza
u nas znów leje. Koszmar. Kamienica w NS znów wielka. Leje od wczoraj drugą dobę. W naszą działkę nic już nie wsiąka, nawet trawa zasiana nie wschodzi, stoi woda poprostu wszedzie, wypłukuje nam nawiezioną ziemię..... na szczęście mieszkamy na wzgórzu, daleko od rzek, ale tak naprawdę to na Podhalu leje z przerwami od połowy kwietnia....
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
popatrz tutaj .....
http://www.youtube.com/watch?v=AEdJswcKfIQ

wydaje mi się, ze jak najbardziej można stracić dorobek życia wskutek takich podsiąków jeśli trafią się niesprzyjające warunki , miejsce i poziom wód tych podsiąków jest wysoki .....
a interpretacja przepisów? oczywiście , że instytucje odpowiedzialne będą lawirować tak jak było z dopłatami do kredytów mieszkaniowych czy teraz z dotacjami do solarów ..... ładnie nazwane , ładnie zareklamowane .... ale często nieopłacalne i nie każdy może dostać..... icon_rolleyes.gif
już dawno przestałam wierzyć, ze za darmo coś ludziom dadzą z czystej dobroci serca ....
Link do komentarza
film wiele nie pokazuje
to co pokazali w njusach to jeszcze mniej, parę większych kałuż
coś mi się wydaje, że tu bardziej chodzi o zwykłe wyłudzenie,
fakt, że zalało piwnicę nie oznacza, że mają być traktowani na równi z tymi, co stracili wszystko, coś tu nie halo
drążyć nie będę, najwyżej będą się smażyć w ogniach piekielnych, a ja ze swej strony postaram się temeraturkę w kotle podnieść...
Link do komentarza
Cytat

coś mi się wydaje, że tu bardziej chodzi o zwykłe wyłudzenie,
fakt, że zalało piwnicę nie oznacza, że mają być traktowani na równi z tymi, co stracili wszystko,



pewnie że straty mniejsze - ale straty.
Moja piwnica zalana z racji zmiany warunków w gruncie, pozrywanych drenaży, niwelacji trenu pod przyszłą autostradę - wcale nie powoduje u mnie chęci wyłudzania niczego od nikogo - tyle tylko że nikt e mnie tej piwnicy nie chce ani kupić, ani wynająć, ani użytkować choćby darmo.
I ciągną ściany, piją, a góralskie schody do piwnicy się kurzą bo nie ma tam po co schodzić.....
Link do komentarza
Cytat

pewnie że straty mniejsze - ale straty.
Moja piwnica zalana z racji zmiany warunków w gruncie, pozrywanych drenaży, niwelacji trenu pod przyszłą autostradę - wcale nie powoduje u mnie chęci wyłudzania niczego od nikogo - tyle tylko że nikt e mnie tej piwnicy nie chce ani kupić, ani wynająć, ani użytkować choćby darmo.
I ciągną ściany, piją, a góralskie schody do piwnicy się kurzą bo nie ma tam po co schodzić.....



hmmm
za darmo to tej piwnicy nie chcę ale jak zaczniesz dopłacać to czemu nie icon_biggrin.gif
a tak na serio
masz pewność że drenaże pozrywano ??
bo zmiany warunków gruntowo wodnych na skutek prac , to raczej nie udowodnisz , pomimo logicznego łańcucha zdarzeń , odpowiedzialność raczej się rozmyje
Link do komentarza
Cytat

masz pewność że drenaże pozrywano ??
bo zmiany warunków gruntowo wodnych na skutek prac , to raczej nie udowodnisz , pomimo logicznego łańcucha zdarzeń , odpowiedzialność raczej się rozmyje



ja uważam że już udowodniłem (mam opinię na ten temat zrobioną)
Drenaże pozrywane i wykopane mam na zdjęciach, natomiast istotniejsze jest zlikwidowanie cieku wodnego, naturalnej niszy która odprowadzala wody napływowe i gruntowe z okolicznych terenów oraz 2000 otworów zalanych betonem (takie betonowe szpile) które zaklóciły naturalny przepływ wód podskórnych.
Potok - który ma swoją nazwę i historię sięgającą XVI wieku przestał istniec.
Chociaż w decyzji środowiskowej jest zapis aby trzymać sie od niego w bezpiecznej odległości.
Poszukam zdjęć i pokaże o co mnioej więcej chodzi.
Zresztą właśnie woda stanowi tak ogromny problem w terenie że odcinek 300 metrowy robiony od maja na dzień dzisiejszy wciąż jest w "lesie"
A dlaczego nie można tego udowodnic?
Przecież jeśli opinia hydrologa z uprawnieniami to potwierdza - to nikt jej nie weźmie pod uwagę? Dlaczego?
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...