Skocz do zawartości

Wanna, prysznic


Recommended Posts

Ostatnio przeczytałam, że wanna jest niezdrowa. Tzn nie sama wanna, ale branie częstych i długich kąpieli. I że zdecydowanie lepszy jest prysznic. Krótki i konkretny.
Zaczęliśmy się więc zastanawiać nad zabudową łazienki, bo niedługo nas to czeka. Może rzeczywiście zrezygnować z jakiejś okazałej wanny na rzecz konkretnego prysznica?
Link do komentarza
Cytat

Ostatnio przeczytałam, że wanna jest niezdrowa. Tzn nie sama wanna, ale branie częstych i długich kąpieli. I że zdecydowanie lepszy jest prysznic. Krótki i konkretny.
Zaczęliśmy się więc zastanawiać nad zabudową łazienki, bo niedługo nas to czeka. Może rzeczywiście zrezygnować z jakiejś okazałej wanny na rzecz konkretnego prysznica?


Nie no... koniecznie musicie zrezygnować z wanny. Jak poczytasz nasze forum dowiesz się niestety, że prysznic też może być morderczy (https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=9025&hl=morderczy+prysznic).

I w tym momencie należy się zastanowić co zrobić z tym fantem. Jeśli nie przebywasz wśród ludzi to najzwyczajniej naleleżałoby zaniechać mycia. Ale konkretnie zaniechać! W najgorszym wypadku wykopać staw, tudzież puścić działką rzekę. Kąpiele będą z konieczności szybkie, zimna woda wspaniale wpłynie na jędrność ciała, glony zastąpią drogie wypady do kosmetyczki... same superlatywy.
Link do komentarza
Cytat

Nie no... koniecznie musicie zrezygnować z wanny. Jak poczytasz nasze forum dowiesz się niestety, że prysznic też może być morderczy (https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=9025&hl=morderczy+prysznic).

I w tym momencie należy się zastanowić co zrobić z tym fantem. Jeśli nie przebywasz wśród ludzi to najzwyczajniej naleleżałoby zaniechać mycia. Ale konkretnie zaniechać! W najgorszym wypadku wykopać staw, tudzież puścić działką rzekę. Kąpiele będą z konieczności szybkie, zimna woda wspaniale wpłynie na jędrność ciała, glony zastąpią drogie wypady do kosmetyczki... same superlatywy.



W średniowieczu kąpali się na konkretne święta i żyli icon_razz.gif
Pomyślałby człowiek, zwykłe mycie, a tyle przy tym problemu.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Ostatnio przeczytałam, że wanna jest niezdrowa. [...]I że zdecydowanie lepszy jest prysznic.[...]


Moim zdaniem zdecydowanie zdrowszy jest prysznic icon_biggrin.gif
Szczególnie dla kieszeni icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
W wannie człowiekowi chce się poleżeć, poczytać, posłuchać muzyki... Leży długo, woda stygnie, więc trzeba dolać gorącej, wtedy można jeszcze poleżeć dłużej... A liczniki szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją ...
A pod prysznicem? Takim konkretnym? mycie, maleńki hydromasaż i wypad z łazienki... Chyba, że we dwoje, to trochę dłużej, ale i tak nie zużyje się tych 300 litrów wody (tak jak w wannie), no, chyba, że się zapomnimy i "pohydromasujemy" się dokładnie i skutecznie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
A co do niemycia się - słyszałem, że najgorszy jest pierwszy tydzień - jak się go przetrzyma, to potem juz nic nie przeszkadza icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakby przejmował się tym niemyjący to by się mył icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif nieprawdaż icon_twisted.gif


Jestem zdania że zdecydowanie lepiej w wannie, szczególnie po ciężkim dniu w pracy, nie koniecznie musi być duża, mamy teraz doskonały wybór wanien....można coś wybrać. Kabina, niby tak ale nie przynosi tyle frajdy co wanienka. Kwestia wyboru, jak jedna łazienka to pewnie tylko kabina ale jak są dwie łazienki to błędem by było nie przemyśleć zainstalowania w jednej z nich wanny.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

[...] Najlepiej miec i kabinę i wannę.


No, na przykład w takiej łazience 2x1,5 metra icon_eek.gif
I jeszcze, żeby kibelek się zmieścił, umywalka, no i jeszcze pralka icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

No, na przykład w takiej łazience 2x1,5 metra icon_eek.gif
I jeszcze, żeby kibelek się zmieścił, umywalka, no i jeszcze pralka icon_rolleyes.gif


Pomieszczenie 2x1,5m to duże wc a nie łazienka. Jakby się uprzeć można zmieścić mały brodzik, ale nie poszaleje się na takiej powierzchni...
Link do komentarza
Cytat

W sumie podyskutowaliśmy z mężem i doszliśmy do wniosku... icon_smile.gif
Pralka kompletnie poza łazienkami (mamy dwie) - w takiej coś a'la spiżarce - pomieszczenie do wszystkiego.
Na dole w łazience prysznic.
Na górze w łazience wanna.
I kto co będzie chciał, to może sobie wybrać ^^



Czyli najlepsze z możliwych rozwiązań icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

W sumie podyskutowaliśmy z mężem i doszliśmy do wniosku... icon_smile.gif
Pralka kompletnie poza łazienkami (mamy dwie) - w takiej coś a'la spiżarce - pomieszczenie do wszystkiego.
Na dole w łazience prysznic.
Na górze w łazience wanna.
I kto co będzie chciał, to może sobie wybrać ^^



To dokładnie tak jak u nas:) i uważam, że jeśli są takie możliwości to jest to jednak najlepsze wyjście. Każdy może skorzystać z tego co mu bardziej odpowiada... Gdybym jednak była ograniczona powierzchnią, zrobiłabym chociaż niedużą wannę ale z parawanem - 2w1 icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

To dokładnie tak jak u nas:) i uważam, że jeśli są takie możliwości to jest to jednak najlepsze wyjście. Każdy może skorzystać z tego co mu bardziej odpowiada... Gdybym jednak była ograniczona powierzchnią, zrobiłabym chociaż niedużą wannę ale z parawanem - 2w1 icon_smile.gif

[attachment=6290:wanna.jpeg]


Fajna ta wanna icon_smile.gif No ale w tej mniejszej łazience się nie zmieści, bo wpakowaliśmy tam komin, żeby salonu nie zagracał icon_razz.gif
Link do komentarza
Zauważyłam, że sporo osób remontując łazienkę, rezygnuje teraz z zamontowania wanny. Właściwie to się nie dziwię, bo przecież najwygodniej jest wziąć prysznic i najczęściej właśnie tak się robi. Myślę jednak, że posiadanie wanny ma swoje dobre strony, choćby nawet to, że można się w niej od czasu, do czasu zrelaksować, zrobić sobie aromatyczna kąpiel - człowiek od razu lepiej się czuje.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja osobiście uwielbiam wannę, ale też słyszałem o rzekomej wyższości prysznica nad wanną i to nie tylko ze zdrowotnego punktu widzenia, ale tak jeśli chodzi o zużycie wody podczas kąpieli. My to z żoną rozwiązaliśmy wydaje mi się najlepiej jak się dało. W domu mamy również tak jak część z Was pisze- prysznic i wannę, ale wannę nie byle jaką tylko z hydromasażem:) Kiedy mamy ochotę na relaks to wtedy wanna, ale na co dzień prysznic. Wannę mamy z Saniformu, to świetna marka do tego nie taka droga. Polecam każdemu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cała ta dyskusja to czysta polemika. Są tacy którzy wolą wanny a są tacy co nie zrezygnują z prysznica. Ja należę do tej drugiej grupy. Fakt że w wannie czasem miło poleżeć i się zrelaksować, ale ja wolę stylowe i przestronne kabiny (np. taka). Czuję się swobodnie a i tak zajmuje mniej miejsca niż wanna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...