Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Mam pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakiś specjalny gatunek drewna nadający się na ogrodzenie lub jakiś specjalny sposób konserwacji, tak by taki płot wytrzymał w miarę niezmiennej postaci dłuższy czas?
http://www.styl-bet.com.pl/produkty_...dulowe_50.html
Bardzo spodobał mi się tego typu płot (jak na głównym zdjęciu) i chciałbym coś takiego sobie zrobić ale nie wiem czy to ma sens na dłuższą metę.
A może znacie jakąś firmę która zajmuje się wykonaniem takich desek lub gotowych płotów? Edytowano przez flowhere (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Mam pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakiś specjalny gatunek drewna nadający się na ogrodzenie lub jakiś specjalny sposób konserwacji, tak by taki płot wytrzymał w miarę niezmiennej postaci dłuższy czas?
http://www.styl-bet.com.pl/produkty_...dulowe_50.html
Bardzo spodobał mi się tego typu płot (jak na głównym zdjęciu) i chciałbym coś takiego sobie zrobić ale nie wiem czy to ma sens na dłuższą metę.
A może znacie jakąś firmę która zajmuje się wykonaniem takich desek lub gotowych płotów?



U mnie na osiedlu jest takie ogrodzenie i nie wiem czy właściciel źle o nie dba czy co, ale od strony północnej panele drewniane są całe porośnięte mchem, mają takie brzydkie zielone plamy, dodam że ogrodzenie ma trzy lata.
Link do komentarza
Gatunek jest mniej istotny. Najważniejsze, żeby sztachety były wysuszone poprzez odpowiednie sezonowanie. Odradzam drewno drzew iglastych ze względu na żywicę, która z czasem tworzy brzydkie, brudzące wykwity.
Warto też sprawdzić czy miejsce w którym ma się znaleźć ogrodzenie drewniane nie jest mocno zacienione, bo wtedy wzrasta ryzyko zamszenia.
Link do komentarza
Witam!
Drewno do wypełnienia takiego ogrodzenia rzeczywiście wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

W zależności od gatunku należy stosować odpowiednie środki ? do drewna miękkiego (sosna, świerk, modrzew, olcha) należy stosować np. lazury impregnujące natomiast do drewna egzotycznego należy używać specjalnych Olejów zabezpieczających. Oleje te są to oleje do drewna tarasowego ponieważ przyjęło się że drewno egzotyczne = deska tarasowa natomiast zdarza się aby wypełnienie tego typu ogrodzenia było właśnie np. z legarów tarasowych z drewna bangkirai o przekroju 7,5 x 4,5cm.

Więcej na temat ochrony drewna TUTAJ i TUTAJ
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...