Skocz do zawartości

Legionella - Problem?


Recommended Posts

Jakiś czas temu "popełniłem" tekst: "Zanim zabije cię twoje jacuzzi":

https://budujemydom.pl/strefa-magazynu/archiwum/7675-zanim-zabije-cie-twoje-jaccuzi

Artykuł był typowo interwencyjny, ale jego bohater w ostatniej chwili wycofał zgodę na wykorzystanie swego nazwiska, gdyż dystrybutor sprzętu zagroził mu poważnymi sankcjami prawnymi. Tekst zmienił więc charakter i stał się przestrogą w stylu: "Uważajcie na legionellozę"!

Po latach nurtuje mnie pytanie, czy zagrożenie tą chorobą jest obecnie realne? A może przedstawiony w tekście przypadek był tylko niekorzystnym zbiegiem okoliczności?
Link do komentarza
Ja właśnie się tak zastanawiam, jak instalowaliśmy kocioł i rozmawiałam z instalatorem właśnie o Legionellozie to mój instalator powiedział mi tak, "jeśli ma pani wodę z sieci to jest ona chlorowaną i w obiegu cwu krąży ona zbyt krótko (bo jest zużywana), żeby jakieś bakterie w stylu lagionella mogły się w niej znajdować, a obieg co i tak jest obiegiem zamkniętym ( w sensie, że z grzejników wody do kąpieli nie spuszczam) więc nie ma to znaczenia"
Więc w sumie ja już sama nie wiem jak to jest.
Link do komentarza
Gość qbek17
Moim zdaniem w domach gdzie nie ma kilometrów rur, a ciepła woda wytwarzana jest na miejscu (temperatura wyższa niż 60 stC) raczej taki problem się nie pojawia.
Link do komentarza
Pod mikroskopem jest piękna icon_biggrin.gif


Brak obrazka

Zaczerpnięte z wiki....

Sztucznym rezerwuarem tych bakterii są systemy ciepłej wody i urządzenia wentylacyjne. Bakterie te mogą kolonizować wewnętrzne części rur z ciepłą wodą, zbiorniki na ciepłą wodę, wieże chłodnicze, głowice natryskowe pryszniców. Właśnie w takich systemach wodno-kanalizacyjnych w początku grudnia 2008 r. wykryto bakterie Legionellozy w szczecińskim szpitalu w Zdrojach oraz w marcu 2009 r. w akademikach SGH w Warszawie.
Do jej wzrostu niezbędne są: wysokie stężenie dwutlenku węgla (2,5-5%) i wysoka wilgotność...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...