Skocz do zawartości

Budowa domu poniżej 200 000 zł


Recommended Posts

Witam,

szukam projektu domku jednorodzinnego, o powierzchni użytkowej poniżej 100 m2 z prostym, dwuspadowym dachem, tak bym mógł się zmieścić w kwocie 200 000 zł - budowany systemem gospodarczym, ze ścianami: http://www.kreodom.pl/portal/technologie/P...4_1_57_192.html
wykonanymi przez firmę + więźba - resztę będę robił sam.

Chciałbym do tego ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym.

Czy takie założenia są realne, biorąc pod uwagę ograniczenie finansowe (część pieniędzy muszę przeznaczyć na zakup działki) na dom zostanie 200 000 zł ?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam,

szukam projektu domku jednorodzinnego, o powierzchni użytkowej poniżej 100 m2 z prostym, dwuspadowym dachem, tak bym mógł się zmieścić w kwocie 200 000 zł - budowany systemem gospodarczym, ze ścianami: http://www.kreodom.pl/portal/technologie/P...4_1_57_192.html
wykonanymi przez firmę + więźba - resztę będę robił sam.

Chciałbym do tego ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym.

Czy takie założenia są realne, biorąc pod uwagę ograniczenie finansowe (część pieniędzy muszę przeznaczyć na zakup działki) na dom zostanie 200 000 zł ?



Dwa lata temu rzuciłem firmię PREAFA projekt do wyceny.
Niestety wycena wyszła koszmarnie droga w porównaniu nawet do firm budujących od A do Z z fakturami.
Być może system ten jest teraz tańszy ale przemyśl to dokładnie,na 90% taniej Ci wyjdzie budując systemem gospodarczym tradycyjną metodą.
Jest sporo tańszych i dobrych materiałów. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Jeżeli chcesz tanio wybudować dom zapomnij o wynajmie firmy. Moja rada poszukaj 2-3 fachowców i za 1/4 ceny postawisz dom. Wówczas jest realna szansa na te 200 000zł. Po prostu szef firmy nie kupi następnego samochodu.Przy takim budżecie musisz twardo chodzić po sklepach i szukać dobrych i tanich materiałów. Składy mają takie marże, że jeżeli dogadasz się z kierownikiem zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Na FV z kwotą ok 40 000 zł miałem upustu 8 000-10 000 zł. Jeszcze jedno i ważne, musisz stanowczo trzymać się planu budowy. Każde ulepszenie (może lepsza blacha czy dachówka, może automaty w bramach, lepsze okna, łuki) to dodatkowe koszty robocizny (przy dachówce dwa razy droższa niż blachą o czym ja niestety, a może na szczęście zapomniałem) i dodatkowe koszty w materiale. Wówczas zapomnij, że zmieścisz się w kasie. Życzę powodzenia, teraz wiem że trzeba szanować każdego kto się porywa na budowę domu. Wiele wyrzeczeń, nerwów, główkowania ale za to jaka frajda i satysfakcja na koniec.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...