Skocz do zawartości

Drewniany stolik


Recommended Posts

Zawsze pierwszym etapem renowacji jest zdjęcie starego, zniszczonego lakieru. Można to zrobić przy pomocy papieru ściernego, lub skrobaków. Jeśli lakier nie chce się tak łatwo zejść, wtedy potrzeba użyć jakiegoś środka chemicznego- np TIROLAK-u.

Później jeśli są jakieś ubytki maskuje sie to specjalną szpachlą do drewna,następnie papier ścierny zaczynając od najgrubszego...
następny etap bejca
na końcu wg.gustu kładzie sie politurę...

Kiedyś tak odnowiłam "nogi od ... nie wiem czego" ( lakier skrobałam i doczyszczałam papierem ściernym )
Posłużą kiedyś do fikuśnego stoliczka

Ale zaznaczam,że nie wiem czy to jest właściwe postępowanie przy renowacji mebelków
Link do komentarza
Jak ktoś lubi majsterkować,czy też jest odważny by próbować czegoś nowego - to pytam sie dlaczego nie ?

A stary mebelek to nie od razu jakiś antyk o dużej wartości,przy odrobinie cierpliwości można mu nadać całkiem nowy wygląd bez wydawania ogromnych pieniążków specjaliście od renowacji np. mebli.
A proszę mi wierzyć,że takowe usługi do najtańszych nie należą ....
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Specjalista od renowacji odpada, bo cienko u mnie z funduszami icon_neutral.gif Ale krok do przodu już został zrobiony. Wujek pomógł mi w weekend go oczyścić i zeskrobać stary lakier. Teraz jeszcze muszę powalczyć z ubytkami, a później wreszcie pomalować. Słyszałam, że dużo produktów do dekoracji i ochrony drewna ma śnieżka. Chyba najwyższa pora się za czymś rozejrzeć.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...