Skocz do zawartości

Internet Satelitarny w domu


Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif
Poszukuję informacji nt. Internetu Satelitarnego, chcielibyśmy skorzystać z tej usługi w naszych domu.
Z wszystkich opcji (a zapewniam, że jest ich niewiele) ta wydaje się najbardziej rozsądna.

Czy jest na forum, ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Tooway działa w obie strony - antena ma też promiennik, więc up-link idzie przez satelitę.

Satelitarny internet wydaje się być ciekawy (jako technologia), ale wg. mnie w ostateczności, jeśli już nic innego nie działa.
Są limity przesyłania danych a cena nie zachęca - abonament nawet 400 zł za chyba 12 GB miesięcznie - nie wiem jak niektórzy, ale mi to starcza na góra tydzień.
Z racji odległości (35 000 km w jedną i 35 000 km w drugą stronę icon_smile.gif ) na pewno są opóźnienia (pingi rzędu 600-800 ms) więc odpadają gry online i rozmowy audio/video (np. przez Skype).

Na pewno nie ma w okolicy nic lepszego? Nawet CDMA od Orange (TP)?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich icon_smile.gif
Poszukuję informacji nt. Internetu Satelitarnego, chcielibyśmy skorzystać z tej usługi w naszych domu.
Z wszystkich opcji (a zapewniam, że jest ich niewiele) ta wydaje się najbardziej rozsądna.

Czy jest na forum, ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam




Zdecydowanie polecam internet radiowy Netii w technologii Wimax, pod warunkiem oczywiście, że w Waszej okolicy jest nadajnik. Ja próbowałem internet mobilny Orange i CDMA Orange - to jakaś pomyłka. Prędkośc do 500 kbp i nic poza tym no i limity pobierania.
W Netii mam 2 Mbp/s i żadne deszcze i śnieżyce nie są mi straszne. Razem z telefonem (50 min darmowych do wygadania ) płacę 100 zł.
A tak poza tym to TP ma internet satelitarny ale za "chorą" cenę

Naprawdę warto
pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam!

Jeśli z internetu korzystamy do przeglądania stron www, odbierania poczty i ogladania filmów to rozwiązanie satelitarne jest ja najbardziej w porządku. Inaczej wygląda to jeśli mówimy o grach online- aczkoliwek w przypadku Toowaya opóźnienie wynosi ok 250 ms więc nie jest najgorzej.

Usługa Tooway jest dobrym rozwiązaniem dla tych, dla których jakość jest najważniejsza- nadal jest wiele terenów gdzie internet mobilny traci sygnał bądź też nie ma infrastruktury naziemnej i operatorom nie opłaci się jej zakładać.

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami zapraszam do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Toowaypl/154...31239695?ref=ts


Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...