Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

nowicjusz amator i laik prosi o porade

Recommended Posts

zastanawiamy sie nad domkiem parterowym około 90 metrów, szukamy projektu gdzie bedzie salon i 3 pokoje i zamknieta kuchnia no i ogrzewanie raczej wegiel drzewo niż gaz moze ktoś sie natknął na ciekawy i tani projekt pozdrawiam forumowiczów
Cytat

zastanawiamy sie nad domkiem parterowym około 90 metrów, szukamy projektu gdzie bedzie salon i 3 pokoje i zamknieta kuchnia no i ogrzewanie raczej wegiel drzewo niż gaz moze ktoś sie natknął na ciekawy i tani projekt pozdrawiam forumowiczów

Salon + 3 pokoje + zamknięta kuchnia na 90m2 będą trudne do znalezienia - albo będą małe pomieszczenia albo niefunkcjonalny układ. Zobacz ten http://www.z500.pl/projekt/z61.html. Kuchnię można zamienić z pokojem i będzie zamykana a np sypialnia małżeńska może mieć wejście poprzez salon.

Cytat

Mój salon ma 30 m2, pokój 1 -12 m2, pokój 2 -15 m2 i pokój 3 -17 m2.
Do tego zamknięta kuchnia, duży wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze.
W kuchni jest też spiżarka.

ja tam w projekcie oprócz salonu widze dwa pokoje a nie trzy ...... 

Cytat

Salon + 3 pokoje + zamknięta kuchnia na 90m2 będą trudne do znalezienia - albo będą małe pomieszczenia albo niefunkcjonalny układ. Zobacz ten http://www.z500.pl/projekt/z61.html. Kuchnię można zamienić z pokojem i będzie zamykana a np sypialnia małżeńska może mieć wejście poprzez salon.

no mozna sie nad tym zastanowic  tylko troche mała by ta sypialnia była  z drzwi do łóżka odrazu icon_smile.gif

Cytat

no mozna sie nad tym zastanowic  tylko troche mała by ta sypialnia była  z drzwi do łóżka odrazu icon_smile.gif

leslawp nie oczekuj, że przy takim programie jaki opisałeś dom o powierzchni 90m2 będzie komfortowy.
Policz:
salon wielkości salonu w bloku - 24m2
3 pokoje po 12m2 - 36m2
niezależna kuchnia - 12m2
łazienka - 8m2
wiatrołap - 4m2
przedpokój - 6m2
Cytat

a kotłownia tzw pomieszczenie gospodarcze gdzie ? tam gdzie jest  i jak masz do niego wejscie przez salon ?

Kotłownię zamieniłem z pokojem ( garażem) i jest jako pierwsze pomieszczenie po lewej stronie.( mam odbicie lustrzane).
Jak znajdę rzut parteru po zmianie to wkleję !
  • 2 weeks later...
byłam w tym domku troszke powiększonym http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m400ba34e51481 do około 110-120 m2. Jest prosty i tani. I nie jest zły w środku, moi znajomi troszkę pozmieniali zyskując więcej przestrzeni. Ogrzewanie takiego małego domku to dla mnie tylko gaz jesli jest mozliwe- naprawde bedzie niedrogo.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, polecam HP, ale serie profesjonalna, to jest niebo a ziemia. Mam 2 elitebooki, 14 i 12 cali. Ten wiekszy chodzi teraz pod W10, przy okazji zmiany dysku na SSD 500 Gb (promocja w Komputroniku, za chyba 270 zl, o ile mnie pamiec nie myli). 3  lata temu przezyl upadek z wysokosci 1 m na podloge, serce mi zamarlo, ale nawet nie przestal dzialac. Dziennik TV lecial dalej. Teraz ma juz chyba 6 lat, i nadal smiga. Oczywiscie, sa rowniez wieksze przekatne . Kupowalam od osob, ktorym firma fundowala nowe maszyny, a te mogli zatrzymac sobie.
    • Witam. Na początek proszę pobrać i przeczytać artykuł ks. Arcybiskupa Bolesława Pylaka www.nieznanyswiat.pl/nieznany-świat/artykuły/225-niewiedza-jest-niebezpieczna Kiedyś śmiałem się z takich spraw. Jestem osobą wierzącą oddałem swoje życie w opiekę Maryi i Bogu. Uważam że jest to dar dany od Boga. Obecnie po odkryciu tego daru pomagam bliźniemu za darmo. Moja wiara się pogłębiła. Jest to moje hobby nie praca. Wykonalem kilkanaście doświadczeń i mogę stwierdzić iż cieki wodne są, określić można ich położenie, głębokość, szerokość, kierunek przepływu itd. Sprawdziłem ten dar w miejscach już istniejących studni i wszystko się potwierdza. Jeśli chodzi o cieki wodne w okresie wiosenno jesiennym gdzie są bardziej obfite opady. Cieki występują szersze bardziej obfite w wodę natomiast w suszę tę najpłytsze cieki potrafią zanikać. Dlatego warto przy nabijaniu palika pod studnię sprawdzić wszystkie cieki ich glebokosci, przepływy i wybrać ten który będzie najbardziej odpowiedni. Jeśli chodzi o odpromiennik cieków czy też lini geopatycznych można zastosować naturalną skure. Np nutria czy kożuch. Jest swego typu izolatorem, wystarczy rozłożyć pod materac, jeśli oczywiście nie mamy możliwości przestawić łóżka w inne miejsce. Polecam osobą, które mają problemy ze snem, nie mogą się wyspać. Przy każdorazowej pomocy ludziom i wykozystaniu danego mi daru przypominam iż modlitwa jest bardzo ważna. Natomiast podczas bezpośredniej pomocy drugiej osobie modlę się i proszę o pomoc Najświętszą Maryję. Za ten dar dziękuję Bogu i puki żyje będę pomagał. Kolejne moje doświadczenia pokazały iż np dotykając jakiś przedmiot też przekazujemy energię.  Przykład dotknę 10kostek granitowych ze 100 i radiestecie rużdźka zjedzie w dół na te 10 kostek.  Dla mnie to doświadczenie które wykonali jest nie wiarygodne bo tą rurę przestawiali ludzie, w momencie przestawiania rury dotykali przedmiotów dookoła niej jak i samej rury. Mam znajomego gdzie od 20 lat wierci studnie i nigdy za pośrednictwem tej metody się nie pomylił. Natomiast geofizycy owszem mylili się. Bo w geofizyce znajdują ruznice w strukturze gruntu a nie samą wodę.  Kolejne doświadczenie. Stoi przedemną osoba bez predyspozycji radiestezyjnych wyciągam ręce w jej kierunku i za pośrednictwem mojego daru i energi, doświadcza na własnej skórze jak to działa.  Pozdrawiam Marcin
    • Pomyliło Ci się - rozmiar Demo, rozmiar !!!! Oczywiście, że rozmiar - wszystkich parametrów łącznie z przekątną ekranu - ślepa się robię jeszcze bardziej na starość Poniżej 15,6 w ogóle nie rozważam
    • tak, dlatego nigdy nie kupię już nic nowego bez SSD To u mnie podstawowe kryterium...zresztą w stacjonarce w pracy - kupiłem za swoje SSD i kazałem przeinstalować system na to, i komputer wreszcie pracuje tak jak powinien
    • Dzięki Adrian ... właśnie miałam pisać do Ciebie na priv, ubiegłeś mnie Właśnie takie parametry mnie interesują     Zawsze bałam się kupować używany sprzęt, każdy kolejny lapek był nowy. Najczęściej przywoziłam sobie z Londka, bo cenowo fajniej wyglądało za lepsze parametry . Niestety lecieć nie mogłam ... świnki kwarantannę zarządzili. Przyszło zaopatrywać się tu. Skoro polecacie takie rozwiązanie, skorzystam. Pozaglądam zaraz na strony i popatrzę  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...