Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

nowicjusz amator i laik prosi o porade

Recommended Posts

zastanawiamy sie nad domkiem parterowym około 90 metrów, szukamy projektu gdzie bedzie salon i 3 pokoje i zamknieta kuchnia no i ogrzewanie raczej wegiel drzewo niż gaz moze ktoś sie natknął na ciekawy i tani projekt pozdrawiam forumowiczów
Cytat

zastanawiamy sie nad domkiem parterowym około 90 metrów, szukamy projektu gdzie bedzie salon i 3 pokoje i zamknieta kuchnia no i ogrzewanie raczej wegiel drzewo niż gaz moze ktoś sie natknął na ciekawy i tani projekt pozdrawiam forumowiczów

Salon + 3 pokoje + zamknięta kuchnia na 90m2 będą trudne do znalezienia - albo będą małe pomieszczenia albo niefunkcjonalny układ. Zobacz ten http://www.z500.pl/projekt/z61.html. Kuchnię można zamienić z pokojem i będzie zamykana a np sypialnia małżeńska może mieć wejście poprzez salon.

Cytat

Mój salon ma 30 m2, pokój 1 -12 m2, pokój 2 -15 m2 i pokój 3 -17 m2.
Do tego zamknięta kuchnia, duży wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze.
W kuchni jest też spiżarka.

ja tam w projekcie oprócz salonu widze dwa pokoje a nie trzy ...... 

Cytat

Salon + 3 pokoje + zamknięta kuchnia na 90m2 będą trudne do znalezienia - albo będą małe pomieszczenia albo niefunkcjonalny układ. Zobacz ten http://www.z500.pl/projekt/z61.html. Kuchnię można zamienić z pokojem i będzie zamykana a np sypialnia małżeńska może mieć wejście poprzez salon.

no mozna sie nad tym zastanowic  tylko troche mała by ta sypialnia była  z drzwi do łóżka odrazu icon_smile.gif

Cytat

no mozna sie nad tym zastanowic  tylko troche mała by ta sypialnia była  z drzwi do łóżka odrazu icon_smile.gif

leslawp nie oczekuj, że przy takim programie jaki opisałeś dom o powierzchni 90m2 będzie komfortowy.
Policz:
salon wielkości salonu w bloku - 24m2
3 pokoje po 12m2 - 36m2
niezależna kuchnia - 12m2
łazienka - 8m2
wiatrołap - 4m2
przedpokój - 6m2
Cytat

a kotłownia tzw pomieszczenie gospodarcze gdzie ? tam gdzie jest  i jak masz do niego wejscie przez salon ?

Kotłownię zamieniłem z pokojem ( garażem) i jest jako pierwsze pomieszczenie po lewej stronie.( mam odbicie lustrzane).
Jak znajdę rzut parteru po zmianie to wkleję !
  • 2 tygodnie później...
byłam w tym domku troszke powiększonym http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m400ba34e51481 do około 110-120 m2. Jest prosty i tani. I nie jest zły w środku, moi znajomi troszkę pozmieniali zyskując więcej przestrzeni. Ogrzewanie takiego małego domku to dla mnie tylko gaz jesli jest mozliwe- naprawde bedzie niedrogo.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeśli dasz wentylator, to ra rura nie musi być długa... Ale musisz liczyć się z faktem, że, mimo ocieplenia tej rury, skraplać się będzie w niej  para wodna i wracać przez otwór z wentylatorem (chociaż będzie on pracował) do łazienki. Również na tym grzybku zbierać się będą skropliny i będą spływały po rurze i ścianie... Trzeba na wyjściu ze ściany na zewnątrz budynku pomyśleć o trójniku, "łapaczu kropli" i odprowadzeniu wody na ziemię...
    • Odbiegając minimalnie od tematu. Powiedzcie mi Panowie. Podłogówka w kabinie prysznicowej, to dobre rozwiązanie? Zastanawiam się po co - skoro tam jest zawsze ciepło pod nogami od gorącej wody lecącej ze słuchawki. Warto sobie komplikować na przyszłość?
    • Jeśli mówisz o tej poziomej spoinie, trzeba tam podbarwić najlepiej silikonem. Zniwelujesz te widoczne dysproporcje w kolorze.
    • Na drugiej fotce widać, że wyrysowana jest na ścianie pozioma linia - pewnie przez wylewających posadzkę - jej położenie spowodowało, że pisząc:   tą 0,01 część procenta zostawiłem właśnie na tą nadzieję...
    • Witam serdecznie forumowiczów :) Mam problem z wentylacją w toalecie. Jest ona wyprowadzona przez ścianę na zewnątrz (nie ma możliwości górą przez dach). W tej chwili mam po prostu zainstalowaną kratkę z dwóch stron i jak się możecie domyślać to po prostu nie działa. Przy kąpieli praktycznie nie ma możliwości wyprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Chciałem zainstalować instalację mechaniczną (wiatraczek) w momencie zapalania oświetlenia plus izolowaną rurę z kolanem 90 st. na zewnątrz zakończoną grzybkiem. Pytanie jak długa ma być ta rura i czy będzie to działało ? W załączniku podaje rysunek jak to mniej więcej wygląda aktualnie i jak chciałem to zrobić.  Nie powiem, że nie ma za bardzo budżetu na coś drogiego, czy zamiast izolowanego ocynku można użyć izolowanej spirali aluminiowej ?  Z góry wielkie dzięki za pomoc :) 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...