Skocz do zawartości

Dom dobrze przemyślany


Recommended Posts

W większości domów ludzie obudowują wannę nie zostawiając sobie miejsca na palce u nóg, dopiero w tym artykule widzę, że właściciele nie obudowali wanny do końca :) brawo! to niby nic takiego ale jednak w użytkowaniu taka przestrzeń na palce się bardzo przydaje ;).
Link do komentarza
Rzeczywiście całkiem nieźle pomyślany. Parę ciekawych wniosków można wysnuć.

Inwestor - szef działu marketingu w spółce Vaillant ogrzewa dom kotłem kondensacyjnym gazowym z zasobnikiem 150l. Człowiek działający w branży instalacyjnej nie decyduje się na pompę, rekuperator, wentylację mechaniczną - niby tego żałuje ze względów proekologicznych ale nie zdecydował się i już. Zato ściany 3W z silki i układ zależny od stron świata.

Fajny fragment o tym, jak to "budujemy dla siebie":
Cytat

(...) czasami, szczególnie pod koniec trwania inwestycji, nie mamy już wystarczającej ilości pieniędzy na część prac wykończeniowych... szczególnie tych związanych z wystrojem wnętrz.
Proponuję wówczas zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na te elementy, które najbardziej rzucają się w oczy. Nie warto inwestować na przykład w baterię łazienkową, bo nikt poza nami nie zwróci na nią uwagi! Kiedyś, kiedy sytuacja finansowa na to pozwoli, będzie można ją wymienić na taką o jakiej marzyliśmy. Z tą baterią łazienkową to wcale nie żart!
Przeczytałem o tym kiedyś i zrobiłem eksperyment. Rzeczywiście żaden z gości nie potrafił sobie przypomnieć, jak wyglądają detale łazienki. Natomiast nasi znajomi z całą pewnością zwrócą uwagę na żyrandol w salonie lub kanapę i na tych elementach radziłbym skupić wysiłki finansowe.



Udało mi się znaleźć rzut domku. Podoba mi się i funkcja i elewacje, ale żeby nie było zbyt pięknie to w tekście jest jedno z moich ulubionych stwierdzeń:
Cytat

Ocieplona nie jest zatem połać dachu, tylko strop żelbetonowy nad parterem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Jak ma w zasięgu gaz z rury, to po co ma instalować pompę ciepła ?

Ja będę budował dla siebie i dla mnie (rodzina) , ważne jest to co podoba się mnie (mojej rodzinie ze mną mieszkającej), a nie moim znajomym, czy zupełnie obcym.
To my, mieszkańcy tego domu mamy się w nim czuć „u siebie” i to dla nas ma być, funkcjonalny i estetyczny – zgodnie z naszymi gustami.

Pod "publiczkę" to buduje się pensjonaty i hotele.
Link do komentarza
Cytat

Ja będę budował dla siebie i dla mnie (rodzina) , ważne jest to co podoba się mnie (mojej rodzinie ze mną mieszkającej), a nie moim znajomym, czy zupełnie obcym.
To my, mieszkańcy tego domu mamy się w nim czuć ?u siebie? i to dla nas ma być, funkcjonalny i estetyczny ? zgodnie z naszymi gustami.

Pod "publiczkę" to buduje się pensjonaty i hotele.


BRAWO i jeszcze raz BRAWO !!!!
Link do komentarza
Cytat

bajbaga każdy tak twierdzi a potem mimo woli pojawiają się takie stwierdzenia jak w przytoczonym tekście. Niby nie interesuje nas co kto myśli o naszym guście ale jednak zwracamy na to uwagę icon_smile.gif


Nie każdy, mi to naprawdę wisi, podoba się to ok, nie podoba się to też ok, nie chcesz nie przychodź.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...