Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE W KAMIENICY - PARTER


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do remontu mieszkania w starej kamienicy (ponad 100 lat).
Mam pytanie czy jest szansa na zainstalowanie ogrzewania podłogowego na całej powierzchni mieszkania (PIEC GAZOWY KONDENSACYJNY JEDNOFUNKCYJNY, BĄDŹ DWUFUNKCYJNY)?

Mieszkanie:

- 80m2 na parterze, (pod przyszłym salonem jest bezpośrednio piwnica 30m2 do ewentualnej adaptacji na cele mieszkalne bądź kotłownie, piwnica wysoka z oknami, powyżej gruntu-w praktyce z tej strony kamienicy jest to parter, jeszcze nie sprawdziłem czy istnieje izolacja pozioma ścian),
- w piwnicy istnieje możliwość ocieplenia sufitu,
- parter w całości podpiwniczony,
- strop ceglany na dwuteownikach stalowych plus ciężkie wypełnienie ( gruz, jakieś mieszaniny gliny itp.), na tym legary 10x10 i podłoga z desek (całość stropu ok 30 cm),
- wysokość pomieszczeń z obecną podłogą to 3,10m ( przewidziana wełna na sufit 10cm),
- ocieplenie zewnętrzne brak ( w przyszłym roku przewidziana jest termomodernizacja zewnętrzna kamienicy),
- ściany ceglane 0,50m grubości,
- okna i drzwi w mieszkaniu będę wymieniał no nowe.

Czy jak :

- usunę ciężkie wypełnienie,
- w jego miejsce dam folie / keramzyt do zlicowania z górną krawędzią dwuteownika (ok7cm) /siatka do zastosowań podłogowych / szlichta betonu 5 cm,

to na tak przygotowana podłogę będe mógł kłaść system ogrzewania podłogowego?. Wiąż się to przecież z położeniem warstwy styropianu o odpowiedniej grubości, systemu rurek i wylewki uzależnionej od średnicy rurek (którą będzie dodatkowo obciążać strop).

Czy jednak poprzestać na odciążeniu stropu i zainstalować tradycyjne ogrzewanie (mając na uwadze że to parter)?.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cokolwiek byś nie wybrał, wydaje mi się że nie będzie to tanie ogrzewanie icon_smile.gif Sama instalacja w dodatku do starej kamienicy, która tworzy pewne ryzyko budowlane, pochłonie spore pieniądze. Skonsultuj się może z jakimś wykonawcą, czy warto w ogóle się to bawić. Ale to jest moje zdanie, ja jestem trochę tchórz icon_razz.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...