Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam od dawna chcemy sie wybudować i zaczelismy cos w tym celu robic kupilismy projekt opłacilismy geodetę .mamy tam gospodarstwo ale mieszkaja jeszcze tescie i dla nas niema mniejsca mamy dwujkę dzieci,decyzja pozwolenia na budowe przyszła odmowna to był szok!Mieszkamy koło wojskowego lotniska Powidz w strefie A i jest zakaz budowy co mamy teraz zrobić czy warto sie odwoływać i walczyć o to prosze o pomoc
Link do komentarza
Moim zdaniem, odmowa była podyktowana rzeczywistymi problemami jakie mogłyby dla Pani wyniknąć z tej lokalizacji. Prawo (zdarza się) jest konstruowane tak, by działać na korzyść ludzi.

Doskonałym przykładem jest (powinno być) nie wydawanie pozwoleń na budowę w miejscach zagrożonych powodziami. Załóżmy, że udało się urzędnika przekupić i dom wybudować a potem same problemy i ogromna kasa wywalona na ratowanie domów, które nie powinny tam być.
Link do komentarza
Cytat

To skoro wojsko niedaje mi pozwolenia powinno mi zapewnić jakieś mieszkanie? bo niestać nas na kupno mieszkania i niemamy się gdzie podziać .Niema z tego jakiegoś wyjsćia?


Można było wywalczyć odszkodowanie - ale to wtedy kiedy gmina uchwalała plan z zakazem zabudowy.
Teraz to już pewnie za późno. Zapytać w gminie nie zaszkodzi.
Link do komentarza
Bardzo często bywa i tak, że w przypadkach ustanawiania strefy „ochronnej” (różnej) właścicielom wypłacano „odszkodowania”, lub proponowane inne „rekompensaty”.
Dzisiaj o tym się nie pamięta.
Zapewne ta strefa ustanowiona była „wieki temu” – wszak to największe lotnisko wojskowe w Polsce.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo często bywa i tak, że w przypadkach ustanawiania strefy „ochronnej” (różnej) właścicielom wypłacano „odszkodowania”, lub proponowane inne „rekompensaty”.
Dzisiaj o tym się nie pamięta.
Zapewne ta strefa ustanowiona była „wieki temu” – wszak to największe lotnisko wojskowe w Polsce.


wiadomo mi ze jakieś 5lat temu sąsiad się wybudował a od około 2-3lat to zaosztrzyli i powstała ta mapka wojskowa ze strefą zakazu
Link do komentarza
Cytat

Można było wywalczyć odszkodowanie - ale to wtedy kiedy gmina uchwalała plan z zakazem zabudowy.
Teraz to już pewnie za późno. Zapytać w gminie nie zaszkodzi.


napewno zapytam w gminie ale oni są cwani szybko zbywają człowieka wiedząc ze sie człowiek na prawie niezna.Gdzie powinnam się udać o taką porade do radcy prawnego?czy on zna się na tego typu sprawach
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
w gminie mi mówili ze nawet jak ktoś chce postawić budynek gospodarczy to ma problem z pozwoleniem.Tylko stare budynki mozna remontować.ale ta chałupka w kturej od dawna mieszkają teście i my jest przedwojenna i napewno długo niewytrzyma planowalismy wybudować coś nowego.wkońcu młody rolnik chce sie rozwijać ale w tym przypadku to raczej ani rusz.sami powiedzcie!!! Edytowano przez ROKSANKA (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

w gminie mi mówili ze nawet jak ktoś chce postawić budynek gospodarczy to ma problem z pozwoleniem.Tylko stare budynki mozna remontować.ale ta chałupka w kturej od dawna mieszkają teście i my jest przedwojenna i napewno długo niewytrzyma planowalismy wybudować coś nowego.wkońcu młody rolnik chce sie rozwijać ale w tym przypadku to raczej ani rusz.sami powiedzcie!!!



Myślę że to jest do zrobienia. Tylko trzeba na jakiś czas zapewnić zastępcze lokum. Bierzesz pozwolenie na remont i w zaszadzie to fundament tylko zostawiasz (a może i na jakąś przebudowę pozwolą to coś dobudujesz).

Widziałem obrazki gdzie stara chałupa była obudowana, a następnie w środku zupełnie rozebrana. Powstał w zasadzie nowy budynek (ale oficjalnie remont starego był)

icon_smile.gif

PS. Jeśli to niezgodne z prawem to przepraszam i proszę o usunięcie postu (ja tam do łamania prawa nie zachęcam).
Link do komentarza
Cytat

Myślę że to jest do zrobienia. Tylko trzeba na jakiś czas zapewnić zastępcze lokum. Bierzesz pozwolenie na remont i w zaszadzie to fundament tylko zostawiasz (a może i na jakąś przebudowę pozwolą to coś dobudujesz).

Widziałem obrazki gdzie stara chałupa była obudowana, a następnie w środku zupełnie rozebrana. Powstał w zasadzie nowy budynek (ale oficjalnie remont starego był)

icon_smile.gif

PS. Jeśli to niezgodne z prawem to przepraszam i proszę o usunięcie postu (ja tam do łamania prawa nie zachęcam).


Ja też nie, ale potwierdzam, tak ludzie robią. Ja również kilka razy zetknąłem się z w/w praktyką remontową icon_smile.gif
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Ja też nie, ale potwierdzam, tak ludzie robią. Ja również kilka razy zetknąłem się z w/w praktyką remontową icon_smile.gif


tak też coś na ten temat słyszałam ale ta chatka jest bardzo mała jezeli zrobilibyśmy taką przebudowe to będziemy mieć zaledwie 2małe pokoiki no i dorzywotnie zycie z tesciami a tego niechcemy ani ja ani mąż a o przybudówce można zapomnieć bo kilka metrów od budynku jest studnia.kupilismy juz swój projekt śliczna chata aż mnie w dołku ściska ze człowiek na własnej ziemi niemoże sie wybudować Edytowano przez ROKSANKA (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

kupilismy juz swój projekt śliczna chata aż mnie w dołku ściska ze człowiek na własnej ziemi niemoże sie wybudować




Co jakiś czas pojawiają się tego rodzaju stwierdzenia, ale dotyczące różnych innych okoliczności, np. ewentualność podtopienia (tereny zalewowe).

Niektórym się udało wybudować na takim terenie. Co sądzą teraz?
Link do komentarza
Cytat

Co jakiś czas pojawiają się tego rodzaju stwierdzenia, ale dotyczące różnych innych okoliczności, np. ewentualność podtopienia (tereny zalewowe).

Niektórym się udało wybudować na takim terenie. Co sądzą teraz?


tak to jest prawda ale ta budowa jest jedynym wyjsciem,Wykupienie działki gdzie indziej nie mniałoby sensu musielibysmy dojerzdzać do gospodarstwa co łączy sie z utrudnieniem
Link do komentarza
prosze piszcie co wam wiadomo na ten temat.lub spytajcie kogoś znajomego co jest obeznany w tych sprawach dziękuje za posty!!!Za kilka dni chcemy isc do radcy prawnego czegoś się dowiedzieć trudno jak będzie szansa będe starać sie o rekompensate zabardzo mi zależy na tej budowie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...