Skocz do zawartości

Zbiornik na deszczowkę


bobu62

Recommended Posts

Ja co prawda nie mam ale mocno rozważałem i analizowałem temat.
Generalnie, jeśli zakładać nowy zbiornik w tym celu - nie opłaca się.
Wtedy, kiedy potrzebujemy wodę do podlewania ogrodu deszcze nie pada. Jak pada to nam wody nie potrzeba.
Wniosek jest taki, że aby to wszystko miało sens to pojemności zbiorników powinny się zaczynać od około 10m3.
Przy takim dużym zbiorniku koszt jest spory i inwestycja staje się nie opłacalna.
Zdecydowanie natomiast to ma sens jeśli mamy w tym celu użyć stary zbiornik po szambie.
Link do komentarza
Ja kupiłem taki zbiornik i planowałem zbierać deszczówkę ale niestety mam za podmokły teren i nie mam możliwości wkopania zbiornika. Aktualnie stoi do sprzedania. A jak mi się odwidzi to poczekam do lata i go wkopie jak teren się osuszy. Jak by ktoś chciał kupić to zapraszam. Link w podpisie
Link do komentarza
Cytat

Ja kupiłem taki zbiornik i planowałem zbierać deszczówkę ale niestety mam za podmokły teren i nie mam możliwości wkopania zbiornika. Aktualnie stoi do sprzedania. A jak mi się odwidzi to poczekam do lata i go wkopie jak teren się osuszy. Jak by ktoś chciał kupić to zapraszam. Link w podpisie



Jak teren masz naprawdę podmokły, to uważaj, żeby przy pustym zbiorniku nie było tendencji do wysadzania go w górę. Zwłaszcza, jeżeli sam zbiornik jest lekki. Przy betonowym to raczej mało prawdopodobne.
Link do komentarza
Cytat

Jak teren masz naprawdę podmokły, to uważaj, żeby przy pustym zbiorniku nie było tendencji do wysadzania go w górę. Zwłaszcza, jeżeli sam zbiornik jest lekki. Przy betonowym to raczej mało prawdopodobne.



No własnie nad tym się zastanawiałem - jak zakotwić ten zbiornik pod ziemią aby pusty nie wystrzelił do góry gdy wody podskórne podejdą??
Link do komentarza
Cytat

No własnie nad tym się zastanawiałem - jak zakotwić ten zbiornik pod ziemią aby pusty nie wystrzelił do góry gdy wody podskórne podejdą??



Pustego nie możesz zakopać. Podczas zakopywania musisz wypełnić zbiornik przynajmniej do połowy. Z tym zbiornikiem co kupiłem jest od razu instrukcja jak go zamontować i wszystkie wskazówki. ZObaczymy jak nikt się nim nie zainteresuje to Latem go wkopie.

Link do komentarza
Cytat

Dla deszczówki? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Wsparcie podłogowego bym na nim zrobił!
Jak już jest?...

Adam M.




Zbiornik jest z przeznaczeniem na szambo i deszczówkę. Instrukcje są dwie.
Jedna z możliwością zakopania i wylania płyty betonowej nad beczką a druga jest zamocowania betonowych bloków i spięcia pasami beczki.
Link do komentarza
Cytat

Pustego nie możesz zakopać. Podczas zakopywania musisz wypełnić zbiornik przynajmniej do połowy. Z tym zbiornikiem co kupiłem jest od razu instrukcja jak go zamontować i wszystkie wskazówki. ZObaczymy jak nikt się nim nie zainteresuje to Latem go wkopie.


Wiem że pustego nie zakopię ale jak po zakopaniu się oprózni to siłę wyporu łatwo obliczyć i co zrobić aby spod ziemi nie wystrzelił??
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...