Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
vicky

filiżanka czy kubek?

125 postów w tym temacie
Filiżanka, ale najlepiej jak największa, taka, która przypomina raczej miskę na zupę icon_smile.gif) I koniecznie nie w komplecie

A ja uwielbiam kolorowe, ciekawe, duże kubki :P najlepiej wszystkie inne. Mój mężczyzna się na mnie denerwuje, bo zawsze rozdaje każdemu inne kubki. Nie robię tego z braku kultury - wiem, że powinno się dawać takie same filiżanki. Jednak każdy kubek pasuje do moich gości i lubię je personalizować :P

Mnie tak często nudzą naczynia, w których piję, iż jakieś dwa lata temu zdecydowałam się sama robić sobie kubki. Polecam. Po pierwsze odpręża, po drugie można zaprojektować sobie coś fajnego, czego nie można kupić w sklepach.

Ja wciąż najczęściej z dużego kubka, jednak ze względu na to, że herbatę pijam długo, to zaczęłam ją zaparzać w imbryku i wtedy idealnie sprawdza się filiżanka, w której zawsze mam ciepłą herbatę, która nie zdąży całkowicie się ochłodzić przed wypiciem. icon_smile.gif

Kubek, czasem nawet taki metalowy, turystyczny ;)
W filiżankach to pijam tylko kawę w knajpkach - są dla mnie za małe i niewygodne po prostu.

Oczywiście, że kubeczek;) W taki ludowy wzór - zastąpił taki w kwiaty, który całkiem niedawno dokończył swego żywota:D

Cytat

Jak najbardziej filiżanka pełna herbaty, najlepiej w takim zestawie:

icon_biggrin.gif

Eini, piękna porcelana, ale na codzień jednak bałabym się jej używać.

Filiżanki dla gości icon_smile.gif Zestawy porcelanowe są całkiem fajne, aczkolwiek nie przepadam za takimi klimatami, wolę coś nowszego, a bardziej praktycznego, raczej styl ikeowo-jyskowy niż klasyczny icon_biggrin.gif
A dla siebie ulubiony kubek icon_smile.gif

Ja całe życie, jak mieszkałam z rodzicami i babcią, która jest estetką, piłam kawę z pięknych porcelanowych filiżanek. Potem jak zamieszkałam u siebie, to kupiłam najtańsze kubki z Ikei i z nich piłam, bo niestety bardzo dużo wyniosło mnie wykończenie domu, więc już musiałam oszczędzać na takich wydatkach. Dopiero parę dni temu sprezentowałam sobie zestaw 6 flizanek i spodeczków porcelanowych :) O dziwi, nie dałam dużo, bo 120 zł, a produkty są bardzo znanej firmy. Znalazłam hurtownię porcelany, która sprzedaje przez neta również osobom indywidualnym :)https://hurtowniaporcelany.pl/

Ja zdecydowanie wolę kubki, choć nie da się ukryć, że porcelanowe przedmioty wyglądają naprawdę nieźle. :)

U mnie jedno i drugie. W filiżance piję kawę, a w kubku - herbatę i zioła.

Jak dla mnie to definitywnie kubek, ale to pewnie dlatego że filiżanki są dla mnie po prostu za małe :D jak piję kawkę to potrzebuję mieć jej sporo, więc tylko kubek. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować