Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
vicky

filiżanka czy kubek?

Recommended Posts

Cytat

Piękne...

Są jeszcze w kolorze zielonym i pomarańczowym icon_smile.gif Nie są za tanie i sprzedawane po dwie sztuki ale i tak się opłacało icon_smile.gif

Cytat

A jaka to jest boska filiżanka?icon_smile.gificon_smile.gif
Ja się w końcu przestawiłam i kupiłam sobie zestaw filiżanek - bardzo oryginalnych, zawsze poprawiają mi nastrój i są tylko używane do kawy icon_biggrin.gif:
1267095084_GZ-2240-01-65.jpg

Po prostu moja ulubiona -kiedyś maiłam sześć takich ulubionych, teraz została sie tylko jedna - tym bardziej ja lubię icon_mrgreen.gif

ja tam kawę w filiżance wolę, najlepiej w kształcie jak te boskie wyżej, piękne są..
a herbatka znowu w dużym kubku, ale też w takim trochę podciętym na dole, idealny kształt:
kubek.jpg
nie znoszę takich prostych niebieski-magiczny-kubek_259.jpg i niebieskich

jeśli o mnie chodzi to kawa tylko w filiżance. Oczywiście czarna mielona bez mleka icon_smile.gif

Nie ruszyłabym!
Jakby mi ktoś w takim cokolwiek podał, to sądzę, że nasza znajomośc by sie mocno rozluźniła.

W domu mam takie np. I pijemy z nich wszystko na zmianę, niestety dlatego, że przez lata nie ostał się żaden komplet w całości
5710-10_2.jpg kubek-310ml-z-roza-szklany-prezent-dla-babci-hit.640x480.jpg

Takie też lubię
1477924.jpgBrak obrazka

Ja mam je od kilku ładnych lat, ale dzieci jak na dwór powynosiły i Duży na budowę, to zawsze któraś wróciła w częściach icon_wink.gif Ze wszystkich kupowanych po 6szt. mam max 5 icon_rolleyes.gif

Cytat

a ja mam kubki "budujemy dom" i z mich pije się najlepiej icon_biggrin.gif

Ja też mam kubek "BD" na razie jeden,ale zamówiłem dwa i czekam na dostawę. Pije jak pije, ale za to jak smakuje z takiego kubeczka z napisem "BD" icon_biggrin.gif

ale jak jadę do Wisły, to idę do lokalu w którym cappucino podają w takich byczych filiżankach i tam mi smakuje najlepiej icon_biggrin.gif...a dlaczego?? Bo jest bycza a cena taka jak malusia icon_biggrin.gif

Ja też jestem zwolennikiem naczyń o dużych gabarytach. W pracy śmieją się że herbatę pije z wiadra, mój kubek ma 0,5l pojemności. icon_smile.gif

Cytat

ale brzydki....ciekawe czy są talerzyki i z czymś innym, w środku....feeee

Skoro jest towar... to widocznie sa amatorzy. I nie narzekają. icon_biggrin.gif

Ja wolę kubek na poranną kawę, ale po południową to już tylko z filiżanki icon_smile.gif

Dokładam do kolekcji qubkowej icon_smile.gif
gorący kubek ... Brak obrazka

i coś już z innej beczki
oryginalne_kubki.jpg
4.jpg
p1624_big.jpg
kubek.jpg

Ale odlot! Ten kubek z googlem mistrzostwo świata icon_smile.gif ! Można prosić o jakiegoś linka, muszę coś takiego kupić!

Ja piję tylko herbatę i tylko w dużym kubku. kawy nie tykam, bo mam po niej kołatania serca, no ewentualnie czasem capuccino

Cytat

Ja piję tylko herbatę i tylko w dużym kubku. kawy nie tykam, bo mam po niej kołatania serca, no ewentualnie czasem capuccino

Kawa w kubku a herbata w filiżance!

Herbatę piję w szklance, kubku. A kawę w kubku lub filiżance. Oczywiście dużo zależy od sytułacji w której jestem i z kim pije. W bardziej uroczystych chwilach np. kawa zawsze w filiżankach.

Całą młodzieńczą młodość spędzaną w bursach piłem herbatę ze słoika, bo szklanek nie było skąd brać.
Kawy zresztą też nie było skąd wziąć - więc nie było dylematu.
Jedyny mankament - troszkę mi się wargi nagwintowały, ale jakoś daje się z tym żyć icon_smile.gif

Nie pijam kawy, więc tylko i wyłącznie kubek! Najlepiej jakiś wielki, chociaż ostatnio poluję na te :
hct_art.kubki_6601__6610_steelfunction-16723-1319459567.jpg
Są piękne wg. mnie icon_smile.gif

Cytat

Nie pijam kawy, więc tylko i wyłącznie kubek! Najlepiej jakiś wielki, chociaż ostatnio poluję na te :
hct_art.kubki_6601__6610_steelfunction-16723-1319459567.jpg
Są piękne wg. mnie icon_smile.gif

Czy mi się wydaje czy są bez uchwytów, ale za to z pogrubionymi (termoizolacyjnymi mam nadzieję) brzegami. Jesli tak to super sprawa, nudzą mnie już kubki z uchem icon_smile.gif

W kameralnym gronie preferuję kubek - do herbaty duży (0.5l), do kawy mały (mamy takie ~0,15l).
"Przy gościach" głupio pić z dużego kubła, więc gdy nie mogę zaproponować takiego innym pije w tym samym co oni.

Witam. Podłączę sie, u nas kawę pijemy zazwyczaj z kubków różnej maści i wielkości, ale są sytuajcje że pijemy także z filizanki np. gdy mamy gości.

Jak dla mnie dużo zależy od 'okazji; jak robię kawę, żeby siedzieć przed komputerem i pracować - to zdecydowanie kubek... ale jak mam chwilę wolną, oglądam film lub uskuteczniam ploty to z filiżanki jakoś bardziej smakuje;)

Dla mnie priorytetem jest wielkość kubka. Im większy tym lepiej - więcej herbaty się zmieści. ;)

Ja muszę mieć kubek, nie uznaję filiżanek, po pierwsze są droższe niż kubki, a po drugie picia to się w nich za wiele nie zmieści, więc się nie da normalnie ochłodzić nawet zimną herbatą.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• O czym ty teraz piszesz? O projekcie indywidualnym czy gotowym/katalogowym? Nic sie nie zmieni jak podniesie się ściankę kolankową w taki  wymiarze o jakim pisałem czyli 20-25 cm (jeden bloczek) aby zachować proporcje o których piszesz wystarczy wydłużyć krokwie aby dół dachu był na tej wysokości co jest obecnie. Z góry zakładasz coś czego nie wiesz. A może te 140 cm to wysokość ślepej ścianki kolankowej albo od ścianki kolankowej jest jakiś schowek na całej długości ściany. Wiesz co zenek, nie umiesz czytać projektów więc nie wypowiadaj sie w tych kwestiach. Jak byk jest biurko z komputerem przy oknie fasadowym czyli przy lukarnie i tam jest 220 cm wysokości, a tak w ogóle to że ktoś namalował biurko z komputerem nie oznacza że tam na mus musi stać biurko z komputerem i monitorem.
    • No trochę się martwię, bo nie wygrzane, nie mam jeszcze pieca. A w niektórych pokojach już są płytki. Wykonawca wylewki i ogrzewania ten sam i twierdzi, że wygrzewać będzie ostrożnie i nic nie popęka. Ale z betonu zrezygnowałem. Będzie zwykły gres.
    • Cały projekt jest nowy. Jak architekt go minimalnie zmieni - będzie miał alternatywę typówki.  Jak zmienisz kąt - to linia skosu od okapu w górę będzie bardziej stroma i punkt podparcia na ściance kolankowej pójdzie w górę. W efekcie nie zmieni się proporcja elewacji parteru.  A te elewacje są -  moim zdaniem -  b. ładne i największą wartością  tego projektu. Oczywiście zmieni się proporcja dachu - będzie wyższy - ale może nie zepsuje elewacji, a może nawet polepszy wygląd.   Jeśli podniesiesz ściankę kolankową - to dach pójdzie w górę - proporcje parteru (elewaci) się zmienią. Czy na gorsze - nie wiem - ale myślę że tak, bo już teraz okap jest dość wysoko nad oknami. Ok - wannę mogę dopuścić z tymi półkami od ściany. Ale łóżka odsunięte od ściany 20, 30 cm, 40 cm - to jakieś dziwactwo. Jak tam sprzątać? Widzę jeden plus - więcej powietrza.   Natomiast biurko przy ścianie ze skosem na wys. 1m , to wtopa.  Laptop sę zmieści , ale normalny monitor już nie. Ale można oczywiście  odsunąc od ściany. Tylko co - monitor?,biurko?  15' monitor to rozmiar słusznie miniony. Ja lubię mieć duży monitor, i trochę dalej od oczu. Znowu rzecz gustu.   Biurko z monitorem na tle okna - bardzo zdrowe  dla oczu. Jak już się zmęczysz monitorem, zawsze możesz popatrzeć w południowe słońce (to chyba płd. elewacja). No i monitor się dogrzeje. Ergonomia tutaj kwitnie.   Sorry za sarkazm.   Tylko o czym tu rozmawiamy - o domku. Własnym. Zbudowanym przez nas. Czyli dostosowanym do nas (w ramach rozsądku oczywiście) - a nie zmuszającym nas do dostosowania się do jego minusów.
    • I klimatyzacja już zainstalowana. Konsultowałem się na forum i wyszło, że lepszego rozwiązania nie ma. Ciekawy model z WIFI.

• Hy, jakich walorów ? chyba pracy na pełnej mocy.
  • Popularne tematy