Skocz do zawartości

okna w odległości mniejszej niż 4m od lini działki


w.lropce

Recommended Posts

witam, jestem nowy na tym forum, a ściślej zmusiła mnie potrzeba. Mianowicie kupiłem dom w trakcie budowy. Dom jest 2-poziomowy. Z jednej strony graniczy on równolegle z granicą działki w odległości 3,4m. Na parterze tej ściany zamiast okien są wstawione pustaki szklane. I tu nie ma problemu, bo to część garażowa. Jednak na piętrze jest okno łazienkowe i kuchenne. Kupując dom, juz wstawione było w tych pomieszczeniach zwykłe okna, jednak dowiedziałem się że podobno z racji odległości od granicy działki, nie mogę mieć w kuchni, ani w łazience okien a jedynie takie pustaki szklane. Ale w łazience i w kuchni nie mieć możliwości otwierania i wietrzenia pomieszczenia, to masakra. Czy istnieje możliwość aby jednak mieć w tych pomieszczeniach tradycyjne okna a nie pustaki? Nadmieniam że na sąsiedniej działce w tej chwili nie ma nic, plan zagospodarowania tej działki to budynek mieszkalno-komercyjny z nieuciążliwą działoalnością, a sama działka jest na sprzedaż. Zaznaczam również że nie chce dokupić tej działki, bo mnie teraz to już na to nie stać, jedynie chce jekoć załatwić te okna. Bedę wdzięczny za radę
Link do komentarza
Cytat

na piętrze jest okno łazienkowe i kuchenne. Kupując dom, juz wstawione było w tych pomieszczeniach zwykłe okna,


Cytat

Czy istnieje możliwość aby jednak mieć w tych pomieszczeniach tradycyjne okna a nie pustaki?


Nie rozumiem w czym tkwi problem... chcę okna i je mam, więc o co chodzi? Skoro chcesz a już masz to czym się martwisz?
Link do komentarza
Cytat

W tej ścianie nie może być otworów okiennych, ze względu na odległość od granicy działki (3,4m).
Biorąc to pod uwagę nie można w niej (ścianie) montować normalnych okien. Powinny być tak jak w garażu.


No tak, ale ja rozumiem, że w.lropce kupił sobie dom, w którym te okna już są i nie widzę problemów do zamartwiania się. Co prawda nie dodał kiedy go zbudowano i czy jest odebrany a to istotna informacja.
Ja mam sąsiada 0,5m od granicy działki i ma on okna wychodzące na naszą działkę, zarówno w parterze jak i na poddaszu. Okna wymieniał w zeszłym roku, teraz planuje docieplić. I tak jak w pierwszym przypadku nie miałam nic do gadania to w drugim mogłabym się czepiać.
Link do komentarza
Ale ten dom jest w trakcie budowy i jak znam życie ktoś sobie poszedł na skróty.
Tak czy inaczej, nie jest to zgodne z obowiązującym prawem i kiedyś ktoś, może w sposób skuteczny „wyegzekwować” to prawo.

Tak nawiasem mówiąc – ciekawe co jest w zatwierdzonym projekcie.
Link do komentarza
Cytat

Ale ten dom jest w trakcie budowy


Jętka czytaj wolniej i ze zrozumieniem icon_biggrin.gif Drugie zdanie - jak wół. Przepraszam za zamieszanie. W takiej sytuacji jest to oczywisty problem. w.lropce a jaką odległość masz w projekcie zagospodarowania działki? Ewentualnie sprawdzenie geodety - może błąd w tyczeniu? Mało prawdopodobne ale może sąsiad ma ogrodzenie na Twojej działce - zdarza się, choć powinno być to uaktualnione na mapie do celów projektowych. W każdym razie ja poczyniłabym pierwsze kroki do geodety...
Link do komentarza
Cytat

... jedynie chce jekoć załatwić te okna. Bedę wdzięczny za radę



pozostaje Ci kwestionowanie granic
myk w postaci "uchylnych pustaków szklanych" w metalowej ramce na zawiasach czyli tzw wietrzenie nocą
lub ...
w przypadku decyzji nakazujacej zamurowanie gra na czas ...
tzn zamuruję ale nie mam na to pieniędzy
niech urząd sponsoruje ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

w przypadku decyzji nakazujacej zamurowanie gra na czas ...
tzn zamuruję ale nie mam na to pieniędzy
niech urząd sponsoruje ... icon_wink.gif

Taka gra na czas może skończyć się grzywną, a w skrajnych sytuacjach wykonaniem robót na koszt właściciela i obciążenie kosztami hipoteki domu.
Link do komentarza
Cytat

Taka gra na czas może skończyć się grzywną, a w skrajnych sytuacjach wykonaniem robót na koszt właściciela i obciążenie kosztami hipoteki domu.



wejście z ekipą na czyjś prywatny teren tez nie jest takie proste ...

p.s.
gdyby było - pewno juz słyszelibyśby o przypadku zamurowania komus okna "z urzędu"
ja /jak dotąd/ nie słyszałem o takim przypadku ...

podobnie jak z rozbiorka samowoli ... duzo bicia piany a dacie nad jeziorami jak stały tak stoją
dlaczego ? ano np. dlatego, ze urzad ma niby prawo rozebrac coś ale nie wolno mu zniszczyc materiału
czyli kazdy kawałeczek blachy kazda cegiełka czy przewód elektryczny ma być oddana kompletna i nieuszkodzona włascicielowi

a takich "cudów" urzedników jeszcze nie nauczyli ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

wejście z ekipą na czyjś prywatny teren tez nie jest takie proste ...

p.s.
gdyby było - pewno juz słyszelibyśby o przypadku zamurowania komus okna "z urzędu"
ja /jak dotąd/ nie słyszałem o takim przypadku ...

podobnie jak z rozbiorka samowoli ... duzo bicia piany a dacie nad jeziorami jak stały tak stoją
dlaczego ? ano np. dlatego, ze urzad ma niby prawo rozebrac coś ale nie wolno mu zniszczyc materiału
czyli kazdy kawałeczek blachy kazda cegiełka czy przewód elektryczny ma być oddana kompletna i nieuszkodzona włascicielowi

a takich "cudów" urzedników jeszcze nie nauczyli ... icon_biggrin.gif


ale grzywny nie są wcale tak niepopularne - są wymierzane w takich przypadkach
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...