Skocz do zawartości

działka pod zabudowe


Recommended Posts

Witam!

Jako ze jest to moj pierwszy post na tym forum po krótce sie przedstawie i objasnie moje plany i zamiary. Mieszkam w centrum kraju(wojewodztwo łódzkie) gdzie tez planuje budować dom. Jest to jednak pierwszy dom do zbudwania z którym będę miał oosobiscie do czynienia. W związku z tym mam kilka niejasności, które chciał bym wyjaśnić, dostać dobrą radę, mam nadzieje ze specjalisci z tego forum wesprą mnie dobrą radą i nakierują na odpowiednie tory.Przejdźmy do konkretów.

Moja upatrzona działka leży na lekkim odludziu, chociaż w pobliżu znajdują się domy.Graniczy ona bezpośrednio z lasem, ma wymiary 22x48.Działka jest nie uzbrojona, lecz z tego co zauważyć zdążyłem, przewody elektryczne przebiegają dosyć blisko posesji(około 100m). Wodociągi, cóż, następna kwestia która mnie trapi. Czy woda studzienna nadaje się do użytku domowego, czy tylko do podlewania kwiatków? Jakie są ewentualne koszta połączenia kanalizacji? Muszę tutaj zauważyć, że problem z podłączeniem rur mogą stanowić liczne zarośla drzewka drzewa krzaki i tym podobne badziewka rosnące praktycznie wszędzie dookoła, nie liczą strony od której jest las. Z moich przemyśleń w tej kwestii, dopóki co to wszystko, poproszę o wszelki informacje i rady w tym temacie.Tym czasem zajmijmy się kwestią prawną.

Pozwolenie na budowę.Ile trzeba na ten papier czekać, co jest potrzebne, jakie finanse wchodzą w rachubę.Co jeszcze jest potrzebne w świetle prawa? Wszystkie dokumenty, i papiery, pozwolenia,zezwolenia nakazy i zakazy obecnie obowiązujące.

Na zakończenie, dodam,że potrzebuję wszelkich informacji dotycznących budowy domu.Moge dodać,że dom będzie z bali. I w tej kwestii też będę wdzięczny za poradę.Być może pominąłem jakieś ważne sprawy i elementy takiej inwestycji,więc proszę kierować mnie na odpowiednie tory. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Kuba Skierniewice


Link do komentarza

Wystąp do gminy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (jeśli nie ma PZP). Z tego dokumentu dowiesz się czy energetyka jest zainteresowana podciągnięciem prądu (to będzie wynik uzgodnień Gminy z ZE).
Z WZ dowiesz sie również czy woda dla Twojego domu będzie ze studni czy z wodociągu. Tu również Gmina będzie uzgadniać z Wodociagami. Dowiesz się również, czy gmina wyraża zgodę na oczyszczalnię, czy będziesz mieć szambo.... (jeśli już nie ma kanalizy)

UWAGA...może okazać sie, że na tym kawałku gruntu nie jest przewidziana zabudowa, wtedy szukaj działki gdzie indziej....

Jeśli będziesz musiał wybudowac wodociąg, to jest to koszt ok. 100-120 mb + projekt, uzgadnianie i reszta papierów.
Nie patrz na krzaki, krzaczki i inne badziewka....Jeśli wodociągi uznają, że można budować wodociąg ( na Twój koszt), to wszelkie drzewa i krzaczki pójdą pod nóż....

Pozwolenie na budowe...tu terminy sa z KPA. Raczej nie dłużej niż 60 dni, no chyba, że sprawa będzie jakaś zawiła totalnie.
Samo pozwolenie na budowę nie kosztuje....Ale kosztują dokumenty, które musisz załączyć do wniosku.... CZyli: projekt domu (ok. 1500-1800), mapka do celów projektowych (ok. 600-900), byc może badania geotechniczne gruntu (ok. 800-1000);, adaptacja projektu (nawet do 2000).

Nie zniechęcaj sie. Ja jestem prawie na tym etapie...
Dasz rade.

Ja już złożyłem wniosek do Starostwa...
Link do komentarza
Cytat

Kuba, pytań dużo, a próbowałeś coś poszukać odpowiedzi, chociażby tu na forum? Spróbuj, tu już na wiele pytań odpowiadano.
I dopiero jak czegoś nie znajdziesz, to pytaj.




stary, wiesz co, patrzyłem na forum, ale niektóre posty sa z 08', a przepisy budowlane zmieniaja sie jak obrazki w kalejdoskopie, więc średnio można na nich polegać, dlatego właśnie załozyłem nowego posta,bo interesuja mnie obecne realia. wczesniej szukałem na forum (znam kulture innych forów i znam to "pszukaj juz w juz istniejących tematach" no ale tutaj to powiedzenie chyba jest nieaktualne.

Co do pierwszego kolegi który odpowiedział, prosze rozwiń swoje skróty.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...