Skocz do zawartości

Zadaszenie z poliwęglanu komorowego?


Recommended Posts

Cytat

Mam pytanie odnośnie tego, jakie zadaszenie nad drzwi wejściowe wybrać. Co sądzicie o tych z poliwęglanu komorowego? Poliwęglan zajmuje przy nich główne zastosowanie. Proszę o opinie.


Czy ma to byc zadaszenie drzwi wejściowych do domu?
Poliwęglan jest powszechnie stosowany ale głównie dla budynków przemysłowych i handlowych. Zrobic w domku owszem można jeśli taka stylistyka pasuje ale są lepsze rozwiązania icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Fotka z ostatniego numeru Budujemy dom ze str. 56
Wg. mnie ładny taki daszek


Ładny póki nowy. Ten, który jest na zdjęciu powszechnie stosuje się do zadaszenia wejść do klatek schodowych w mieszkalnictwie wielorodzinnym - warto pooglądać w naturze jak się starzeje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ładny póki nowy. Ten, który jest na zdjęciu powszechnie stosuje się do zadaszenia wejść do klatek schodowych w mieszkalnictwie wielorodzinnym - warto pooglądać w naturze jak się starzeje icon_smile.gif


Już po paru miesiącach wyglada bardzo brzydko. Co do stylistyki to i ten na zdjęciu wg mnie do tych drzwi niezbyt pasuje - to inna bajka.
Link do komentarza
Cytat

Jam mam wyjątkowo skrzywiony gust, bo mnie to raczej przypomina, wejście do czworaków, które ma upodobnić budynek do dworku. icon_biggrin.gif


Hehehe a co Ci przypomina ten daszek z poliwęglanu? Wg mnie jest "niedorobiony" prawostronnie.
Ja nie proponuję formy tylko materiały, bo lepiej przy domku wygląda drewno+poszycie niż aluminium+piliwęglan - oczywiście założyłam, że ibiza_sunny buduje tradycyjny (taki jakich jest najwięcej) domek - ale tutaj mogę się mylić. Formę daszku należałoby odnieść do bryły budynku a zapytanie było o materiał, więc na tym się nie skupiałam.
Jeśli ściana na której ma być daszek nie jest ścianą szczytową można pomyśleć o innych rozwiązaniach, "wychodzących" z dachu, dodatkowo zadaszających wejście - ja osobiście jestem za takimi wariantami.
Niech odezwie się autor icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hehehe a co Ci przypomina ten daszek z poliwęglanu? Wg mnie jest "niedorobiony" prawostronnie.



To zależy jak patrzeć na zagadnienie.
Z jednej strony została zachowana asymetria „rzeźby” drzwi, ale moim zdaniem, ten „krzakol”, trochę zaburza to wrażenie – to tak jakby ktoś się wystraszył dość „nowoczesnego” wzornictwa.
Z drugiej strony – została zachowana „funkcjonalność” w tym rozwiązaniu, bo chroni przed deszczem „od góry”, oraz chroni zamek przed „zacinaniem” z boku.

O całości w tym przypadku się nie wypowiadam, bo praktycznie nic nie widać (bryły budynku) – równie dobrze może to być „poprawne” jak i „spaprane”.

Ten „ceramiczny daszek” ma nad sobą poziomą linię (rynnę) – stąd takie, a nie inne skojarzenie.

To jest oczywiście tylko moje zdanie, a jak wspomniałem wcześniej mój gust ……..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...