Skocz do zawartości

Regulusy


Recommended Posts

Na razie szukam dodatkowych informacji. W 3 sklepach gdzie pojechałem autem mocno mi odradzali Regulusy, że słabo grzeją, że strzelaja w nocy, są delikatne i takie tam podobne. Każdy polecał stalowe ale inne marki jako najlepsze. Aluminiowych nie chcę ze wzgęldu na zbyt duże ryzyko pochodzenia chińskiego. Po spotkaniu u Fuego napaliłem się na Regulusy ale teraz juz nie wiem.
Link do komentarza
Cytat

Na razie szukam dodatkowych informacji. W 3 sklepach gdzie pojechałem autem mocno mi odradzali Regulusy, że słabo grzeją, że strzelaja w nocy, są delikatne i takie tam podobne. Każdy polecał stalowe ale inne marki jako najlepsze. Aluminiowych nie chcę ze wzgęldu na zbyt duże ryzyko pochodzenia chińskiego. Po spotkaniu u Fuego napaliłem się na Regulusy ale teraz juz nie wiem.



Witaj Konaci!

Muszę się bronić.. icon_biggrin.gif
Regulusy, z uwagi na wielką powierzchnię czynną, doskonale grzeją w niskich temperaturach..
Wytrzymują także zastosowanie pary jako czynnika grzewczego (temp. + 110oC).
Wytrzymują uderzenia ciśnienia, przy których z paneli robi się termofor..
Co to znaczy - słabo grzeją?
Mają swoją moc, precyzyjnie określoną dla różnych temperatur czynnika i dT. Moc określoną przez ITGiS.
Żaden sklepik nie ma prawa jej kwestionować.
Na marginesie.
Są rejony zdominowane przez panele, są rejony zdominowane przez żeberka, są miejsca, w których Józek jest największym autorytetem, są wreszczie gusta i guściki.. I jeszcze... każda sroczka swój ogonek chwali..

Są jednak sposoby, by pomierzyć to i owo. Zapraszam do przestudiowania artykułu:
http://www.regulus.com.pl/news/dynamiczny-system-grzejnikowy

Drugi podnoszony problem:
..strzelają w nocy..
Jeśli w nocy to i w dzień. Czy to jest możliwe? Oczywiście.
Lecz nie jest to wina samego grzejnika, lecz jego wadliwego montażu. Problem, który obecnie jest bardzo rzadko zgłaszany i łatwy do usunięcia..
Trzy przyczyny:
1/. Długie gałązki zasilające grzejniki boczne, pozbawione kompensacji. Lekkie grzejniki przesuwane są na wieszakach podczas rozgrzewania i stygnięcia. W przypadku ciężkich paneli wygnie się rurka...
2/. Wynikające z p.1 złe wieszanie na wieszakach - na sztywno- powoduje naprężenia i przeskakiwanie na wieszakach.
3/. Montaż do krzywej, źle wytynkowanej ściany i dopychanie grzejników do zawiesia "kolanem".

Dlaczego obecnie problem niemal zaniknął?
1/. Zmiana technologii budowania domów- płaskie niefalujace powierzchnie ścian.
2/. Zmiana technologii wykonywania instalacji - dominują grzejniki dolnozasilane oraz instalacje o mniejszym stopniu
wydłużenia liniowego.
3/. Zmiana systemu wieszakowego na cztery niezależnie od siebie montowane uchwyty. Poprzednio dwa..

Trzeci podnoszony problem:
....są delikatne...
To pojęcie względne. Zależy do czego mają służyć. Jeśli do grzania, to wiszą na ścianie lub w ścianie i nie są poddawane próbom zniszczeniowym.
Osłony są zbudowane z aluminium, więc jeśli je uderzyć twardym narzędziem, zegną się.
Nie należy również po grzejnikach wspinać się na parapet. Osłona górna ulegnie wówczas wgnieceniu.

Mam regulusy u siebie w domu od 11 lat i nie zauważyłem na nich żadnej skazy...

Serdecznie pozdrawiam
Bogusław

Ps. Chętnie udzielę dalszych wyjaśnień...
Link do komentarza
ja mam u siebie 12 lat purmo i też nie zauważyłem żadnej skazy

to brzmi trochę tak jak zachwalanie, że akurat ten samochód ma paliwooszczędny napęd, akurat ten ma komputer pokładowy i akurat ten ma 4/5 drzwi, rzekłbym standardowe "nadzwyczajne zalety"

nic tak nie przemawia jak porównanie, a nie wrzeszczenie banzai

nie mam nic do regulusów,
jak i każdych innych grzejników

moim zdaniem różnice w jednym układzie są iluzoryczne, nie mają większego znaczenia, być może większe znaczenie ma w budynkach wielorodzinnych, gdzie jest kupa miejsc, które nie powinny być grzane, a są (np przez zasilanie - klatki schodowe, piwnice)
i też to piszę w kontekscie twierdzenia, że wymagają mniejszego zładu od innych, co niekoniecznie musi mieć miejsce
a tek kształty i kolorowanki - taki bajer, fantazja producenta, która ma wzięcie u klienta, ale to już strona estetyczna, nie techniczna
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...