Skocz do zawartości

zielnik przydomowy...


Recommended Posts

Cytat

Szukam drzewka liścia laurowego,ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć tej roślinki,a chętnie bym kupiła .


Sprawdź w OBI czasem się na wiosnę pokazuje. A dokładna nazwa to Wawrzyn szlachetny (laur) (Laurus nobilis), tylko, że to drzewko lepiej traktować jako doniczkowe i wystawiać na dwór tylko na czas gdy temp nie spada poniżej 0.
Link do komentarza
Cytat

Sprawdź w OBI czasem się na wiosnę pokazuje. A dokładna nazwa to Wawrzyn szlachetny (laur) (Laurus nobilis), tylko, że to drzewko lepiej traktować jako doniczkowe i wystawiać na dwór tylko na czas gdy temp nie spada poniżej 0.




Ja kiedyś miałam w ogrodzie takie drzewko,ale sąsiad mi go rozjechał.
Przywiozłam go sobie z Włoch,ja go opatulałam na zimę.
Bodajże znosi temperaturę do nawet -10 ( ale wolałam nie sprawdzać)
U mnie w okolicy nie ma OBI icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Na dzień dzisiejszy mam w ogródku rozmaryn.szałwie,bazylie
Używam ich często jako przypraw w kuchni.

Planuję sobie rozszerzyć moje poletko z ziołami i przyprawami....

Macie jakieś propozycie co mogłabym jeszcze nasiać?




Magę.
Idziesz w niedzielę w laćkach, urywasz w garść i do zupy.
Pycha icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Szałwia lekarska – jest bardzo atrakcyjną rośliną wieloletnią i doskonale nadaje się do marynat mięsnych, sałatek oraz ciast.

Liście mają silny, korzenny aromat i gorzkawy smak. Można je suszyć i zrywać świeże (najlepiej te najmłodsze).

W połączeniu z pietruszką i miętą pieprzową stanowi mieszankę do przyrządzania masła ziołowego. Szałwia dobrze komponuje się także z czosnkiem i cebulą.
Link do komentarza
Cytat

Szałwia lekarska – jest bardzo atrakcyjną rośliną wieloletnią i doskonale nadaje się do marynat mięsnych, sałatek oraz ciast.


Warto dodać, że pięknie rozkwita w szafirowo-fioletowym kolorze. Kwiatuszki choć małe w kępie kwiatowej robią wrażenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...