Skocz do zawartości

Czym zapelnic przestrzen do "zera" wlasciwego?


Recommended Posts

Takie pytanie z dziedziny kombinatoryki stosowanej. Na etapie murowania scian po wylaniu chudziaka doszlismy do wniosku zeby podwyzszyc poziom "zero" domu o dwie warstwy emek (bloczki fund.) czyli ok 24cm. Mam teraz naprawde sporo miejsca (ok 50-60cm) na wszelkiego rodzaju instalacje ale bez przesady, troche musze zapelnic te przestrzen. I teraz moje pytanie czym najlepiej? Jak dam 30cm twardego, wodoszczelnego styro to czy mi jednak nic nie usiadzie? A czy mozna by bylo podsypac jakas pospolka, dobrze zagescic i ubic? Prosilbym o cenne wskazowki, jakos mi sie nie widzi wylewania kolejnego chudziaka nr 2. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Rozumię,że chudziak już jest i teraz chodzi o tą przestrzeń pomiędzy tymże chudziakiem a wylewką .....?



Zgadza sie. Nie wiem czy 30-40cm styro do dobry pomysl, moze sie ugiac. Cholera, to za duza przestrzen zeby styropianem nadrobic i za mala, zeby bawic sie w gruz i dodatkowy chudziak icon_sad.gif
Link do komentarza
Do wypełnienia przestrzeni pod podłogą na gruncie można użyć dowolnych kruszyw budowlanych - piasku, pospółki, żwiru wyrównanych warstwa stabilizująca z betonu B10. Kolejne warstwy to izolacja przeciw wilgociowa z folii, izolacja cieplna ze styropianu, druga warstwa folii pod jastrychem podłogowym.
Link do komentarza
To jeszcze raz ja. Witam. Pomierzylem wszystko i tak to wyglada: aktualna wysokosc pomieszczen na parterze 3.2m. I teraz tak, zakladajac 2.75m na gotowo mamy: 3.2m-2.75m-0.2m(styro EPS100 albo 200)-0.1m(wylewka z rurkami)-0.02(panele) zostaje nam 0.13m. I tu jest problem bo te 13cm to nie wiem czym zapelnic, tym keramzytem podsypywac?Czy moze rzeczywiscie dac 30cm styro? Moglem sie oczywiscie gdzies machnac i nie doliczyc jakiejs warstwy w tej podlodze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...