Skocz do zawartości

jaki kolor stolarki okiennej


Recommended Posts

Mozna zastosować zasadę:wszystko w podobnym lub tym samym kolorze lub drzwi wejściowe i garażowe w innym tonie niż wszystkie okna.To tez pasuje.Trzeba oczywiście postarać się aby te kolory grały z dachem.Czyli aby te trzy elementy(dach,okna,brama-jesli widoczna od frontu) ładnie się komponowały.Jakieś dwa z tych elementów powinny mieć podobny odcień.
Ale wszystko to kwestia gustu icon_wink.gif
Link do komentarza
UWAGA inwestorzy pamietac trzeba ze okna to tzreci po scianach i dachu etap budowy naszego gniazda a przeciez trzeba to wszystko jeszcze wykonczyc,wiec czesto widze jak inwestor jeden czy drugi szaleje z zakupami supercieplych bloczkow na sciany(ktore pozniej z reguly i tak dociepla styropianem),kupuje droga ceramiczna najlepiej powlekana wszystkimi mozliwymi bajerami dachowke,oczywiscie OKNA KOLOR bo taka MODA i tendencja sasiedztwa,no i pozniej jak kaska sie konczy stoja zaciagniete siatka i klejem bez elewacji dokonczonej domy na blotnisto-bagnistej dzialce bo nie ma na reszte...Na szczescie wszyscy sami dokonujemy wyborow wiec i pretensje pozniej tylko sami do siebie mozemy miec icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_eek.gif icon_twisted.gif icon_redface.gif
Ja akurat mam biale(swiadomie i z rozsadku)ale za to cieple(MS THERMO 3-szyby).Pozdrawiam
Link do komentarza
rijswijker doskonale zdaję sobie sprawę z tego co napisałeś - bardzo łatwo jest na początku wydać dużo kasy, bo człowiek nie zdaje sobie sprawy ile jeszcze pracy zostało mu później.. Dlatego zadałam pytanie o ile droższe są ciemne okna od białych.. 20% czy 30% to jest ogromna różnica przy kwocie rzędu 10 000zł.. ja będę się musiała poważnie zastanowić nad tym jakie okna..
Link do komentarza
rijkswijker bo domek się najpierw wycenia a potem buduje:) Ja miałam wycenę co do złotówki całości zanim się zdecydowałam.
Białych okien nie polecam- miałam w bloku były 6 lat i poszarzały, zrobiły się bure. Być może są lepsze okna które mniej szarzeją ale nasze nie wyglądały ładnie po kilku latach.
Link do komentarza
ale po pierwsze ceny (zwł. wykończeniówki) w momencie wyceny i w momencie zakupu mogą się różnić, po drugie w czasie budowania można zmienić zdanie co do rodzaju wykończenia, po trzecie mogą pojawić się nowe oferty, których wcześniej nie było, a są bardziej adekwatne do tego włąśnie projektu..
Link do komentarza
ja sobie nie wyobrażam budowy bez wyceny. Skąd miałabym wiedzieć ile będzie kosztował nasz dom? Stan deweloperski firma wyceniła nam co do złotówki i przed podpisaniem umowy i wystąpieniem o kredyt dokładnie wiedziałam ile będziemy musieli za niego zapłacić. Oczywiście zmieścili się dokładnie i wszystkie prace zawarte w umowie zostały w wyliczonej cenie wykonane (mnie się nie mieści w głowie żeby miało być inaczej). Od tego jest inwestor zastępczy czy szef firmy w kazdym razie osoba bioraca odpowiedzialnośc za budowę żeby umiał na podstawie projektu policzyć dokładnie koszty- wiadomo że laik tego nie potrafi. Jasne można było dom wykończyć od stanu deweloperskiego i za 100 tys i za milion, ale my orientacyjnie szacowaliśmy wykończeniówkę tez na podstawie kosztów jakie ponieśli nasi rózni znajomi. Troszkę się nie doliczyliśmy , ale nie tak znów dużo. Teraz wiem że dom taki jak nasz 200 m2 powierzchni całkowitej- można ładnie , z meblami, bez szaleństw ale i bez jakiegoś bardzo oszczędzania wykończyć za około 150 tys. (przy założeniu że cała robocizna była że tak powiem płatna, mąż nic poza drobiazgami nie robił sam bo nie miał możliwości nie pracować). My szacowaliśmy wyjściowo na wykończeniówkę 100-120 tys więc pomyliliśmy się o jakieś 20 %icon_smile.gif nie tak źle:)
Firma która nam budowała zawsze rozmowę z klientem zaczyna od wyceny projektu. Klient podpisuje umowę wiedząc dokładnie ile będzie musiał zapłacić i co podana kwota obejmuje.
Link do komentarza
wycenę robocizny i ilość materiałów SSO też mamy to jest oczywistość. Ale już same okna - w zależności od sezonu, koloru czy firmy mogą mieć różnicę do 10 000 więc tego nikt nie wycenia "na oko"
w moim mieście jest conajmniej 20 firm, które mogą mi zrobić tą wycenę - pytanie tylko czego chcę.. to nie jest tak proste jak zakup 30 kubików betonu B-20 icon_wink.gif
Link do komentarza
są tacy ludzie, którzy zaczynając stan surowy kupują czajnik bo im będzie świetnie pasował do mebli w kuchni - tak mają wszystko zaplanowane. Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie takiego życia. Lubię niespodzianki, lubię zmiany. Swoje mieszkanie regularnie przemeblowuję i przemalowywuję.. Nie mogłabym tak ściśle trzymać się jakiegoś z góry narzuconego planu.
Wiem ile mam pieniędzy na SSZ i tego się trzymam ale czy w tym limicie zrobię białe czy brązowe okna to mi się jeszcze może 4 razy zmienić.

NIe chcę żebyś to odebrała jako krytykę. Chcę napisać, ze pewne rzeczy muszą chyba wynikać też z charakteru. Nie podważam tu takiej sprawy jak trzymanie się budżetu, jednak wybór pewnych rozwiązań takich jak podjęcie decyzji co do szczegółów typu szposy, zanim wbiją pierwszą łopatę i konsekwentne trwanie przy niej aż do samego końca to już raczej kwestia charakterologiczna.
Link do komentarza
Cytat

Nie podważam tu takiej sprawy jak trzymanie się budżetu, jednak wybór pewnych rozwiązań takich jak podjęcie decyzji co do szczegółów typu szposy, zanim wbiją pierwszą łopatę i konsekwentne trwanie przy niej aż do samego końca to już raczej kwestia charakterologiczna.


no nie wiem- ja tez lubie miec wszystko z gory zaplanowane : zwlaszcza wydatki icon_wink.gif
...a co do okien ,to u nas tez mialy byc szprozy i w ogole ... icon_confused.gif
Dwa miesiace przed stawianiem domu stwierdzamy ,ze jednak beda rozsuwane i kolorowe icon_cool.gif
Budzet sie nam przez to troche zmienil icon_lol.gif - okna wyszly dwa razy drozsze od tych zaplanowanych icon_razz.gif :na szczescie wiem o tym , zanim jeszcze zaczela sie budowa... icon_wink.gif (teraz siedze i kombnuje ,na czym by tu "przyciac" ,zeby bylo tak ,jak wczesniej planowalam ... icon_cool.gif icon_wink.gif)
Link do komentarza
Cytat

no nie wiem- ja tez lubie miec wszystko z gory zaplanowane : zwlaszcza wydatki icon_wink.gif
...a co do okien ,to u nas tez mialy byc szprozy i w ogole ... icon_confused.gif
Dwa miesiace przed stawianiem domu stwierdzamy ,ze jednak beda rozsuwane i kolorowe icon_cool.gif
Budzet sie nam przez to troche zmienil icon_lol.gif - okna wyszly dwa razy drozsze od tych zaplanowanych icon_razz.gif :na szczescie wiem o tym , zanim jeszcze zaczela sie budowa... icon_wink.gif (teraz siedze i kombnuje ,na czym by tu "przyciac" ,zeby bylo tak ,jak wczesniej planowalam ... icon_cool.gif icon_wink.gif)



a ja od początku na okna planowałam 10 - 12000 i w tej cenie będę sprawdzać możliwości koloru, szczelności dźwięku, zatrzymywania ciepła, braku ołowiu.. Jest tyle firm, że wycen też będzie sproro. Wiem co mówię, bo przy wycenianiu okien do obecnego mieszkania różnice sięgały 2000zł! Budżet na SSO mamy zrealizowany idealnie - jak wyliczyliśmy tak wydaliśmy. Okazało się, że nawet to słynne - dodaj sobie 20% do tego co wyliczyłeś - się nie sprawdziło, bo wydaliśmy mniej icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

a ja od początku na okna planowałam 10 - 12000 i w tej cenie będę sprawdzać możliwości koloru, szczelności dźwięku, zatrzymywania ciepła, braku ołowiu..


Radze sprawdzic tez brak chloru. Chlor w czasie pierwszej wojny swiatowej byl uzywany jako gaz bojowy (za wikipedia).
Link do komentarza
Cytat

dobra sprawzdę. Na pewno będą konkurencyjne oferty. Jeszcze o jakims składniku mam pamiętać?


Sorry - to byl taki zarcik. Bo pcv to polichlorek winylu. Chlor w oknach jest rownie szkodliwy jak zawarty w nich olow. Chlor w plucach jest rownie szkodliwy jak olow (znaczy kulka) w sercu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Stolarka okienna - złoty dąb
Drzwi wejściowe - pewnie też



Kazdy ma takie jakie chce,czy to ulegajac modzie czy tez rozsadkowi wazne zeby byla jakas roznorodnosc bo pomyslcie,co by bylo gdybysmy wszyscy byli rudzi(to tylko takie proste porownanie niech nikt nie bierze tego do siebie).Pozdrawiam wszystkich.PS.u mnie juz po elektryce i tynkach teraz ogrzewanie i hydraulika (chyba najdrozszy etam w trakcie "uzbrajania" domu).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
okna na profilu kbe - 70mm - obustronne kolor złoty dab - pakiet 3-szybowy do tego rolety elektryczne też w kolorze złoty dąb - 4 x okna 150x150 ( w jednym skrzydle - bez podziałow ) , 3 okna 90x150 , drzwi tarasowe 230x110 w jednej tafli, drzwi tarasowe suwane 230x240 ( 120 fix stały i 120 tafla suwana) i 1 drzwi balkonowe 230x150 dzielone z ruchomym słupkiem - ok 22000 z montażem.
Link do komentarza
Przyjęło się u nas, że wszystko się robi w jednym kolorze. Przynajmniej zbliżonym.
O ile okna rozumiem - patrzy się na nie codziennie.. to brama garażowa?hmmm.. Powiem tylko tak: w Czechach, na Słowacji dominuje kolor brązowy. Wszystkie nasze orzechy, ciemne dęby, sieny itp. z daleka są i tak tylko brązami..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...