Skocz do zawartości

Ogrodzenia z kamienia


Recommended Posts

Fajny, praktyczny artykulik.....

Mi sie przeogromnie podobają ogrodzenia z kamienia w połączeniu z drewnem....

Wiem,że takie "cósik" jest dość drogie i mam takie maleńkie pytanko do kogoś,kto sie na tym zna ...

Nie wiem,czy to jest możliwe do zrealizowania,ale by mieć takie ogrodzenie przypominające kamień ,można by było wybudować je np. z pustaków betonowych i później otynkować jakimś dobrym tynkiem ,coś na wzór taki

DSC01446.jpg



No i oczywiście zabezpieczyć od góry np.klinkierem lub okuciem z blachy...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Trochę mało żeby porywać się na budowę icon_sad.gif



Mury z kamienia są ciężkie i takie cienkie fundamentciki to ryzykowne rozwiązanie .

Mam zrobione ściany oporowe z kamienia 0,5-3 m wysokie jedna zawija się w wielgaśną donicę wewnątrz rosną kwiatki oraz róża pnąca zwisa w dół.
Fundament zaczyna się poniżej strefy przemarzania i jest grubości ok 1 m i szer 50 cm ma zbrojenie , dwuteowniki w pionie łącza fundament ze ścianą od tyłu, lany beton oraz zbrojenie wsunięte w dwuteowniki trzymają kamienie ,stoi już 15 lat nic się na razie z nim nie dzieje .
Link do komentarza
Cytat

Mury z kamienia są ciężkie i takie cienkie fundamentciki to ryzykowne rozwiązanie .

Mam zrobione ściany oporowe z kamienia 0,5-3 m wysokie jedna zawija się w wielgaśną donicę wewnątrz rosną kwiatki oraz róża pnąca zwisa w dół.
Fundament zaczyna się poniżej strefy przemarzania i jest grubości ok 1 m i szer 50 cm ma zbrojenie , dwuteowniki w pionie łącza fundament ze ścianą od tyłu, lany beton oraz zbrojenie wsunięte w dwuteowniki trzymają kamienie ,stoi już 15 lat nic się na razie z nim nie dzieje .


Jakbym czytał opis linii Zygfryda. icon_smile.gif Z pewnością postoi kolejne 15 lat icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
Jeżeli chodzi o wykonanie fundamentu to na pewno musi być wykopany poniżej strefy przemarzania.
Należy także w taki fundament umieścić belkę zbrojeniową, odpowiednio zagęszczoną w zależności od wysokości ogrodzenia.
W razie pytań proszę wejść na www.kamieniarka.e-biznes.org to postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Link do komentarza
Koszt robocizny takiego muru jak na fotce wynosi około 170zł/m2 w zależności ile miałoby być m2.
Doskonale na takiego typu realizacje nadaje się piaskowiec.

Cytat

Pierwsze pytanko...

Jaki jest koszt wykonania ogrodzenia takiego jak na załączonej fotce?

Koszt obliczacie za m2, czy wg. innego wzorca


Jakiego kamienia używacie ....?


Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Koszt robocizny takiego muru jak na fotce wynosi około 170zł/m2 w zależności ile miałoby być m2.
Doskonale na takiego typu realizacje nadaje się piaskowiec.



No to pożal się boże fachowiec co jak co ale piaskowiec jest najgorszym możliwym wyborem. Pewnie macie go dużo i trzeba upchnąc klientów swój swoje zachwala. Nigdy piaskowiec a czemu a dlatemu że piaskowiec bardzo ładnie pije wodę i ją magazynuje a co za tym idzie kilka skoków temperatury poniżej zera (kamień ma wodę w sobie) i po ładnych 3-4 latach bryz i zdziwienie inwestora o kurka odpryskał o kurka łupie się zaraz miał być taki twały a coś nie wyszło. Problem 2 jeśli pije wodę i szybko jej nie oddaje porośnie mchem świetny paten. Dajcie spokój z takimi firmami wepchną wam to co mają. Szukajcie kamienia Bułgarskiego nie powiem gdzie bo nie bedę robił reklamy te nie piją wody dodatkowo są takie fasjne co niektóre że bardzo ładnie wyglądają nocą delikatnie oswietlone (taki efekt odblasku) po prostu cudo.

A jak ktoś chce focie to niech pisze dostanie właśnie zaczynam realizacje wieć dziś mogę wysłać słupki z bloczka betonowego icon_smile.gif Edytowano przez borsak1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jeśli nie masz pojęcia o kamieniach to swoje opinie kieruj dzieciom które uwierzą we wszytko co im powiesz.
Mam pytanie jeśli piaskowiec jest takim najgorszym materiałem to dlaczego jest on najbardziej popularnym kamieniem na rynku polskim? Jeśli piaskowiec jest kruchym kamieniem to dlaczego w całej Polsce można zobaczyć zamki, pałace i innego typu budowle z XV, XVI,XVII wieku?Dlaczego prawie wszystkie biurowce, banki i inne poważne instytucje wybierają piaskowiec na elewacje zamiast "kamienia bułgarskiego"? I jeszcze jedno otóż każdy kamień w mniejszym lub większym stopniu nawet ten co go tak mocno promujesz "pije wodę".
Powodzenia życzę w dalszym rozwoju firmy.

Cytat

No to pożal się boże fachowiec co jak co ale piaskowiec jest najgorszym możliwym wyborem. Pewnie macie go dużo i trzeba upchnąc klientów swój swoje zachwala. Nigdy piaskowiec a czemu a dlatemu że piaskowiec bardzo ładnie pije wodę i ją magazynuje a co za tym idzie kilka skoków temperatury poniżej zera (kamień ma wodę w sobie) i po ładnych 3-4 latach bryz i zdziwienie inwestora o kurka odpryskał o kurka łupie się zaraz miał być taki twały a coś nie wyszło. Problem 2 jeśli pije wodę i szybko jej nie oddaje porośnie mchem świetny paten. Dajcie spokój z takimi firmami wepchną wam to co mają. Szukajcie kamienia Bułgarskiego nie powiem gdzie bo nie bedę robił reklamy te nie piją wody dodatkowo są takie fasjne co niektóre że bardzo ładnie wyglądają nocą delikatnie oswietlone (taki efekt odblasku) po prostu cudo.

A jak ktoś chce focie to niech pisze dostanie właśnie zaczynam realizacje wieć dziś mogę wysłać słupki z bloczka betonowego icon_smile.gif


Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

No właśnie to wymaga cierpliwości a ja jej nie mam.Ale można sobie wybrać przykładowo jak ktoś nie ma cierpliwości tak jak ja ogrodzenie łupane. Przypominają naturalne kamienie,łatwe stosunkowo w montażu i szybko jest gotowe.Ja wybrałam takie ogrodzenie w firmie joniec,odpowiadala mi kolorystyka ogrodzeń.Bardzo ładnie się komponuje z kutymi przęsłami.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...