Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu wełną - pytanie


Recommended Posts

Witam, mam takie pytanko. Moi fachowcy będą ocieplać dach wełną. Zamiast jednej warstwy folii chcą dac 2. Krokwie mają grubość 18cm, więc wełna 15cm plus 3cm na szczelinę od strony odeskowania (dach mam pokryty deskami i papą).
Chłopaki twierdzą, że trzeba dać pierwszą folię na deski, potem szczelina, wełna i znowu folia. Zastanawia mnie sprawa tej pierwszej warstwy folii na odeskowaniu - czy to potrzebne?? Dodam, że pewien magnat budowlany z mojego miasta, który buduje domy i bloki na sprzedaż twierdzi, że to bardzo dobry pomysł. Mówi, że można by dać jeszcze wełnę 5cm na całość razem z krokwiami, co jeszcze rozważam.
Czy szczelina wentylacyjna będzie w takim przypadku prawidłowo spełniała swoją rolę? Prosiłbym o poradę, bo podobnego wątku na Forum nie znalazłem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

Jako że ten temat umieściłem poprzednio w zdaje mi się złym dziale, poprosiłem Administratora o usunięcie tamtego wątku.
Link do komentarza
Taki standard

1. papy (wierzchniego krycia na podkładowej)
2. deski
3. szczelina 3 cm( krokwie 18cm )
4. welna 15 cm
5. wełna min 5 cm (ja daję 15 choć są tacy co dają i 30...)
6. folia paroizolacyjna
7. kartongips...


Jeśli Cię dobrze zrozumiałem - ktoś Ci sugeruje żebyś między pkt 2 a 3 dał folię ?
Nie mam pojęcia po co (chyba żeby dechy prędzej zgniły ), nie znam tej technologii ...
W ogóle to jak chciałbyś ją montować ? pasami między krokwie ? tackerem ?
Poczytaj jeszcze o tym , zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Dokładnie, dobrze zrozumiałeś, tak mi sugerują. Ja patrząc po forach i przeczytawszy parę artykułów w prasie branżowej nie natknąłem się na takie rozwiązanie. I to samo pomyślałem - a jak dechy zgniją? Po co w ogóle ta folia? Zadałem pytanie bo na takich sprawach się nie znam i pomyślałem - może jakieś rozwiązanie nowe, to zapytam bardziej ode mnie doświadczonych, ale widzę, że dobrze podejrzewałem, że coś z tym jest nie tak.
Skoro płacę moim wykonawcom to powiem żeby zrobili tak jak ja sobie życzę i po problemie, widocznie fachowcy od wszystkiego są do niczego...
Dzięki za odzew!!
Link do komentarza
Temat ocieplenia poddasza był już wielokrotnie poruszany na forum. Dla przypomnienia, przy układaniu pełnego deskowania pod pokrycie dachowe kolejność warstw powinna być następujaca:
papa
deskowanie
kontrłaty tworzące pustkę wentylacyją
folia paroprzepuszczalna
wełna mineralna (na styk do folii)
W przypadku gdy podczas krycia dachu nie ułożono folii paroprzepuszczalnej należy ją zamocować od środka pozostawiając ok. 3 cm odstęp pd deskowania. Należy tez pamiętać o pozostawieniu szczelin wentylacyjnych w kalenicy poprzez wycięcie w deskowaniu i papie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...