Skocz do zawartości

dom a nowa ulica


Gość

Recommended Posts

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć jak bardzo ważne jest uwzględnienie poziomu wysokość domu względem drogi. Warto czasem dołożyć dwie warstwy pustaków na fundamencie i trochę zwiększyć koszty, ale procentuje to w momencie wykończenia nawierzchni dróg. W mojej gminie i chyba w całym kraju nie usuwa się starej nawierzchni drogi tylko nakłada na poprzednią.
W związku z tym wielu sąsiadów tak jak i ja mam podtopiony dom, z chodnika łatwo zajrzeć do środka domu, a w okresach deszczy czy odwilży woda spływa do domu, mam też problem z otwieraniem bramy.

Witold
Link do komentarza
Rzeczywiście, w przypadku dróg asfaltowych bardzo często nakłada się nowe "dywaniki". Widziałem już też działkę, która "opadła" o prawie metr, ponieważ po przeciwnej stronie ulicy powstały szeregowce z piwnicami, i firma budująca podniosła drogę do góry ze względu na wysoki poziom wód gruntowych.
Ja przy wytyczaniu domu poprosiłem geodetę o złapanie najwyższego poziomu na ulicy (na razie droga gruntowa), i fundamenty wyniosłem do tego właśnie poziomu + 40 cm. Dom podsypałem z lekkim spadkiem w stronę ulicy, tak że pozostała rezerwa ok. 30 cm. Mam nadzieję, że to wystarczy, bo u mnie na pewno nie będzie osiedla szeregowców.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...